Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Roberto Mancini odchodzi z Zenitu. Obejmie reprezentację Włoch

Jak poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej Zenit Sankt Petersburg, Roberto Mancini odchodzi z drużyny, kończąc tym samym 2-letnią przygodę z rosyjskim klubem. 53-latek najprawdopodobniej zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch.

Poszukiwania zakończone?

Jesienią 2017 roku Giampiero Ventura został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Włoch, po tym, jak "Squadra Azzurra" nie awansowała na mistrzostwa świata pierwszy raz od 1958 roku.

Media prześcigały się w kolejnych nazwiskach. Mowa była m.in. o Fabio Capello, Massimiliano Allegrim, Antonio Conte czy Roberto Mancinim. I to właśnie ten ostatni najprawdopodobniej zostanie nowym trenerem Włochów

a a Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Mancini pewniakiem

53-letni szkoleniowiec wydaje się być pewniakiem do objęcia roli selekcjonera. Kilka dni temu włoska prasa podawała, że w poniedziałek Mancini ma przylecieć do Rzymu w celu dopinania ostatnich szczegółów umowy z włoską federacją. Maksymalnie do końca przyszłego tygodnia podpisać dwuletni kontrakt.

Według nieoficjalnych informacji, jeżeli faktycznie Mancini zostanie selekcjonerem, to do jego sztabu ma trafić m.in. Andrea Pirlo.

Roberto Mancini Roberto Mancini PAVEL GOLOVKIN/AP

Nazwisko Manciniego od kilku miesięcy pojawiało się w mediach, jako potencjalny następca Giampiero Ventury. Niewykluczone, że faktycznie wstępne rozmowy między trenerem, a federacją trwały od przełomu roku, natomiast sam Mancini chciał przede wszystkim dokończyć sezon z Zenitem Sankt Petersburg.

Rosyjski zespół w tym sezonie zajął dopiero 5. miejsce.

53-letni trener w karierze zawodniczej rozegrał 36 meczów reprezentacji Włoch, dla której strzelił cztery gole. Jako szkoleniowiec pracował wcześniej m.in. w Interze, Galatasaray czy Manchesterze City.

Kiedy debiut?

Mancini już 28 maja ma poprowadzić Włochów w towarzyskim meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej. Pierwsze spotkanie o punkty czeka go 7 września w Bolonii, kiedy Włosi podejmą Polaków w meczu Ligi Narodów.