Ekstraklasa. Piłkarz, który pracował z Deanem Klafuriciem: To świetna, pozytywna osoba, a przy tym jeden z najlepszych trenerów, z jakim pracowałem

O Deanie Klafuriciu mogę mówić w samych pozytywach. Przede wszystkim jest to świetna, pozytywna osoba, a poza tym jeden z najlepszych trenerów, z jakim pracowałem. To profesjonalista, który przykłada ogromną uwagę do szczegółów - mówi w rozmowie ze Sport.pl Hrvoje Jancetić, piłkarz HNK Gorica, który w przeszłości współpracował z nowym trenerem Legii.

Chce grać jak Barcelona

- Klafurić to trener, który dąży do tego, by prowadzona przez niego drużyna swoim stylem przypominała 'tiki-takę', jaką gra Barcelona. Dużo podań, gry kombinacyjnej, ofensywna piłka. Jeżeli jesteś zawodnikiem jego zespołu musisz go słuchać, przestrzegać jego zasad i być skoncentrowanym na wyznaczanych przez niego zadaniach - mówi o tymczasowym szkoleniowcu mistrzów Polski obrońca drugoligowego chorwackiego zespołu.

Romeo Jozak i Dean Klafuric Romeo Jozak i Dean Klafuric FOT. KUBA ATYS

"Brak doświadczenia nie będzie problemem"

Klafurić - podobnie jak Jozak - to trener bez doświadczenia. W dotychczasowej karierze, w roli pierwszego szkoleniowca pracował tylko dwukrotnie. Był bowiem selekcjonerem chorwackiej reprezentacji kobiet, a także trenerem HNK Gorica, zespołu, który poprowadził w pięciu meczach (cztery zwycięstwa, jedna porażka). - Brak doświadczenia nie będzie problemem. Dean ma ogromną wiedzę, to powinno mu wystarczyć przy odrobinie szczęścia. Może wykonać w Legii świetną pracę i zdobyć z nią mistrzostwo Polski. Ważne jest również to, że jest urodzonym liderem, który potrafi radzić sobie w kryzysowych sytuacjach, co teraz dla Legii może być kluczowe - ocenia Jancetić, który z 45-letnim trenerem współpracował w Goricy.

. . FOT. KUBA ATYS

"Każdy czuje się doceniony"

Nowy trener mistrzów Polski może mieć jeszcze jedną przewagę nad Romeo Jozakiem. Jego poprzednikowi zarzucano bowiem nieumiejętność zbudowania drużyny i dbania o atmosferę w szatni. - Klafurić jest inny. Dba o zawodników, jest trenerem i przyjacielem, otwarcie mówi o tym, czego oczekuje od każdego piłkarza. Najważniejsze jednak jest to, że dla niego ważni są wszyscy, nie pierwsza jedenastka, nie kadra meczowa - każdy czuje się doceniony. Potrafi zbudować atmosferę i o nią dbać - zdradza 37-letni chorwacki piłkarz.

"To ktoś, kogo Legia w tej chwili bardzo potrzebuje"

- Klafurić nie ma doświadczenia dlatego, że długo pracował w zespołach młodzieżowych Dinama Zagrzeb. Współpracował z Zoranem Mamiciem i Damirem Krznarem przez kilka lat. Jeśli był z tego zadowolony, to nie szukał zmian. Wiem, że do dziś z powodzeniem prowadziłby HNK Gorica, gdyby nie otrzymał szansy w Polsce. Moim zdaniem Legia będzie zadowolona z jego pracy - mówi Jancetić.

- To człowiek, który potrafi stworzyć pozytywną atmosferę. Ktoś, kogo Legia w tej chwili bardzo potrzebuje. Piłkarze na pewno będą zadowoleni z pracy z nim, musi tylko dostać czas - kończy doświadczony chorwacki zawodnik.