Szokująca cena za koszulkę reprezentacji Polski przygotowaną na mistrzostwa świata

Kilka dni temu PZPN ogłosił oficjalny wzór koszulek reprezentacji Polski na czerwcowy mundial. Koszt strojów może być mocno szokujący dla przeciętnego Polaka.
Koszulka Polski Koszulka Polski R-Gol.com

Koszulka reprezentacji Polski - 569 złotych

Za oficjalną koszulkę "domową" reprezentacji Polski trzeba zapłacić aż 569 złotych. Są to dokładnie takie same stroje, w jakich grają nasi piłkarze. Jeśli kibic chce dodatkowo spersonalizować trykot poprzez dodanie imienia lub nazwiska, musi dołożyć jeszcze po 15 złotych.

W sprzedaży są też dostępne tańsze repliki. Można je kupić za 349 lub 199 złotych. Niestety, wprawne oko kibica będzie mogło dostrzec kilka różnic.

To niezwykle wysoka cena dla przeciętnego Polaka i wielu naszych kibiców nie będzie sobie mogło pozwolić na zakupienie oficjalnej mundialowej koszulki. Cena koszulek wyjazdowych jest nieco niższa, bo wynosi 349 złotych. Dla porównania cena oficjalnej koszulki meczowej z Euro 2016 wynosiła dokładnie 329 złotych. 

Okazuje się jednak, że PZPN nie miał wiele wspólnego z ceną, bo te zostały odgórnie narzucone przez producentów. Sprawdziliśmy też, ile trzeba zapłacić za trykoty innych krajów. 


Koszulki Niemiec Koszulki Niemiec Adidas

Koszulki Niemców - 599 złotych

Domowe koszulki reprezentacji Niemiec są jeszcze droższe. Stroje produkowane przez Adidasa kosztują aż 599 złotych w oficjalnej dystrybucji. Replika jest niewiele tańsza, bo trzeba za nią zapłacić aż 449 złotych.

Belgia Belgia Adidas

Belgia - 399 złotych

Zdecydowanie tańsza jest za to podstawowa koszulka reprezentacji Belgii. Tą można kupić "za jedyne" 399 złotych. 

Wydaje się, że Adidas narzucił pewien klucz wyceny. Koszulki najlepszych reprezentacji kosztują 599 złotych, a za trykoty mniej liczących się krajów trzeba zapłacić 399 zł złotych. Ciekawą kwestią jest jednak to, że akurat Belgia została zaliczona do tych "tańszych". 

Portugalia Portugalia Nike

Portugalia - 569 złotych

Tyle samo co za Polską, trzeba zapłacić za koszulkę mistrzów Europy, czyli Portugalii. Firma Nike ustaliła, że za strój, w którym biega Cristiano Ronaldo, trzeba zapłacić dokładnie 569 złotych. Ewentualne spersonalizowanie stroju, to dodatkowe 59 złotych. 

Kolumbia Kolumbia Adidas

Kolumbia - 599 złotych

W oficjalnym sklepie nie można za to kupić oficjalnej (jeszcze?) koszulki naszych grupowych rywali - Kolumbii. Dostępne są jednak repliki. Na domowy T-shirt trzeba wyłożyć 399 złotych, a na wyjazdowy - 299 złotych.

Oznacza to, że cena oficjalnej koszulki powinna wynosić również 599 złotych.

Włochy Włochy Puma

Najdroższe... Włochy - 639 złotych

Co ciekawe, w oficjalnych polskich sklepach najwięcej trzeba zapłacić za koszulkę reprezentacji... Włoch, która nie zakwalifikowała się na mundial. 

Niebieski trykot kosztuje aż 639 złotych.

Jak więc widać, rynek ustalił ceny na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy liczą na tradycyjny szał związany z mundialem, który tradycyjnie startuje przed mistrzostwami świata, a ludzie wydają kosmiczne pieniądze na rzeczy związane z futbolem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.