Prasa po zamachach w Paryżu. "Europanika. Piłka we krwi"

Okładki największych sportowych gazet Europy poświęcone są wydarzeniom w Paryżu, gdzie w zamachach terrorystycznych zginęło 127 osób. Wszystko zaczęło się w okolicach Stade de France, w podparyskim Saint-Denis, gdzie mecz towarzyski rozgrywały drużyny Francji i Niemiec. Potem doszło do serii zamachów w całym mieście. ?Masakra, terror na stadionie, horror, piłka we krwi" - czytamy na okładkach gazet.
Lequipe_okladka Lequipe_okladka internet

L'Equipe: Horror

Niesamowicie wymowna okładka największej francuskiej gazety sportowej. Czarne tło z informacją: Wczoraj terroryści zaatakowali Stade de France w Saint-Denis i w całym Paryżu. Tragiczny bilans to co najmniej 40 ofiar (w momencie publikacji gazety).

Corriere_okladka Corriere_okladka internet

Corierre dello Sport: Masakra w Paryżu

Przerażający atak terrorystyczny w Paryżu sparaliżował stolicę Francji. Seria ataków, wybuchy granatów w okolicach stadionu podczas meczu Francja - Niemcy. Dziesiątki ofiar w oblężonym mieście.

Tutto_okladka Tutto_okladka internet

Tuttosport: Terror na stadionie

Na czołówce gazety przybity niby stempel: "Piłka we krwi". I podstawowe informacje: Ataki we Francji, są dziesiątki ofiar. Terroryści uderzyli podczas meczu Francja - Niemcy. Masakra w Saint-Denis, tysiące kibiców na murawie, ze stadionu ewakuowano prezydenta Francoise'a Hollande'a.

gazzetta_okladka gazzetta_okladka internet

La Gazzetta dello Sport: Masakra w Paryżu. Terror na stadionie

13 listopada 2015: Terroryści zaatakowali Francję. Było siedem ataków, co najmniej 150 ofiar. ISIS: "To nowy 11 września". Trzech kamikaze, zamachowców-samobójców w pobliżu Stade de France, kibice w pułapce. W sercu Europy wybuchła nocna bitwa.

Marca_okladka Marca_okladka internet

Marca: Europanika

Największy madrycki dziennik z wymownym tytułem: "Europanico". Na czołówce gazety widać zdjęcia kibiców na murawie Stade de France oraz zdjęcia ofiar zamachów. "Okrutny atak na kraj gospodarza mistrzostw Europy" - pisze gazeta.

AS_okladka AS_okladka internet

AS: Dziesiątki martwych w Paryżu

Na okładce, tak samo jak w "Marce", widnieje czarna wstążka. "Dziesiątki martwych ludzi w Paryżu" - tak brzmi tytuł sobotniego wydania madryckiego dziennika. Jest też informacja o ewakuowaniu ze stadionu prezydenta Francoise'a Hollande'a.

Sport_okladka Sport_okladka internet

Sport: Terror w Paryżu

Dziennikarze piszą o siedmiu terrorystach, którzy zabili ponad 50 ludzi. Jak się później okazało, liczba ofiar była dużo większa. Panika na Stade de France, gdzie zginęły trzy osoby i dwóch zamachowców-samobójców.

Mundo_okladka Mundo_okladka internet

El Mundo Deportivo: Noc Terroru w Paryżu

Na okładce drugiego z barcelońskich dzienników zdjęcia ze stadionu Stade de France zestawione są ze zdjęciem jednej z ofiar ulicznych zamachów. "Strzelaniny, wybuchy, uwięzieni zakładnicy sparaliżowały paniką stolicę Francji" - piszą dziennikarze.

Więcej o: