Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Jakie hasło na autokar Polaków? FIFA przedstawiła trzy propozycje

"Miliony serc, jedno bicie", "Jeden kraj, jedna drużyna, jeden cel", "Polska dawaj!" - to trzy propozycje haseł. Jedno z nich znajdzie się na autokarze reprezentacji Polski w piłce nożnej, która za nieco ponad miesiąc zagra na mistrzostwach świata w Rosji.
Robert Lewandowski Robert Lewandowski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W 2006 roku na MŚ w Niemczech polska reprezentacja ruszyła z hasłem: "Waleczni i niebezpieczni". W 2008 roku, przy okazji ME, na autokarze kadry znalazł się napis: "Bo liczy się sport i dobra zabawa". Na Euro 2012: "Razem niemożliwe staje się możliwe". Z kolei w 2016 roku we Francji ekipa Adama Nawałki była promowana hasłem: "Łączy nas piłka".

Jakie hasło znajdzie się tym razem na autokarze, który wozić będzie polską reprezentację po Rosji?

Wszystko zależy od kibiców

Na oficjalnie stronie internetowej FIFA rozpoczęło się właśnie głosowanie. Kibice reprezentacji biorących udział w turnieju mogą wybrać hasła na autokary, którymi ich drużyny poruszać się będą podczas mistrzostw świata w Rosji. Głosować można na jedną z trzech propozycji. W przypadku Polski są to:

  • "Miliony serc, jedno bicie"
  • "Jeden kraj, jedna drużyna, jeden cel"
  • "Polska dawaj!"

A głosować można TUTAJ >>

polska vs czarnogora polska vs czarnogora Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Będzie "Polska dawaj!"?

Reprezentacja Polski na największej imprezie piłkarskiej na świecie zagości po 12 latach przerwy. Awans na MŚ w Rosji zawodnicy Nawałki zapewnili w październiku, wygrywając na PGE Narodowym z Czarnogórą 4:2. Po końcowym gwizdku biało-czerwoni pojawili się na boisku w koszulkach z napisem: "Polska dawaj! 2018".

Dlatego w tej chwili właśnie to hasło chyba najbardziej kojarzy się z kadrą. Ale czy przyświecać jej będzie na mundialu? O tym już zadecydują kibice. Głosowanie na stronie FIFA potrwa do 14 maja.

Uwaga! Każdy internauta może oddać tylko jeden głos.

Reprezentacje uczestników turnieju będą korzystać z autokarów firmy Hyundai, który jest oficjalnym partnerem FIFA. Na każdym z pojazdów będą nie tylko hasła przypisane do danej reprezentacji, ale także flagi danego kraju.

Nazwiska, które znajdą się w szerokiej kadrze na mundial (maksymalnie 35-osobowej), trener Nawałka ogłosi 14 maja (dzień po 36. kolejce ekstraklasy). Na początku czerwca wybierze z tej grupy 23 piłkarzy, których zabierze ze sobą do Rosji.

Przed wylotem, 8 czerwca, Polacy zagrają towarzysko w Poznaniu z Chile, a cztery dni później, w ostatnim sparingu przed mistrzostwami, zmierzą się z Litwą - spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Więcej o: