Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka

Za nami niesamowite okno transferowe. Europejskie kluby w ostatnich tygodniach przeprowadziły wiele bardzo głośnych i zaskakujących transferów. Neymar i Mbappe w PSG, Oxlade-Chamberlain w Liverpoolu, Paulinho w Barcelonie itd. Wymieniać można długo. Poza wyścigiem w pozyskiwaniu piłkarzy, kluby ścigały się również w tym, jak ogłaszały przyjście nowych zawodników. Śpiewające zwierzęta, tajemnicze grafiki w mediach społecznościowych, czy wideo z telefoniczną rozmową piłkarz, to tylko niektóre pomysły specjalistów od marketingu w niektórych zespołach Przedstawiamy listę najbardziej szalonych sposobów ogłoszenia transferów w minionym okienku.
Najbardziej szalone ogłoszenia transferów Najbardziej szalone ogłoszenia transferów YouTube

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka

Za nami niesamowite okno transferowe. Europejskie kluby w ostatnich tygodniach przeprowadziły wiele bardzo głośnych i zaskakujących transferów. Neymar i Mbappe w PSG, Oxlade-Chamberlain w Liverpoolu, Paulinho w Barcelonie itd. Wymieniać można długo.

Poza wyścigiem w pozyskiwaniu piłkarzy, kluby ścigały się również w tym, jak ogłaszały przyjście nowych zawodników. Śpiewające zwierzęta, tajemnicze grafiki w mediach społecznościowych, czy wideo z telefoniczną rozmową piłkarz, to tylko niektóre pomysły specjalistów od marketingu w niektórych zespołach

Przedstawiamy listę najbardziej szalonych sposobów ogłoszenia transferów w minionym okienku.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka YouTube

Alvaro Negredo (Besiktas)

W tureckich mediach społecznościowych fani Besiktasu wprowadzili jakiś czas temu modę na hashtag #ComeToBesiktas (przyjdź do Besiktasu), którym odpowiadali na wpisy wielu zawodników z różnych klubów.

Przy okazji przejścia Alvaro Negredo do Besiktasu, w drużynie ze Stambułu postanowiono to wykorzystać. Klub zamieścił filmik, w którym pokazuje "kulisy" swoich transferów. Najpierw widzimy, jak Ricardo Quaresma dzwoni do Pepe i namawia go na przyjście do Turcji, ten oczywiście błyskawicznie się godzi i powtarza czynność telefonując do Negredo. Odpowiedź napastnika mogła być tylko jedna - "I`m coming to Besiktas".

Negredo przyszedł do Besiktasu z Valencii. Turecki klub zapłacił za napastnika 2,5 mln euro.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Twitter/ASRomaEN

Patrick Schick (Roma)

O krok dalej w swoich produkcjach wideo poszła AS Roma. Włoski klub przy okazji ogłaszania pozyskania Patricka Schicka opublikował na Twitterze filmik, na którym możemy zobaczyć m.in. małpę piszącą coś na laptopie, śpiewające lwy, a także kozę i Francesco Tottiego z kartką "Patrick Schick".

Schick został wypożyczony do Romy z Sampdorii na okres najbliższego sezonu.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Twitter/Arsenal

Alexandre Lacazette (Arsenal)

Nieco bardziej klasyczny materiał na swoim profilu na Twitterze zamieścił Arsenal, który chciał w ten sposób zapowiedzieć pozyskanie Alexandre`a Lacazette`a.

Kanonierzy opublikowali wideo, na którym przez 30 sekund pokazywany jest nowy gracz drużyny. Na filmiku nie widać było jednak głowy zawodnika, co mogło sprawić wiele domysłów.

Ostatecznie zgodnie z oczekiwaniami wielu kibiców i ekspertów chodziło o transfer Lacazette`a, który do Arsenalu przeniósł się z Lyonu za 53 mln euro.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Twitter/YTFC

Jake Gray (Yeovil)

Snapchat stał się ostatnio bardzo popularną platformą wśród kibiców i piłkarzy. Skorzystali z tego przedstawiciele IV-ligowego angielskiego Teovil Town, którzy pozyskanie Jake Graya z Luton ogłosili właśnie na Snapchacie.

Na początku wideo kibice mogli zobaczyć mapę, a po przybliżeniu, piłkarza znajdującego się na stadionie Yeovil obok osoby, z której profilu nagrywany był filmik.

Na końcu Jake Gray przedstawił się i ogłosił, że został nowym zawodnikiem Yeovil.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka YouTube

Antonio Rudiger (Chelsea)

Wielu kibicom bardzo spodobał się sposób, w jaki Chelsea zaprezentowała pozyskanie Antonio Rudigera.

Wideo umieszczone w mediach społecznościowych przedstawia małego chłopca, który wraz ze swoim ojcem przebywa w sklepie klubowymi mistrzów Anglii. Malec bardzo chce dostać koszulkę z nazwiskiem Rudigera, ale słyszy, że obrońca nie jest jeszcze piłkarzem The Blues więc nie ma takiej koszulki. Ekspedientka przejęta wydarzeniem mówi, że zobaczy co da się zrobić i idzie na zaplecze, gdzie w koszulce Chelsea czeka już Rudiger, który ogłasza, że został nowym zawodnikiem klubu.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Najbardziej szalone ogłoszenia transferów letniego okienka Twitter/SwansOfficial

Roque Mesa (Swansea)

W bardzo nietypowy sposób swój transfer ogłosiło również Swansea. Klub z Premier League pozyskał hiszpańskiego pomocnika z Las Palmas za 12,5 mln.

Filmik ogłaszający pozyskanie piłkarza zaczyna się od wypowiedzi Angela Rangela, który wita swojego rodaka na lekcji języka angielskiego. Po nauczeniu się kilku zdań, Mesa przedstawia się jako nowy gracz Łabędzi.

Najbardziej szalone ogłoszenia transferów w tym okienku Najbardziej szalone ogłoszenia transferów w tym okienku Twitter/OfficialASRoma

Lonzo Pellegrini (Roma)

AS Roma w nietypowy sposób zaprezentowała nie tylko pozyskanie Patricka Schicka, ale również Lonzo Pellegriniego. Transfer pomocnika kupionego z Sassuolo został przedstawiony poprzez... grę w FIFE.

Widzowie mogą zobaczyć mecz w grze FIFA, w którym AS Roma podejmuje AS Romę, na samym początku spotkania drużyna sterowana przez gracza zdobywa bramkę, a jej autorem jest właśnie Pellegrini, który kończy wideo słowami "Forza Roma".