Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ranking najlepszych asystentów na świecie. Jest piłkarz z polskiej Ekstraklasy

W Internecie bardzo często pojawiają się klasyfikacje, w których można zobaczyć, jak wyglądają dorobki strzeleckie w najważniejszych ligach Europy. Kto jest jednak najczęściej asystującym zawodnikiem pierwszych lig w sezonie 2016/2017? W rankingu najlepszych asystentów znalazło się również miejsce dla piłkarza grającego w polskiej Ekstraklasie.
TM TM MATTHIAS SCHRADER/AP

8.Thomas Mueller

W Internecie bardzo często pojawiają się klasyfikacje, w których można zobaczyć, jak wyglądają dorobki strzeleckie piłkarzy w najważniejszych ligach Europy. Zastanówmy się jednak, kto jest najczęściej asystującym zawodnikiem w sezonie 2016/2017. W rankingu najlepszych asystentów znalazło się również miejsce dla piłkarza grającego w polskiej Ekstraklasie.

Siódme miejsce w rankingu najczęściej asystujących piłkarzy świata przypadło Thomasowi Muellerowi z Bayernu Monachium. Niemiec strzelił w tym sezonie tylko pięć bramek, ale liczba asyst nadal jest imponująca, bo było ich dotąd 14.

Lechia - Piast 3:1. Z lewej Maciej Makuszewski Lechia - Piast 3:1. Z lewej Maciej Makuszewski RENATA DĄBROWSKA

7. Konstantin Vassiliev

W rankingu najlepszych asystentów w sezonie 2016/2017 znalazło się również miejsce dla piłkarza grającego w polskiej Ekstraklasie. Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Konstantin Vassiliev z Jagiellonii Białystok. Estończyk zanotował dotąd 14 asyst. Miałby ich pewnie więcej, gdyby nie kontuzja, która wykluczyła go z gry na długi czas. Estończyk zaliczył 14 asyst tylko w 28 spotkaniach

Ezgjan Alioski Ezgjan Alioski Źrodło: Facebook

6. Ezgjan Alioski

Ezgjan Alioski gra w szwajcarskim Lugano i w tym sezonie prezentuje się niezwykle dobrze. Prawy pomocnik strzelił już 16 bramek w lidze, a  na swoim koncie ma także 14 asyst.

Rewanżowy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Juventusem Rewanżowy mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Juventusem Emilio Morenatti (AP Photo/Emilio Morenatti)

5. Luis Suarez

Przed Vassilievem znalazł się piłkarz FC Barcelony - Luis Suarez. Urugwajczyk również ma na swoim koncie 15 ligowych asyst, ale wyprzedza piłkarza Jagiellonii liczbą strzelonych bramek. Suaraz ma ich 28, a Estończyk tylko 13.

Ravet ( z prawej)
Lausanne Sport vs FC Sion - Avril 2014 - Vincent Rüfli & Yoric Ravet Ravet ( z prawej) Lausanne Sport vs FC Sion - Avril 2014 - Vincent Rüfli & Yoric Ravet Ludovic Péron

4.Yoric Ravet

Na czwartym miejscu znalazł się Yorić Ravet z Young Boys Berno. Zawodnik z ligi szwajcarskiej zaliczył 17 asyst w tym sezonie ligowym. Francuz może grać na dwóch skrzydłach, ale jego główną pozycją jest prawa pomoc.

x x KIRSTY WIGGLESWORTH/AP

3. Kevin de Bruyne

Podium otwiera pomocnik Manchesteru City. De Bruyne ma tyle samo asyst, co Ravet, ale wyprzedza Francuza pod względem goli. Strzelił ich w Premier League pięć, Ravet w Szwajcarii - cztery.

Wikimedia (coliedog mac) Wikimedia (coliedog mac) Hayes

2. Jonny Hayes

Drugie miejsce jest dość zaskakujące, bo przypadło zawodnikowi grającemu w szkockiej Premier League. Jonny Hayes gra w Abeerden i zdobył w tym sezonie już 18 asyst oraz zaliczył osiem goli.

RB Lipsk RB Lipsk JENS MEYER/AP

1. Emil Forsberg

Pierwsze miejsce przypadło zawodnikowi z RB Lipsk. Klub, którego właścicielem jest znana marka napojów energetycznych, jest w tym sezonie rewelacją Bundesligi. Jednym z motorów napędowych tej drużyny jest Emil Forsberg, którego dobra dyspozycja została zauważona przez Arsenal.

Emil Forsberg zanotował w tym sezonie aż 21 asyst (trzy w ostatnim, przegranym 4:5, meczu z Bayernem), zdobył też osiem bramek.

Więcej o: