Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Poznaj kadry 32 reprezentacji na Mundial w Brazylii [ZDJĘCIA]

2 czerwca upłynął ostateczny termin zgłaszania zawodników na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii, które rozpoczną się dziesięć dni później. W meczu otwarcia na stadionie w Sao Paulo Brazylia zmierzy się z Chorwacją. Finał imprezy zaplanowano na 13 lipca w Rio de Janeiro. Tytułu bronią Hiszpanie.<br><br>Grupa A: Brazylia<br><br>Bramkarze: Julio Cesar (Toronto FC), Jefferson (Botafogo), Victor (Atletico Mineiro)<br><br>Obrońcy: Marcelo (Real Madryt), Dani Alves (Barcelona), Maicon (AS Roma), Maxwell, Thiago Silva (obaj Paris St Germain), David Luiz (Chelsea Londyn), Dante (Bayern Monachium), Henrique (Napoli)<br><br>Pomocnicy: Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires, Willian, Oscar (wszyscy Chelsea), Hernanes (Inter Mediolan), Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg), Fernandinho (Manchester City)<br><br>Napastnicy: Bernard (Szachtar Donieck), Neymar (Barcelona), Fred (Fluminense), Jo (Atletico Mineiro), Hulk (Zenit Sankt Petersburg)<br><br><i>Materiał powstał w ramach projektu

" title="2 czerwca upłynął ostateczny termin zgłaszania zawodników na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii, które rozpoczną się dziesięć dni później. W meczu otwarcia na stadionie w Sao Paulo Brazylia zmierzy się z Chorwacją. Finał imprezy zaplanowano na 13 lipca w Rio de Janeiro. Tytułu bronią Hiszpanie.

Grupa A: Brazylia

Bramkarze: Julio Cesar (Toronto FC), Jefferson (Botafogo), Victor (Atletico Mineiro)

Obrońcy: Marcelo (Real Madryt), Dani Alves (Barcelona), Maicon (AS Roma), Maxwell, Thiago Silva (obaj Paris St Germain), David Luiz (Chelsea Londyn), Dante (Bayern Monachium), Henrique (Napoli)

Pomocnicy: Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires, Willian, Oscar (wszyscy Chelsea), Hernanes (Inter Mediolan), Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg), Fernandinho (Manchester City)

Napastnicy: Bernard (Szachtar Donieck), Neymar (Barcelona), Fred (Fluminense), Jo (Atletico Mineiro), Hulk (Zenit Sankt Petersburg)

Materiał powstał w ramach projektu "Continental - Droga na Mundial", w którym prezentujemy finalistów mistrzostw świata 2014. Trwa Tydzień Brazylijski.

" /> 2 czerwca upłynął ostateczny termin zgłaszania zawodników na piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii, które rozpoczną się dziesięć dni później. W meczu otwarcia na stadionie w Sao Paulo Brazylia zmierzy się z Chorwacją. Finał imprezy zaplanowano na 13 lipca w Rio de Janeiro. Tytułu bronią Hiszpanie.

Grupa A: Brazylia

Bramkarze: Julio Cesar (Toronto FC), Jefferson (Botafogo), Victor (Atletico Mineiro)

Obrońcy: Marcelo (Real Madryt), Dani Alves (Barcelona), Maicon (AS Roma), Maxwell, Thiago Silva (obaj Paris St Germain), David Luiz (Chelsea Londyn), Dante (Bayern Monachium), Henrique (Napoli)

Pomocnicy: Paulinho (Tottenham Hotspur), Ramires, Willian, Oscar (wszyscy Chelsea), Hernanes (Inter Mediolan), Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg), Fernandinho (Manchester City)

Napastnicy: Bernard (Szachtar Donieck), Neymar (Barcelona), Fred (Fluminense), Jo (Atletico Mineiro), Hulk (Zenit Sankt Petersburg)

Materiał powstał w ramach projektu "Continental - Droga na Mundial", w którym prezentujemy finalistów mistrzostw świata 2014. Trwa Tydzień Brazylijski.

Fot. Victor R. Caivano AP
Grupa A: Chorwacja<br><br>Bramkarze: Stipe Pletikosa (Rostów), Danijel Subasic (AS Monaco), Oliver Zelenika (Dinamo Zagrzeb)<br><br>Obrońcy: Darijo Srna (Szachtar Donieck), Dejan Lovren (Southampton), Vedran Corluka (Lokomotiw Moskwa), Gordon Schildenfeld, Danijel Pranjić (obydwaj Panathinaikos Ateny), Domagoj Vida (Dynamo Kijów), Sime Vrsaljko (Genua)<br><br>Pomocnicy: Luka Modrić (Real Madryt), Ivan Rakitić (Sevilla), Ognjen Vukojević (Dynamo Kijów), Ivan Periszić (Wolfsburg), Mateo Kovacić (Inter Mediolan), Marcelo Brozović (Dinamo Zagrzeb), Ivan Mocinić (Rijeka), Sammir (Getafe)<br><br>Napastnicy: Mario Mandżukić (Bayern Monachium), Ivica Olić (Wolfsburg), Eduardo da Silva (Szachtar Donieck), Nikica Jelavić (Hull City), Ante Rebić (Fiorentina)
Grupa A: Chorwacja

Bramkarze: Stipe Pletikosa (Rostów), Danijel Subasic (AS Monaco), Oliver Zelenika (Dinamo Zagrzeb)

Obrońcy: Darijo Srna (Szachtar Donieck), Dejan Lovren (Southampton), Vedran Corluka (Lokomotiw Moskwa), Gordon Schildenfeld, Danijel Pranjić (obydwaj Panathinaikos Ateny), Domagoj Vida (Dynamo Kijów), Sime Vrsaljko (Genua)

Pomocnicy: Luka Modrić (Real Madryt), Ivan Rakitić (Sevilla), Ognjen Vukojević (Dynamo Kijów), Ivan Periszić (Wolfsburg), Mateo Kovacić (Inter Mediolan), Marcelo Brozović (Dinamo Zagrzeb), Ivan Mocinić (Rijeka), Sammir (Getafe)

Napastnicy: Mario Mandżukić (Bayern Monachium), Ivica Olić (Wolfsburg), Eduardo da Silva (Szachtar Donieck), Nikica Jelavić (Hull City), Ante Rebić (Fiorentina) Fot. Darko Bandic AP
Grupa A: Meksyk<br><br>Bramkarze: Jesus Corona (Cruz Azul), Alfredo Talavera (Toluca), Guillermo Ochoa (Ajaccio)<br><br>Obrońcy: Andres Guardado (Bayer Leverkusen), Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Miguel Layun (wszyscy Club America), Hector Moreno (Espanyol), Rafael Marquez (Leon), Diego Reyes (Porto), Carlos Salcido (UANL Tigres)<br><br>Pomocnicy: Hector Herrera (Porto), Jose Juan Vazquez, Carlos Pena, Luis Montes (wszyscy Leon), Juan Carlos Medina (America), Isaac Brizuela, Marco Fabian (obaj Cruz Azul)<br><br>Napastnicy: Oribe Peralta (Santos Laguna), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Giovani Dos Santos(Villarreal), Alan Pulido (UANL Tigres)
Grupa A: Meksyk

Bramkarze: Jesus Corona (Cruz Azul), Alfredo Talavera (Toluca), Guillermo Ochoa (Ajaccio)

Obrońcy: Andres Guardado (Bayer Leverkusen), Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Miguel Layun (wszyscy Club America), Hector Moreno (Espanyol), Rafael Marquez (Leon), Diego Reyes (Porto), Carlos Salcido (UANL Tigres)

Pomocnicy: Hector Herrera (Porto), Jose Juan Vazquez, Carlos Pena, Luis Montes (wszyscy Leon), Juan Carlos Medina (America), Isaac Brizuela, Marco Fabian (obaj Cruz Azul)

Napastnicy: Oribe Peralta (Santos Laguna), Javier Hernandez (Manchester United), Raul Jimenez (America), Giovani Dos Santos(Villarreal), Alan Pulido (UANL Tigres) Fot. HENRY ROMERO REUTERS
Grupa B: Holandia<br><br>Bramkarze: Jasper Cillessen (Ajax Amsterdam), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City)<br><br>Obrońcy: Daley Blind (Ajax Amsterdam), Stefan de Vrij, Daryl Janmaat, Terence Kongolo, Bruno Martins Indi (wszyscy Feyenoord Rotterdam), Paul Verhaegh (FC Augsburg), Ron Vlaar (Aston Villa), Joel Veltman (Ajax Amsterdam)<br><br>Pomocnicy: Jordy Clasie (Feyenoord Rotterdam), Jonathan de Guzman (Swansea City), Nigel de Jong (AC Milan), Leroy Fer (Norwich City), Arjen Robben (Bayern Munich), Wesley Sneijder (Galatasaray), Georginio Wijnaldum (PSV Eindhoven)<br><br>Napastnicy: Memphis Depay (PSV Eindhoven), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Dirk Kuyt (Fenerbahce), Jeremain Lens (Dynamo Kijów), Robin van Persie (Manchester United) Grupa B: Holandia

Bramkarze: Jasper Cillessen (Ajax Amsterdam), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City)

Obrońcy: Daley Blind (Ajax Amsterdam), Stefan de Vrij, Daryl Janmaat, Terence Kongolo, Bruno Martins Indi (wszyscy Feyenoord Rotterdam), Paul Verhaegh (FC Augsburg), Ron Vlaar (Aston Villa), Joel Veltman (Ajax Amsterdam)

Pomocnicy: Jordy Clasie (Feyenoord Rotterdam), Jonathan de Guzman (Swansea City), Nigel de Jong (AC Milan), Leroy Fer (Norwich City), Arjen Robben (Bayern Munich), Wesley Sneijder (Galatasaray), Georginio Wijnaldum (PSV Eindhoven)

Napastnicy: Memphis Depay (PSV Eindhoven), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Dirk Kuyt (Fenerbahce), Jeremain Lens (Dynamo Kijów), Robin van Persie (Manchester United) Fot. EDDIE KEOGH REUTERS
Grupa B: Australia<br><br>Bramkarze: Mathew Ryan (Club Bruges), Mitchell Langerak (Borussia Dortmund), Eugene Galekovic (Adelaide United)<br><br>Obrońcy: Jason Davidson (Heracles Almelo), Matthew Spiranovic (Western Sydney Wanderers), Ivan Franjic (Brisbane Roar), Bailey Wright (Preston North End), Ryan McGowan (Shandong Luneng), Alex Wilkinson (Jeonbuk Hyundai Motors)<br><br>Pomocnicy: Oliver Bozanic (FC Luzern), Mark Bresciano (Al Gharafa), James Holland (Austria Wiedeń), Mile Jedinak (Crystal Palace), Matt McKay (Brisbane Roar), Mark Milligan (Melbourne Victory), Dario Vidosic (FC Sion), James Troisi (Atalanta), Massimo Luongo (Swindon), Tommy Oar (Utrecht)<br><br>Napastnicy: Tim Cahill (New York Red Bulls), Matthew Leckie (FSV Frankfurt 1899), Ben Halloran (Fortuna Duesseldorf), Adam Taggart (Newcastle Jets)Josh Kennedy na MŚ nie pojedzie Grupa B: Australia

Bramkarze: Mathew Ryan (Club Bruges), Mitchell Langerak (Borussia Dortmund), Eugene Galekovic (Adelaide United)

