Napastnicy imponują formą. Coraz gorsza sytuacja Krychowiaka [WEEKEND POLAKÓW ZA GRANICĄ]

Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek i Robert Lewandowski w miniony weekend zdobyli kolejne bramki dla swoich zespołów. Przed zgrupowaniem reprezentacji Polski skuteczność dopisuje polskim napastnikom. Gola strzelił również Michał Żyro, a Łukasz Piszczek zaliczył fenomenalną asystę. Nieco gorzej było w Premier League i Serie A - Grzegorz Krychowiak podpadł trenerowi West Bromwich Albion, a Piotr Zieliński tuż po wejściu z ławki zaliczył poważny błąd w meczu Napoli z Interem.

Teodorczyk znowu strzela

Łukasz Teodorczyk przebudził się na dobre. Polski napastnik strzelił kolejnego gola dla Anderlechtu, a jego klub wygrał z Royal Antwerp 2:1. Polak zdobył bramkę w 22. minucie meczu, wykorzystując znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego. To jego szósty gol w ostatnich trzech meczach.

Łącznie Teodorczyk zagrał w tym sezonie 30 meczów, strzelił dziewięć bramek i zaliczył cztery asysty.

Kamil Wilczek Kamil Wilczek twitter/Broendby

Szósty gol Wilczka w tym sezonie

W weekend gola strzelił również Kamil Wilczek, a jego Broendby zremisowało z Horsens (1:1). Polak wpisał się na listę strzelców w 38. minucie. Dwie minuty po przerwie wyrównał Ayo Simon Okosun.

To szóste trafienie Wilczka w tym sezonie. Mimo ostatniej zwyżki formy Adam Nawałka nie powołał go na marcowe sparingi reprezentacji Polski z Nigerią i Koreą Południową.

Broendby z 57 punktami jest liderem ligi duńskiej wraz z Midtjylland.

Krychowiak znów zagrał w barwach WBA Krychowiak znów zagrał w barwach WBA PETER BYRNE/AP

Krychowiak naraził się trenerowi

WBA przegrało kolejny mecz w Premier League, tym razem z Leicester City 1:3. Grzegorz Krychowiak został zmieniony w 59. minucie i przy zejściu naraził się trenerowi, bo nie podał mu ręki, za co został mocno skrytykowany.

Alan Pardew był wściekły i na pomeczowej konferencji prasowej odniósł się do tej sytuacji.  - Mam z tym problem, ponieważ go wspieram, dawałem mu szansę gry i trzymałem na boisku, nawet, gdy był gorszej formie. Teraz on schodzi i nie chce uścisnąć mojej dłoni. Po prostu tego nie akceptuję. Zawodnik powinien okazać mi szacunek - wściekał się trener.

Nastroje w West Bromie nie są dobre, The Baggies zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a porażka z Leicester była już szóstą z rzędu.

Michał Żyro Michał Żyro Twitter/CAFCofficial

Pierwszy gol Michała Żyro w barwach Charltonu

Michał Żyro zdobył pierwszą bramkę w barwach Charltonu, do którego jest wypożyczony z Wolverhampton. Polak wpisał się na listę strzelców w sobotnim spotkaniu 37. kolejki League One z Peterborough.

Sobotnie spotkanie były piłkarz m.in. Legii Warszawa rozpoczął na ławce rezerwowych, by na boisku pojawić się w 64. minucie, zastępując Josha Magennisa (przy stanie 0:2). Polski skrzydłowy po niespełna 10 minutach od wejścia na murawę, wpisał się na listę strzelców, dając The Addicks nadzieję na doprowadzenie do remisu.

Radość drużyny Polaka nie trwała jednak długo. 11 minut po golu 25-latka było już nie 1:2, a 1:4. Dwie bramki zdobył bowiem Jack Marriott, pieczętując tym samym zwycięstwo gospodarzy. Dla Żyro był to czwarty występ po transferze do Charltonu. Na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii pięciokrotny reprezentant Polski będzie występował do końca maja bieżącego roku, wtedy skończy się jego wypożyczenie z Wolverhampton.

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek BERND THISSEN/AP

Świetna asysta Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund pokonała Eintracht (3:2) w niesamowitych okolicznościach, decydująca bramka padła w 94. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Łukasz Piszczek, który rozegrał świetny mecz.

Spotkanie miało niesamowity przebieg, już w 11. minucie rozpoczęło się od gola samobójczego, którego strzelił Marco Reus. Na kolejne bramki trzeba było czekać do ostatnich kilkunastu minut meczu. Najpierw wynik meczu wyrównał Jović, w 77. minucie BVB wyszło na prowadzenie za sprawą Michy`ego Batshuayi'a. Najwięcej działo się jednak w doliczonym czasie gry.

