Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Który kraj ma najwięcej piłkarzy grających poza granicami swojego kraju? Gdzie plasuje się Polska?

Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych (CIES) przedstawiło raport dotyczący liczby piłkarzy grających poza granicami swojego kraju. Oto jego czołówka. Na którym miejscu znalazła się Polska?
Czarnogóra - Polska Czarnogóra - Polska KUBA ATYS

Który kraj ma najwięcej piłkarzy grających poza granicami swojego kraju? Gdzie plasuje się Polska?

Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych (CIES) przedstawiło raport dotyczący liczby piłkarzy grających poza granicami swojego kraju. Oto jego czołówka. Na którym miejscu znalazła się Polska? CIES przeanalizowało 137 lig z 93 państw na całym świecie. Rozgrywki zostały wybrane ze względu na ich poziom sportowy oraz możliwość uzyskania wiarygodnych informacji dotyczących składów.

Anglia - Walia Anglia - Walia MICHEL SPINGLER/AP

5. Anglia - 451 (79 proc. w krajach UEFA)

Jeśli Anglik gra poza granicami swojego kraju, to jest to prawdopodobnie Walia lub Szkocja, ewentualnie USA. Poza tymi państwami raczej próżno szukać Anglików, którzy niechętnie wyjeżdżają ze swojego kraju.

Walia - Serbia Walia - Serbia NICK POTTS/AP

4. Serbia - 460 (91 proc. w krajach UEFA)

Sporym zaskoczeniem może być czwarte miejsce Serbów, ale są oni obecnie głównie w bardzo bliskich sobie krajach - takich jak Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Grecja, Słowacja czy Węgry. Poza Europą popularne są Hongkong i Uzbekistan.

Leo Messi Leo Messi VICTOR R. CAIVANO/AP

3. Argentyna - 753 (37 proc. w krajach UEFA)

Najpopularniejsze kierunki wśró Argentyńczyków to Chile (106) oraz Meksyk (97). W czołowej "10" znajdują się tylko trzy europejskie kraje - to Hiszpania, Włochy i Grecja.

Euro 2016. Niemcy-Francja 0:2 Euro 2016. Niemcy-Francja 0:2 Frank Augstein / AP (AP Photo/Frank Augstein)

2. Francja - 781 (86 proc. w krajach UEFA)

Prawie 1/4 Francuzów występujących poza granicami swojego kraju gra w Anglii lub w Belgii. Na kolejnych miejscach znajdują się Luksemburg, Hiszpania czy Włochy. Francuzi są również popularni w lidze algierskiej (9. miejsce), gdzie gra aż 33 takich piłkarzy. W większości to zawodnicy mający swojego korzenie w Algierii.

Uruguay Brazil Wcup Soccer Uruguay Brazil Wcup Soccer Natacha Pisarenko (AP Photo/Natacha Pisarenko)

1. Brazylia - 1202 (65 proc. w krajach UEFA)

Brazylijczycy najczęściej szukają swojego szczęścia w Portugalii, gdzie na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych gra aż 221 piłkarzy! Drugi najpopularniejszy kierunek to Włochy (71 zawodników), a trzeci to... Japonia (54). Na 8. miejscu znajdują się Tajlandia i Korea Południowa, a na 10. Hongkong!

41. Polska - 84 (98 proc. w krajach UEFA)

84 Polaków gra poza granicami swojego kraju, z czego aż 98 proc. w krajach UEFA. Co ciekawe, Polacy są za m.in. Słowenią czy Czechami.

xx