Obrońcy: Jason Davidson (Heracles Almelo), Matthew Spiranovic (Western Sydney Wanderers), Ivan Franjic (Brisbane Roar), Bailey Wright (Preston North End), Ryan McGowan (Shandong Luneng), Alex Wilkinson (Jeonbuk Hyundai Motors)

Pomocnicy: Oliver Bozanic (FC Luzern), Mark Bresciano (Al Gharafa), James Holland (Austria Wiedeń), Mile Jedinak (Crystal Palace), Matt McKay (Brisbane Roar), Mark Milligan (Melbourne Victory), Dario Vidosic (FC Sion), James Troisi (Atalanta), Massimo Luongo (Swindon), Tommy Oar (Utrecht)

Napastnicy: Tim Cahill (New York Red Bulls), Matthew Leckie (FSV Frankfurt 1899), Ben Halloran (Fortuna Duesseldorf), Adam Taggart (Newcastle Jets)Josh Kennedy na MŚ nie pojedzie Fot. Rick Rycroft AP
Radamel Falcao Radamel Falcao Fot. FRANCOIS LENOIR REUTERS
Grupa C: Wybrzeże Kości Słoniowej<br><br>Bramkarze: Boubacar Barry (Lokeren), Sylvain Gbohouo (Sewe Sport), Sayouba Mande (Stabaek)<br><br>Obrońcy: Jean-Daniel Akpa Akpro, Serge Aurier (obaj Toulouse), Souleyman Bamba (Trabzonspor), Arthur Boka (VfB Stuttgart), Viera Diarrassouba (Caykur Rizespor), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Kolo Toure (Liverpool), Didier Zokora (Trabzonspor)<br><br>Pomocnicy: Geoffroy Serey Die (Basel), Ismael Diomande (St Etienne), Max Gradel (St Etienne), Cheick Tiote (Newcastle United), Yaya Toure (Manchester City), Didier Ya Konan (Hannover 96)<br><br>Napastnicy: Mathis Bolly (Fortuna Duesseldorf), Wilfried Bony (Swansea City), Didier Drogba (Galatasaray), Gervinho (AS Roma), Salomon Kalou (Lille), Giovanni Sio (Basel) Grupa C: Wybrzeże Kości Słoniowej

Bramkarze: Boubacar Barry (Lokeren), Sylvain Gbohouo (Sewe Sport), Sayouba Mande (Stabaek)

Obrońcy: Jean-Daniel Akpa Akpro, Serge Aurier (obaj Toulouse), Souleyman Bamba (Trabzonspor), Arthur Boka (VfB Stuttgart), Viera Diarrassouba (Caykur Rizespor), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Kolo Toure (Liverpool), Didier Zokora (Trabzonspor)

Pomocnicy: Geoffroy Serey Die (Basel), Ismael Diomande (St Etienne), Max Gradel (St Etienne), Cheick Tiote (Newcastle United), Yaya Toure (Manchester City), Didier Ya Konan (Hannover 96)

Napastnicy: Mathis Bolly (Fortuna Duesseldorf), Wilfried Bony (Swansea City), Didier Drogba (Galatasaray), Gervinho (AS Roma), Salomon Kalou (Lille), Giovanni Sio (Basel) Fot. Armando Franca AP
Grupa D: Kostaryka<br><br>Bramkarze: Keilor Navas (Levante), Patrick Pemberton (Alajuelense), Daniel Cambronero (Herediano)<br><br>Obrońcy: Johnny Acosta (Alajuelense), Giancarlo Gonzalez (Columbus Crew), Michael Umana (Saprissa), Oscar Duarte (Club Bruges), Waylon Francis (Columbus Crew), Heiner Mora (Saprissa), Junior Diaz (Mainz 05), Cristian Gamboa (Rosenborg), Roy Miller (New York Red Bulls)<br><br>Pomocnicy: Celso Borges (AIK Stockholm), Christian Bolanos (FC Kopenhaga), Oscar Esteban Granados (Herediano), Michael Barrantes (Aalesund), Yeltsin Tejeda (Saprissa), Diego Calvo (Valerenga Oslo), Jose Miguel Cubero (Herediano)<br><br>Napastnicy: Bryan Ruiz (PSV Eindhoven), Joel Campbell (Olympiakos Pireus), Randall Brenes (Cartagines), Marco Urena (FC Kuban Krasnodar) Grupa D: Kostaryka

