Porażki, kontuzje i słabe jubileusze. Tylko Teodorczyk zabłysnął [WEEKEND POLAKÓW ZA GRANICĄ]

Miniony weekend był średnio udany dla reprezentantów Polski grających za granicą. Kolejną porażkę z rzędu zaliczył West Bromwich Albion z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, Łukasz Fabiański wpuścił cztery gole, a Kamil Glik "przyczynił się" do utraty punktów przez Monaco. Na domiar złego kontuzji nabawił się Bartosz Bereszyński. Z pozytywnej strony zaprezentował się natomiast Łukasz Teodorczyk, który zaliczył hat-tricka.
Krychowiak znów zagrał w barwach WBA Krychowiak znów zagrał w barwach WBA PETER BYRNE/AP

Słaby weekend Polaków w Premier League

W spotkaniu 28. kolejki Premier League West Bromwich Albion przegrał 1:2 z Huddersfield. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut.

Zespół reprezentanta Polski ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywek. Przegrana z beniaminkiem była czwartą porażką The Baggies z rzędu. W starciu z Huddersfield drużynie Alana Pardew nie pomogła bardzo dobra gra Krychowiaka, który obok Salomona Rondona był najlepszym zawodnikiem gospodarzy. Dobrze zaprezentował się również Ahmed Hegazi.

Oceny piłkarzy za mecz West Brom - Huddersfield
WhoScored.com

Minionego weekendu dobrze nie będzie wspominał także Łukasz Fabiański. Swansea z Polakiem w bramce przegrało w wyjazdowym spotkaniu z Brighton aż 1:4. Reprezentant Polski w tym sezonie rozegrał 28 spotkań w Premier League, w ośmiu z nich zachował czyste konto.

Kamil Grosicki Kamil Grosicki RICHARD SELLERS/AP

W Championship nieco lepiej

Kolejne mecze w tym sezonie zaliczyli Polacy grający w Championship. Bartosz Białkowski zaliczył swój 33. występ w obecnych rozgrywkach ligowych, a jego Ipswich wygrało na wyjeździe z Preston (1:0).

W meczu Hull City z Sheffield Utd (1:0) na boisku pojawił się Kamil Grosicki, którzy w ostatnich tygodniach pauzował przez kontuzję złamanego palca. Skrzydłowy wszedł na murawę w 64. minucie zmieniając Adamę Diomande.

Najgorzej w 34. kolejce zaplecza Premier League spisała się drużyna Pawła Wszołka, Queens Park Rangers, która przegrała 2:5 z Nottingham Forrest. Polak rozegrał pełne 90 minut, był to jego 29. występ w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Monaco remisuje "wygrany mecz". Błędy Kamila Glika

AS Monaco w sobotę zremisowało wyjazdowe spotkanie z Toulouse (3:3). Mistrzowie Francji prowadzili już 3:1, ale dali sobie strzelić dwa gole, a spory "udział" przy nich miał Kamil Glik.

W 75. minucie meczu Polak we własnym polu karnym sfaulował jednego z rywali, a sędzia Benoit Millot zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, który na bramkę zamienił Andy Delort. Kilka minut przed końcem starcia Glik popełnił kolejny błąd, tym razem w komunikacji z partnerem z obrony. Sytuację świetnie wykorzystał Yaya Sanogo, który przejął piłkę i bez problemu pokonał Danijela Subasicia.

Bayern remisuje. Lewandowski bez gola.

Robert Lewandowski nie zdołał uczcić bramką swojego 250. występu w Bundeslidze. Polski napastnik rozegrał 90 minut w spotkaniu z Herthą Berlin (0:0), ale nie znalazł sposobu na pokonanie Rune Jarsteina. Tym samym kapitan reprezentacji Polski przerwał swoją  passę 11 domowych spotkań ligowych z golem.

- Walczy z "Królem Kamilem Stochem", trzykrotnym mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich, w konkursie na najbardziej popularnego sportowca w Polsce. Mógł zdobyć kilka punktów przewagi, gdyby tylko wykorzystał jedną z licznych szans na zdobycie bramki w meczu z Herthą - napisali dziennikarze "sueddeutsche.de".

Według popularnego portalu statystycznego "WhoScored.com" Lewandowski był jednym z najgorszych zawodników na boisku. W Bayernie gorszą notę otrzymali jedynie Thomas Muller i Franck Ribery, a w Hercie David Selke, Valentino Lazaro i Salomon Kalou.

Oceny za mecz Bayern - Hertha

Łukasz Teodorczyk Łukasz Teodorczyk GEERT VANDEN WIJNGAERT/AP

Wielki mecz Teodorczyka

Łukasz Teodorczyk strzelił trzy gole w ligowym meczu Anderlechtu z Mouscron. Polak poprawił swoje statystki i ma już siedem goli w rozgrywkach Jupiler Pro League. Anderlecht wygrał 5:3.

Dla Polaka było to piąte, szóste i siódme trafienie w Jupiler Pro League. Wcześniej Teodorczyk nie imponował skutecznością. W 21 ligowych meczach strzelił cztery gole, dołożył dwie asysty.

W zimowym oknie transferowym dużo mówiło się o transferze Teodorczyka do innego klubu. 26-letni napastnik mógł trafić do Francji, Hiszpanii, a nawet Chin. Ostatecznie został w Belgii i walczy o wyjazd na mistrzostwa świata w Rosji.

Kontuzja Bartosza Bereszyńskiego

Sampdoria Genua wygrała 2:1 z Udinese Calcio w 26. kolejce Serie A. Niestety, w końcówce meczu z boiska zszedł Bartosz Bereszyński, który doznał urazu. Obrońca złapał się za okolice mięśnia czworogłowego (potem za okolice pachwiny) i poprosił trenera o zmianę. Na razie nie wiadomo jak poważna jest jego kontuzja.

Od początku spotkania reprezentant Polski był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników Sampdorii. W pierwszym składzie genueńczyków zagrał również Karol Linetty.