Kto jest droższym piłkarzem od Roberta Lewandowskiego?

Najdroższym Polskim piłkarzem jest Robert Lewandowski. Za napastnika Bayernu Monachium trzeba zapłacić około 80 milionów euro. Polski napastnik jest jedynym zawodnikiem w czołówce, którego wartość wzrosła w ostatnim czasie. Przed ostatnią aktualizacją Lewandowski był wyceniany na 75 milionów euro. Przed Polakiem jest jednak kilku droższych piłkarzy
Lionel Messi 
Lionel Messi MANU FERNANDEZ/AP

Leo Messi - 120 milionów euro

Lionel Messi jest od kilku lat najdroższym piłkarzem na świecie. Według portalu Transfermarkt za jego Argentyńczyka trzeba by zapłacić aż 120 milionów Euro.

Barcelona pewnie ograła Celtę Vigo. Neymar i Lionel Messi cieszą się po zdobyciu gola Barcelona pewnie ograła Celtę Vigo. Neymar i Lionel Messi cieszą się po zdobyciu gola Francisco Seco (AP Photo/Francisco Seco)

Neymar - 100 milionów euro

Drugie miejsce przypadło Neymarowi. Pomocnik Barcelony jest jednym z młodszych zawodników w czołówce najdroższych piłkarzy świata. Brazylijczyk wyceniany jest na 100 milionów euro. Wydaje się jednak, że jego wartość będzie jeszcze rosła i w przeciągu najbliższych dwóch lat stanie się on najlepiej wycenianym piłkarzem świata.

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo DANIEL OCHOA DE OLZA/AP

Cristiano Ronaldo - 100 milionów euro

Trzecie miejsce przypadło Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jako jedyny piłkarz z czołówki zanotował ostatnio spadek wyceny. Wszystko przez to, że Ronaldo ma już 32 lata i jest coraz bliżej zakończenia sportowej kariery.

Według transfermarkt.de, za Ronaldo trzeba zapłacić 100 milionów euro.

suarez
suarez FRANCISCO SECO/AP

Luis Suarez - 90 milionów euro

Również czwarta pozycja przypadła napastnikowi grającemu w Barcelonie. 30-letni Luis Suarez jest również  wyceniany na 90 milionów euro.

Gareth Bale Gareth Bale DANIEL OCHOA DE OLZA/AP

Gareth Bale - 90 milionów euro

Czwarte miejsce w klasyfikacji najdroższych piłkarzy świata przypadło Garethowi Bale'owi z Realu Madryt. Walijczyk ma za sobą jednak bardzo przeciętny sezon, który okupiony był wieloma kontuzjami. Wydaje się więc, że po kolejnej aktualizacji cen, Bale będzie sporo tańszy.

Gareth Bale wyceniany jest obecnie na 90 milionów euro.

Paul Pogba Paul Pogba LALO R. VILLAR/AP

Paul Pogba - 80 milionów euro

Również na 80 milionów euro wyceniany jest pomocnik Manchesteru United - Paul Pogba. Zawodnik, który w zeszłym roku był bohaterem bardzo głośnego transferu, w wyniku którego trafił do Manchesteru za ponad 100 milionów euro.

Antoine Griezmann Antoine Griezmann PAUL WHITE/AP

Antoine Griezmann - 80 milionów euro

Na tym samym miejscu znalazł się również Antoine Griezmann, o którym ciągle się mówi, że jest na celowniku największych klubów świata. Portal transfermarkt.de wycenia go na 80 milionów euro, ale w spekulacjach medialnych często można przeczytać o klauzuli, która ma wynosić aż 100 milionów euro.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski MICHAEL SOHN/AP

Robert Lewandowski - 80 milionów euro

Najdroższym polskim piłkarzem jest Robert Lewandowski. Za napastnika Bayernu Monachium trzeba zapłacić około 80 milionów euro. Polski napastnik jest jedynym zawodnikiem w czołówce, którego wartość wzrosła w ostatnim czasie. Przed ostatnią aktualizacją Lewandowski był wyceniany na 75 milionów euro.

Copyright © Agora SA