W 91. minucie wyrównał Blum, ale to nie był koniec emocji - w ostatniej minucie doliczonego czasu Borussia wyszła na prowadzenie za sprawą drugiego gola strzelonego przez Batshuayi'a. Asystę przy jego bramce zaliczył Łukasz Piszczek. Polak popisał się kapitalnym prostopadłym podaniem, a wprowadzony na boisku napastnik strzelił mocno pod poprzeczkę.

Portal WhoScored ocenił występ Polaka na notę 7,5, co oznacza, że od naszego obrońcy lepsi byli tylko Christian Pulisic (7,8) oraz właśnie Batshuayi (7,8). Co więcej, według ocen prestiżowego portalu był to drugi najlepszy mecz Piszczka w sezonie.

Piotr Zieliński Piotr Zieliński JENS MEYER/AP

Słaby występ Zielińskiego. Epizod Milika

SSC Napoli nie wygrało kolejnego meczu z rzędu. Po porażce 2:4 z Romą, tym razem drużyna Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika zremisowała bezbramkowo z Interem Mediolan.

Obaj biało-czerwoni rozpoczęli mecz z Interem na ławce. Zieliński pojawił się na boisku w drugiej połowie i od razu zaliczył poważny błąd, który w ostatniej chwili został naprawiony przez Hysaja. Na murawę po raz drugi od kontuzji wszedł także Arkadiusz Milik, który zmienił Driesa Mertnesa w 87. minucie. Nasz napastnik nie miał jednak żadnej okazji na zdobycie bramki.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski MATTHIAS SCHRADER/AP

Hat-trick Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał u siebie Hamburger SV 6:0 w meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski.

Mistrzowie Niemiec od samego początku pokazali, że dla HSV litości mieć nie będą. Bayern prowadzenie objął już w 8. minucie, kiedy Ribery wpadł w pole karne gości, minął bramkarza i z bliska wbił piłkę do pustej bramki.

Cztery minuty później było już 2:0. Z prawej strony dośrodkował Joshua Kimmich, a gola głową strzelił Lewandowski. Polak po raz drugi do siatki trafił w 19. minucie, kiedy wykorzystał doskonałe podanie Davida Alaby z lewej strony. W 55. minucie kolejnego gola strzelił  Robben. Holender otrzymał podanie od Lewandowskiego i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. W 81. minucie piątą bramkę zdobył Ribery. Francuz przeprowadził indywidualną akcję i płaskim strzałem pokonał Christiana Mathenię.

Bohaterem samej końcówki meczu był Lewandowski. W 86. minucie Polak nie wykorzystał rzutu karnego. Cztery minuty później dostał jednak szansę do rehabilitacji i tym razem się nie pomylił kompletując hat-tricka.

Dzięki golom w meczu z HSV Lewandowski zanotował kolejny awans w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy w historii Bayernu. Polak na koncie ma 142 gole we wszystkich rozgrywkach, co daje mu szóste miejsce. Nasz reprezentant przeskoczył Giovane Elbera i stał się najskuteczniejszym zagranicznym piłkarzem w historii Bawarczyków. Trzecie sobotnie trafienie było dla Lewandowskiego setnym dla monachijskiego klubu w Bundeslidze.

Piłkarze Juppa Heynckesa prowadzą w tabeli niemieckiej Bundesligi z przewagą aż 20 punktów nad drugim Schalke.

Kamil Glik Kamil Glik LUIS VIEIRA/AP

Pozostali Polacy

Strasbourg 1:3 Monaco - 90 minut Kamila Glika (Monaco)

Girona 2:0 Deportivo La Coruna - Przemysław Tytoń na ławce rezerwowych (Deportivo)

AS Roma 3:0 Torino - Łukasz Skorupski na ławce rezerwowych (Roma)

Huddersfield 0:0 Swansea - 90 minut Łukasza Fabiańskiego (Swansea)

Hull 4:3 Norwich - Kamil Grosicki na ławce rezerwowych (Hull)

Ipswich 0:0 Sheffield Utd - 90 minut Bartosza Białkowskiego (Ipswich)

Queens Park Rangers 1:0 Sunderland - Paweł Wszołek na ławce rezerwowych (QPR)

Hellas Verona 1:0 Chievo - Paweł Jaroszyński na ławce rezerwowych, 3 minuty Mariusza Stępińskiego (Chievo)