Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Fabio Coentrao rezygnuje z mundialu, ale nie kończy kariery reprezentacyjnej.

Fabio Coentrao po bardzo ciężkim sezonie w lidze portugalskiej postanowił zrezygnować z występu na mundialu. Decyzja nie ma jednak związku z końcem kariery reprezentacyjnej.

Fabio Coentrao był jednym z podstawowych zawodników Sportingu CP w minionym sezonie. Portugalczyk zagrał dla tej drużyny w 43 spotkaniach, które okazały się dla niego zbyt dużym obciążeniem. To sprawiło, że piłkarz wypożyczony z Realu Madryt, z powodu zbyt dużego zmęczenia po sezonie klubowym, postanowił zrezygnować z udziału w mistrzostwach świata.

'W zeszłym tygodniu, po wielu przemyśleniach, poinformowałem selekcjonera, że po wyczerpującym sezonie nie jestem w odpowiedniej dyspozycji fizycznej, by reprezentować Portugalię na mistrzostwach świata. Nie olewam jednak mojego kraju. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł jeszcze występować w kadrze' - napisał na swoim profilu na Facebooku Coentrao.

Fabio Coentrao Fabio Coentrao FRANCISCO SECO/AP

Dla 30-letniego zawodnika to będzie druga impreza z rzędu rangi mistrzowskiej, którą opuści. Wcześniej z powodu kontuzji uda ominęło go Euro 2016.

Dla reprezentacji Portugalii od listopada 2009 roku zagrał w 52 spotkaniach (4086 minut na boisku), w których strzelił 5 bramek i zaliczył 8 asyst.

Portugalia zagra na mistrzostwach świata w grupie B, gdzie zagra z Hiszpanią (15 czerwca w Soczi), z Marokiem (20 czerwca na Łużnikach w Moskwie) oraz z Iranem (25 czerwca w Sarańsku).