Wszystkie czerwone kartki Cristiano Ronaldo w Realu Madryt

Wyrzucenie z boiska w meczu Superpucharu Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt a Barceloną nie było pierwszym dla Cristiano Ronaldo w czasie jego przygody z Królewskimi. Czerwonych kartek w barwach stołecznej ekipy Portugalczyk otrzymał łącznie aż sześć, często nie potrafiąc na boisku utrzymać nerwów na wodzy.
Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo MANU FERNANDEZ/AP

Wszystkie czerwone kartki Cristiano Ronaldo w Realu Madryt

Wyrzucenie z boiska w meczu Superpucharu Hiszpanii pomiędzy Realem Madryt a Barceloną nie było pierwszym dla Cristiano Ronaldo w czasie jego przygody z Królewskimi. Czerwonych kartek w barwach stołecznej ekipy Portugalczyk otrzymał łącznie aż sześć, często nie potrafiąc na boisku utrzymać nerwów na wodzy. Zdarzyło mu się nawet złamać przeciwnikowi nos.

Mecz z Almerią - sezon 2009/2010

Pierwszą czerwień Portugalczyk obejrzał podczas ligowej potyczki z Almerią, w podobnych okolicznościach do tych z niedzielnego starcia przeciwko Barcelonie. Ronaldo nie wykorzystał w tym meczu rzutu karnego przy stanie 2:2, ale zdołał się wpisać na listę strzelców w samej końcówce, ustalając wynik na 4:2. Ciesząc się z bramki, gwiazdor zdjął koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką. Drugą dostał zaledwie kilkadziesiąt sekund później po chamskim kopnięciu rywala. - Jestem tylko człowiekiem i popełniam błędy. Zareagowałem instynktownie, nie przemyślałem tego. Chciałem wszystkich za to przeprosić - powiedział później dziennikarzom pełen skruchy Ronaldo.

Mecz z Malagą - sezon 2009/2010

Kolejny raz z boiska wyleciał już sześć tygodni później, kiedy Real podejmował na Estadio Santiago Bernabeu Malagę. Królewscy prowadzili 2:0, a oba gole strzelił właśnie Ronaldo. Pomimo że Real miał mecz pod kontrolą i wydawało się, że nic nie może odebrać mu zwycięstwa, Portugalczyk raz jeszcze nie zachował zimnej głowy. W walce o piłkę z Janem Mtiligą uderzył przeciwnika w twarz łokciem, co skończyło się bezpośrednią czerwoną kartką. Piłkarz Malagi doznał złamania nosa i nie był w stanie kontynuować gry. Po meczu Ronaldo pojawił się w szatni gości, by przeprosić Mtiligę za swoje zachowanie, choć jednocześnie podkreślał, że uderzenie było całkowicie przypadkowe.

Mecz z Atletico Madryt - sezon 2012/2013

Finał Pucharu Króla przeciwko Atletico Madryt jest dla Ronaldo i Realu bolesnym wspomnieniem z kilku powodów. Po pierwsze, Real przegrał z lokalnym rywalem po raz pierwszy od 14 lat. Po drugie, porażki doznał w finale krajowego pucharu, w dodatku na własnym stadionie. Po trzecie, kiedy Real przegrywał w dogrywce 1:2 i walczył o gola przedłużającego szanse na zdobycie trofeum, zespół w głupi sposób osłabił Ronaldo. Portugalczyk został zaatakowany wślizgiem przez Gabiego, ale upadając, kopnął z premedytacją rywala w twarz. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i od razu pokazał czerwoną kartkę piłkarzowi Królewskich.

Mecz z Athletikiem Bilbao - sezon 2013/2014

Czwarty raz z boiska jako piłkarz Realu Ronaldo wyleciał w ligowym meczu z Athletikiem Bilbao po starciu z Carlosem Gurpegi. Portugalczyk sygnalizował zagranie ręką rywala, a następnie po ostrej wymianie zdań położył rękę na jego twarzy. Gurpegi runął na ziemię niczym rażony piorunem, a sędziujący te zawody Miguel Angel Ayza Gamez pokazał czerwoną kartkę gwiazdorowi Los Blancos. Decyzja arbitra wzbudziła jednak kontrowersje, ponieważ Gurpegi w całej sytuacji dodał sporo od siebie. Po meczu Realu z Athletikiem Gamez został odsunięty od sędziowania spotkań ligi hiszpańskiej na miesiąc.

Ronaldo podczas meczu z Cordobą Ronaldo podczas meczu z Cordobą MIGUEL MORENATTI/AP

Mecz z Cordobą - sezon 2014/2015

W meczu z Cordobą Ronaldo wyraźnie nie szło. Nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę, a w 84. minucie swoją frustrację wylał na przeciwników. Po tym, jak nie sięgnął piłki, podciął kryjącego go Edimara, a po chwili uderzył w twarz Jose Angela Crespo. Czerwona kartka była bezdyskusyjna. Ronaldo za swoje zachowanie później przeprosił.

Mecz z Barceloną - sezon 2017/2018

Kara w starciu z Barceloną wydaje się być zdecydowanie najmniej zasłużoną ze wszystkich, jakie Portugalczyk otrzymał w barwach Realu. Ronaldo pojawił się na boisku w drugiej połowie i w 80. minucie strzelił gola na 2:1. Tak jak kilka lat wcześniej przeciwko Almerii, tak i tym razem, świętując z kolegami zdobycie bramki, zdjął koszulkę, za co zgodnie z przepisami zobaczył żółtą kartkę. Już 120 sekund później sędzia de Burgos ukarał go drugim 'żółtkiem', czym zakończył występ Ronaldo w El Clasico.

Ta kartka wzbudziła ogromne kontrowersje, podobnie jak kilka innych decyzji de Burgosa podjętych tego wieczoru. Drugi żółty kartonik Ronaldo dostał za próbę wymuszenia rzutu karnego, ale jak pokazały powtórki, pomiędzy nim a Samuelem Umtitim był wyraźny kontakt, choć oczywiście nie kwalifikujący się na podyktowanie jedenastki. Ronaldo nie mógł jednak w żaden sposób uniknąć upadku, a ten, zdaniem de Burgosa, był przez piłkarza symulowany. Przez odepchnięcie arbitra Ronaldo łącznie ukarany został przez Komitet Rozgrywek zawieszeniem na pięć spotkań.

Więcej o:
Copyright © Agora SA