NAJLEPSZE AKCJE WEEKENDU: Cudowne gole we Francji. Zakrwawiony Ronaldo z telefonem na boisku [WIDEO]

Cudowne gole, piękne asysty i kuriozalne sytuacje na boisku, a na deser pudło piłkarza Legii Warszawa. W ostatni weekend dużo działo się na piłkarskich boiskach całego świata. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń z ostatnich dni.

Zalany krwią Ronaldo przegląda się w telefonie

Cristiano Ronaldo wreszcie wpisał się na listę strzelców w hiszpańskiej La Lidze, a Real Madryt wygrał z Deportivo La Coruna 7:1. Niestety, Portugalczyk okupił ten mecz poważnym rozcięciem łuku brwiowego.

Po tym zdarzeniu kamery zarejestrowały ciekawy obrazek. Gdy piłkarz opuszczał boisko poprosił klubowego lekarza o telefon i... przejrzał się w nim. Piłkarz nie był jednak zadowolony z tego, jak wygląda.

Rozcięta twarz Ronaldo

Do sytuacji z rozciętą twarzą doszło przy golu Ronaldo na 6:1. Portugalczyk pięknym strzałem 'szczupakiem' pokonał bramkarza gości. Przy strzale Ronaldo został kopnięty w twarz przez Fabiana Schära i od razu zalał się krwią.

Piękny gol Bale'a

Na prowadzenie 2:1 wyprowadził Real Gareth Bale. Po dośrodkowaniu Marcelo z lewej strony faulowany przed bramką był Ronaldo. Sędzia jednak nie odgwizdał rzutu karnego, a do piłki doszedł Bale. Walijczyk długo się nie zastanawiał i przymierzył w samo okienko bramki.

Zobacz wszystkie gole z meczu Real Madryt - Deportivo La Coruna

Asysty przy golach Thomasa Muellera palce lizać

Bayern Monachium pokonał Werder Brema 4:2. Po dwa gole strzelili Thomas Mueller i Robert Lewandowski. Niemiec strzelił dla Bawarczyków pierwszą i ostatnią bramkę w meczu. Na uwagę zasługują piękne asysty, po których Mueller trafiał do bramki rywali. Przy pierwszym golu 40-metrowe podanie zagrał Jerome Boateng.

Autorem drugiej asysty przy golu Muellera był James Rodriguez. Kolumbijczyk magiczną podcinką zagrał do Niemca, który dołożył tylko nogę i ustalił wynik meczu.

Zobacz wszystkie gole z meczu Bayern Monachium - Werder Brema

Asysta Messiego z czterema piłkarzami na plecach

FC Barcelona wygrała na wyjeździe z Betisem 5:0, mimo że do przerwy był remis 0:0. Strzelanie rozpoczął Ivan Rakitić. Po dwa gole dołożyli Lionel Messi i Luis Suarez. Przy bramce Urugwajczyka na 5:0 piękną akcją i ostatnim podaniem popisał się Messi.

Mistrzowskie wyjście spod pressingu Lionela Messiego

Lionel Messi czarował w niedzielny wieczór na stadionie w Sewilli. Argentyńczyk oprócz dwóch goli i asysty popisywał się też dryblingami. W taki sposób zabawił się na swojej połowie z piłkarzami Betisu.

Fenomenalny wieczór w Lyonie. Co gol, to ładniejszy

Olympique Lyon pokonał w niedzielny wieczór PSG 2:1. Wszystkie bramki były nieprzeciętnej urody. Strzelanie rozpoczął w 2. minucie Nabil Fekir, który popisał się strzałem z rzutu wolnego. Duży błąd popełnił Alphonse Areola, który kompletnie nie spodziewał się uderzenia na swoją bramkę.

Gol na 1:0. Nabil Fekir

Do wyrównania doprowadził w doliczonym czasie pierwszej połowy Layvin Kurzawa. Lewy obrońca PSG huknął z pierwszej piłki pod poprzeczkę Lopesa.

Gol na 1:1. Layvin Kurzawa

Zwycięstwo Lyonowi dał strzałem zza pola karnego Memphis Depay. I to jakim strzałem! Holender w 94. minucie piekielnie mocno uderzył z 25 metrów i trafił w samo okienko bramki Areoli.

Gola na 2:1. Memphis Depay

Na deser pudło Michała Kucharczyka

Legia Warszawa przegrała dwa sparingi na Florydzie. Najpierw porażka 2:3 z ekwadorską Barceloną, a w nocy z soboty na niedzielę 0:2 z kolumbijskim Atletico Nacional. Fatalne pudło zaliczył Michał Kucharczyk.

'Kuchy King'. Tę ksywkę Michała Kucharczyka znają wszyscy prawdopodobnie wszyscy kibice Legii. U większości z nich 26-letni skrzydłowy wywołuje skrajne emocje. I trudno się dziwić, bo Kucharczyk na boisku potrafi zadziwić sprintem, błyskotliwym zagraniem, nawet hat trickiem, ale też strzałem w dach stadionu czy zepsuciem doskonałej sytuacji.

Taką właśnie sytuację 'Kuchy King' zmarnował w sparingu z Atletico Nacional. Był początek drugiej połowy, kiedy... Zresztą, co tu pisać, sami zobaczcie.