Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Laurent Koscielny nie pojedzie na mundial. Pół roku przerwy Francuza

To koniec marzeń Laurenta Koscielnego o wyjeździe na mistrzostwa. Francuski obrońca zerwał ścięgna achillesa i nie zagra przez około pół roku. Fatalne informacje potwierdził trener Arsenalu, Arsene Wenger.
Laurent Koscielny Laurent Koscielny PAUL WHITE/AP

- Koscielny jest zdruzgotany. Przeszedł już operację kontuzjowanego ścięgna, co oznacza, że półroczną przerwę. Nie zobaczymy go na boisku do grudnia. W takim wypadku Laurent nie wystąpi na najbliższych mistrzostwach świata w Rosji - zdradził Arsene Wenger, trener Arsenalu.

I dodał: Koscielny miał problemy ze ścięgnem przez długi czas. Cierpiał na jego zapalenie, ale w takich sytuacjach zazwyczaj nie dochodzi do zerwania. W tym przypadku stało się jednak inaczej. Nie wiem dlaczego. Jedyną zaletą takiej sytuacji jest to, że operacja wyleczy również stan zapalny.

Koscielny kontuzji doznał w meczu półfinałowym Ligi Europy z Atletico Madryt. W ósmej minucie meczu nieatakowany przez nikogo padł na murawę i złapał się za prawą nogę. Był wściekły, ze złością walił ręką w murawę. Nie był w stanie o własnych siłach zejść z murawy. Musiał poczekać na nosze.

Na powtórkach nie widać aż tak dokładnie, w jaki sposób Koscielny uszkodził sobie nogę. Ale skręcenie kostki można było wykluczyć od razu.

France Spain Soccer France Spain Soccer Francois Mori (AP Photo/Francois Mori)

Koscielny to podstawowy obrońca reprezentacji Francji, w której zadebiutował w listopadzie 2011 roku. Od tamtego pory w barwach Les Bleus rozegrał 51 spotkań. - Jego kontuzja to wielki cios dla naszej drużyny. Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na uraz - skomentował selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps.

France's Laurent Koscielny, top, battles for the ball with Spain's Alvaro Morata during the international friendly soccer match between France and Spain at the Stade de France, Paris, Tuesday, March 28, 2017. (AP Photo/Francois Mori)
Francois Mori (AP Photo/Francois Mori)

Germany's Thomas Mueller, left, challenges for the ball with France's Laurent Koscielny during the Euro 2016 semifinal soccer match between Germany and France, at the Velodrome stadium in Marseille, France, Thursday, July 7, 2016. (AP Photo/Petr David Josek)
SLOWA KLUCZOWE:
xeuro2016semifinalsx
PETR DAVID JOSEK/AP

France's Adrien Rabiot, left, and teammate France's Laurent Koscielny, right, battle for the ball with Spain's Sergio Ramos, second left, and Gerard Pique during the international friendly soccer match between France and Spain at the Stade de France, Paris, Tuesday, March 28, 2017. (AP Photo/Francois Mori)
Francois Mori (AP Photo/Francois Mori)

France's Laurent Koscielny, right, and Portugal's Eder battle for the ball during the Euro 2016 final soccer match between Portugal and France at the Stade de France in Saint-Denis, north of Paris, Sunday, July 10, 2016. (AP Photo/Petr David Josek)
SLOWA KLUCZOWE:
xeuro2016finalx
PETR DAVID JOSEK/AP