Robert Lewandowski to petarda! Szał w niemieckich mediach. Jeszcze nikt w Bundeslidze tego nie dokonał

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Werderem i zapewnił mistrzom Niemiec komplet punktów w Bremie. Niemieckie media są zachwycone, a Hasan Salihamidzić, były zawodnik Bayernu stwierdził, że Polak to petarda. Najlepszy napastnik w Bundeslidze i jeden z najlepszych na całym świecie. Lewandowski już po dwóch kolejkach jest najlepszym strzelcem Bundesligi, ma na koncie trzy gole. Pierre-Emerick Aubameyang, jego najgroźniejszy rywal w walce o koronę ma o jedną bramkę mniej.
Robert Lewandowski Robert Lewandowski CARMEN JASPERSEN/AP

Szał w niemieckich mediach. Jeszcze nikt w Bundeslidze tego nie dokonał

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Werderem i zapewnił mistrzom Niemiec komplet punktów w Bremie. Niemieckie media są zachwycone, a Hasan Salihamidzić, były zawodnik Bayernu stwierdził, że Polak to petarda. Najlepszy napastnik w Bundeslidze i jeden z najlepszych na całym świecie.

Portal abendzeitung-muenchen.de porozmawiał z Hasanem Salihamidziciem. Bośniak nie miał żadnych wątpliwości, kto był bohaterem Bayernu Monachium w sobotnim spotkaniu. - To petarda. On jest najlepszym napastnikiem w Bundeslidze i jednym z najlepszych na świecie - przyznał Salihamidzić.

A w niemieckich mediach szaleństwo na punkcie Polaka! Zobaczcie, co przygotowali dziennikarze z Niemiec.

Reakcje niemieckich mediów na wielki mecz Lewandowskiego Reakcje niemieckich mediów na wielki mecz Lewandowskiego Twitter/Screen

"Lewandowski wybawia Bayern"

Portal "sport1.de" nie miał wyjścia. Niemieccy dziennikarze wybrali kapitana reprezentacji Polski zawodnikiem meczu. - Robert znowu to zrobił. Jest koszmarem Werderu. Strzelił tej drużynie dwanaście goli w dziewięciu spotkaniach - piękne podsumowanie.

Reakcje niemieckich mediów na wielki mecz Lewandowskiego Reakcje niemieckich mediów na wielki mecz Lewandowskiego TZ / Screen

"Dwupak Lewandowskiego"

- Werder zagrał bardzo defensywnie i mieliśmy mało miejsca. Musieliśmy być cierpliwi - powiedział Lewandowski na antenie Eleven. Dziennikarze "TZ" zauważyli początkowe problemy mistrzów Niemiec, ale na szczęście dla Bayernu, Lewandowski odmienił losy meczu.

Reakcje niemieckich mediów na wielki mecz Lewandowskiego Reakcje niemieckich mediów na wielki mecz Lewandowskiego Spox.com / Screen

Nikt wczesniej tego nie dokonał

Dziennikarze Spox.com nie dali Polakowi najwyższej noty. Lewandowski, ich zdaniem, zasłużył na "2". "1" oznacza klasę światową. - Polak strzelił 27. gola w 29. meczach w 2017 roku w Bundeslidze. Tego nie dokonał żaden inny zawodnik w niemieckiej ekstraklasie - zauważyli dziennikarze.

"Polak był szalony"

Kolejne komplementy w kierunku Roberta Lewandowskiego spływają od dziennikarzy "Die Welt". - Polak był szalony - napisali. Trudno się nie zgodzić. To był wielki mecz Roberta Lewandowskiego, a sezon dopiero się rozkręca. Strach pomyśleć, co Polak pokaże, kiedy dojdzie do optymalnej dyspozycji.

Copyright © Agora SA