Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Football Leaks" ujawnia sekretne zapisy w kontraktach. Niektóre są naprawdę dziwne!

"Football Leaks" ujawniło kolejne sekrety piłki nożnej. Niektóre zapisy w kontraktach są naprawdę dziwne - pewien piłkarz dostał ponad 1,6 mln euro za to, że nie nosił czerwonych butów!

50 tys. euro za podpisanie naklejki Panini

"Football Leaks" ujawniło kolejne sekrety piłki nożnej. Niektóre zapisy w kontraktach są naprawdę dziwne - pewien piłkarz dostał ponad 1,6 mln euro za to, że nie nosił czerwonych butów!

Neymar dostał 50 tys. euro za swój podpis na naklejkach Panini - za jedną dostał ok. 77 euro! Za to Cristiano Ronaldo dostał 170 tys. euro za podpisanie tysiąca podobnych kart.

Aguero ciągle się spłaca

Manchester City kupił Sergio Aguero z Atletico Madryt za 36 mln euro. Do tego należy doliczyć bonusy - Hiszpanie dostają 250 tys. euro za każde 15 goli strzelonych przez Argentyńczyka oraz kolejne ćwierć miliona za każde 25 spotkań rozegranych przez niego. Za triumf w lidze angielskiej z Aguero w składzie Atletico otrzymuje milion euro. Do tej pory na mocy tych klauzul "Rojiblancos" zarobili dodatkowe 2 mln euro.

Thomas Vermaelen Thomas Vermaelen GUSTAU NACARINO/REUTERS

Bonus za naukę katalońskiego

Thomas Vermaelen dostawał do pensji dodatkowe 100 tys. euro za to, że sztab szkoleniowy mógł wystawiać go na jakiejkolwiek pozycji oraz za to, że Belg brał udział w oficjalnych imprezach. Vermaelen zgodził się również na "maksymalny wysiłek do nauki katalońskiego oraz zintegrowania się z katalońskim społeczeństwem".

Bonus za unikanie czerwonych butów

Real Betis w kontrakcie z Rafaelem van der Vaartem zawarł klauzulę, według której Holender mógł zakładać "jakiekolwiek buty sportowe o ile nie były czerwone"; to kolor największych rywali Betisu, czyli Sevilli. Van der Vaart zarobił w ten sposób ponad 1,6 mln euro (114 tys. miesięcznie)!

Kosmiczne zarobki i wymagania Lavezziego

Najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie jest Ezequiel Lavezzi. Za dwa lata gry w Hebei China Fortune dostanie 52 mln euro! To 2,3 mln miesięczne oraz 580 tys. tygodniowo. Jakby Argentyńczykowi było mało, dostał również dwa domy, dwa samochody, kucharza oraz kierowcę.

Fotoreporterzy AP jak co roku wybrali najważniejsze zdjęcia ze sportowych aren. Fotografie przedstawiają nie tylko najbardziej istotne momenty, ale też najpiękniejsze, idealnie uchwycone kadry. Taki był rok 2016 w sporcie - zapraszamy na przegląd!<br><br>Cristiano Ronaldo całuje puchar po zdobyciu mistrzostwa Europy przez Portugalię (w finale z Francją 1:0 po dogrywce). Fotoreporterzy AP jak co roku wybrali najważniejsze zdjęcia ze sportowych aren. Fotografie przedstawiają nie tylko najbardziej istotne momenty, ale też najpiękniejsze, idealnie uchwycone kadry. Taki był rok 2016 w sporcie - zapraszamy na przegląd!

Cristiano Ronaldo całuje puchar po zdobyciu mistrzostwa Europy przez Portugalię (w finale z Francją 1:0 po dogrywce). FRANK AUGSTEIN/AP

Poufność w domu Ronaldo

Cristiano Ronaldo bardzo dba, by sekrety z jego życia prywatnego nie wyciekły do mediów. W umowach pracowników, którzy pracują w jego domu znalazła się klauzula poufności. Wynika z niej, że jeśli ujawnią jakiekolwiek szczegóły z jego życia prywatnego, będą musieli zapłacić "co najmniej 300 tys. euro". Pracownicy mogą ujawnić szczegóły nie wcześniej niż po 70 latach od jego śmierci lub po śmierci ostatniego z jego krewnych.

Długi Thiago Silvy

Thiago Silva w 2012 roku odszedł z Milanu do Paris Saint-Germain. Brazylijczyk wykorzystał tę sytuację, by Francuzi spłacili za niego długi, jakie miał wobec państwa włoskiego (ok. 2,5 mln euro).

Daniel Agger Daniel Agger JONAS OLUFSON/AP

Reklama firmy odprowadzającej ścieki

Daniel Agger niespodziewanie przeszedł z Liverpoolu do Broendby w 2014 roku. Wykorzystał to do promocji firmy KloAgger odprowadzającej ścieki - jest jednym z jej współwłaścicieli, prowadzi ją z bratem oraz przyjacielem. Na mocy umowy Broendby musiało pokazywać reklamę firmy na bandach w każdym meczu domowym - przez 27 sekund przy ośmiu okazjach.

Liverpool - Besiktas Stambuł 1:0. Mario Balotelli Liverpool - Besiktas Stambuł 1:0. Mario Balotelli ANDREW YATES

Balotelli nagradzany za brak czerwonych kartek

Balotelli miał dostać od Liverpoolu milion funtów za dobre zachowanie. Liverpool postanowił zapłacić mu za to, że:

- nie zostanie odesłany z boiska trzy razy lub więcej z powodu agresywnego zachowania

- nie opluje przeciwnika

- nie użyje obraźliwych słów

Okazało się, że Włoch w barwach angielskiego klubu nie dostał ani jednej czerwonej kartki. Zgarnął więc wcześniej wynegocjowaną premię, a dodatkowo zarabiał 85 tysięcy funtów tygodniowo.

Komentarze (7)
"Football Leaks" ujawnia sekretne zapisy w kontraktach. Niektóre są naprawdę dziwne!
Zaloguj się
 • gadolinn

  Oceniono 1 raz 1

  Ten caly sport jest strasznie zblazowany.

 • do_pieca

  0

  Gdy idę do kina, restauracji to też przedstawiam swój rider. Nie chcę siedzieć na czarnym krześle, szklanki nie mogą być barwione na czerwono, nie może być azjatów w pobliżu, nie chcę słyszeć niemieckiego języka, obsługa ma mieć pozapinane wszystkie guziki. Umowa kosztuje, niewywiązanie się z niej 3x tyle. Życie.

 • lefebvre

  Oceniono 2 razy 0

  A fałszywe oskarżenia wobec Cristiano, którego oświadczenie podatkowe opublikowało Gestifute i widać, że jest wszystko OK, sprostujecie? Czy to nieklikalne, więc sobie darujecie i niech ludzie gadają, a Stec dalej będzie pisał na twittku o wysokich standardach dziennikarskich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX