Najlepsza "11" w historii gry FIFA. Ile brakuje Lewandowskiemu? Co z Messim?!

Twórcy serii gier FIFA oceniają każdego piłkarza w skali 0-100. Jak wyglądałaby najlepsza "11" w historii gry? Ile do niej brakuje Robertowi Lewandowskiemu? Wielką niespodzianką i z pewnością można powiedzieć, że wielką niesprawiedliwością jest brak w najlepszej "11" jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu - Leo Messiego? Dlaczego go nie ma? Na ile został wyceniony? To kuriozalna decyzja. Prześledził to znany portal piłkarski goal.com.

Najlepsza "11" w historii gry FIFA. Ile brakuje Lewandowskiemu? Co z Messim?!

Twórcy serii gier FIFA oceniają każdego piłkarza w skali 0-100. Jak wyglądałaby najlepsza "11" w historii gry? Ile do niej brakuje Robertowi Lewandowskiemu?
Wielką niespodzianką i z pewnością można powiedzieć, że wielką niesprawiedliwością jest brak w najlepszej "11" jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Dlaczego go nie ma? Na ile został wyceniony? To kuriozalna decyzja.
Prześledził to znany portal piłkarski goal.com.

Italy Soccer Champions League Italy Soccer Champions League Luca Bruno (AP Photo/Luca Bruno)

Bramkarz - Gianluigi Buffon

Umiejętności bramkarza Juventusu Turyn w grze FIFA 05 zostały ocenione aż na 97 punktów.

Prawy obrońca - Lilian Thuram

Pozycja prawego obrońcy również jest obsadzona przez piłkarza Juventusu Turyn z 2005 roku. Lilian Thuram został oceniony na 92 punkty.

Fernando Hierro (z prawej) rozpoczyna derby Madrytu w maju 2005 Fernando Hierro (z prawej) rozpoczyna derby Madrytu w maju 2005 Fot. Paul White / AP

Środkowy obrońca - Fernando Hierro

Fernando Hierro w czasach swojej świetności był jednym z najlepszych piłkarzy w serii gier FIFA. Twórcy gry z 2002 roku ocenili obrońcę Realu Madryt na 94 punkty.

Środkowy obrońca - Alessandro Nesta

Partnerować Hierro na środku obrony będzie ówczesny stoper AC Milan - Alessandro Nesta, który w grze z 2005 roku dostał taką samą liczbę punktów - 94.

Lewy obrońca - Roberto Carlos

Twórcy gry z 2005 roku byli wyjątkowo łaskawi wobec piłkarzy. A może po prostu trafiło się świetne pokolenie, które właśnie wtedy było w szczytowej formie. 94 punkty dostał też lewy obrońca Realu Madryt Roberto Carlos.

Środkowy pomocnik - Zinedine Zidane

Kolejny przedstawiciel gry z 2005. Środkowy pomocnik Realu miał 96 punktów.

Środkowy pomocnik - Ronaldinho

Tym razem piłkarz Barcelony oceniony w grze z 2006 roku. Aż na 95 punktów.

Prawy skrzydłowy - Luis Figo

Portugalski skrzydłowy Realu Madryt w 2002 roku miał 97 punktów.

Lewy skrzydłowy - Cristiano Ronaldo

A to ocena z najnowszej gry FIFA z 2018 roku. Najlepszy piłkarz świata nie jest jednak rekordzistą. Dostał 'tylko' 94 punkty.

Środkowy napastnik - Ronaldo

Brazylijski Ronaldo był zdecydowanie lepiej oceniany niż Ronaldo portugalski. W 2004 roku gwiazdor Realu Madryt miał 98 punktów.

Środkowy napastnik - Thierry Henry

Drugim napastnikiem obok Ronaldo jest... nie, nie Leo Messi. Lepiej oceniony w 2005 roku był Thierry Henry - 97 punktów.

. . MANU FERNANDEZ/AP

Gdzie Messi?! I ile brakuje Robertowi Lewandowskiemu

W najlepszej '11' nie ma Leo Messiego. Argentyńczyk w najnowszej FIFA z 2018 roku został oceniony na 93 punkty, czy aż o cztery mniej niż Thierry Henry w 2005 roku.

A ile zabrakło Robertowi Lewandowskiemu? Polski napastnik w tym roku miał 91 punktów.