Bramkarze: Keilor Navas (Levante), Patrick Pemberton (Alajuelense), Daniel Cambronero (Herediano)

Obrońcy: Johnny Acosta (Alajuelense), Giancarlo Gonzalez (Columbus Crew), Michael Umana (Saprissa), Oscar Duarte (Club Bruges), Waylon Francis (Columbus Crew), Heiner Mora (Saprissa), Junior Diaz (Mainz 05), Cristian Gamboa (Rosenborg), Roy Miller (New York Red Bulls)

Pomocnicy: Celso Borges (AIK Stockholm), Christian Bolanos (FC Kopenhaga), Oscar Esteban Granados (Herediano), Michael Barrantes (Aalesund), Yeltsin Tejeda (Saprissa), Diego Calvo (Valerenga Oslo), Jose Miguel Cubero (Herediano)

Napastnicy: Bryan Ruiz (PSV Eindhoven), Joel Campbell (Olympiakos Pireus), Randall Brenes (Cartagines), Marco Urena (FC Kuban Krasnodar) Fot. JUAN CARLOS ULATE REUTERS
Grupa D: Anglia<br><br>Bramkarze: Joe Hart (Manchester City), Ben Foster (West Bromwich Albion), Fraser Forster (Celtic Glasgow)<br><br>Obrońcy: Glen Johnson (Liverpool), Phil Jagielka (Everton), Gary Cahill (Chelsea Londyn), Chris Smalling (Manchester United), Phil Jones (Manchester United), Leighton Baines (Everton), Luke Shaw (Southampton)<br><br>Pomocnicy: Steven Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea Londyn), Jordan Henderson (Liverpool), James Milner (Manchester City), Jack Wilshere (Arsenal Londyn), Ross Barkley (Everton), Adam Lallana (Southampton), Raheem Sterling (Liverpool), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal Londyn)<br><br>Napastnicy: Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool), Danny Welbeck (Manchester United), Rickie Lambert (Southampton) Grupa D: Anglia

Bramkarze: Joe Hart (Manchester City), Ben Foster (West Bromwich Albion), Fraser Forster (Celtic Glasgow)

Obrońcy: Glen Johnson (Liverpool), Phil Jagielka (Everton), Gary Cahill (Chelsea Londyn), Chris Smalling (Manchester United), Phil Jones (Manchester United), Leighton Baines (Everton), Luke Shaw (Southampton)

Pomocnicy: Steven Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea Londyn), Jordan Henderson (Liverpool), James Milner (Manchester City), Jack Wilshere (Arsenal Londyn), Ross Barkley (Everton), Adam Lallana (Southampton), Raheem Sterling (Liverpool), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal Londyn)

Napastnicy: Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool), Danny Welbeck (Manchester United), Rickie Lambert (Southampton) Fot. Matt Dunham AP
Grupa D: Włochy<br><br>Bramkarze: Gianluigi Buffon (Juventus), Salvatore Sirigu (PSG), Mattia Perin (Genoa)<br><br>Obrońcy: Ignazio Abate (Milan), Andrea Barzagli (Juventus), Leandro Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mateo Darmian (Torino), Mattia De Sciglio (Milan), Gabriel Paletta (Parma)<br><br>Pomocnicy: Andrea Pirlo (Juventus), Alberto Aquilani (Fiorentina), Daniele De Rossi (AS Roma), Antonio Candreva (Lazio Rzym), Claudio Marchisio (Juventus), Thiago Motta (PSG), Marco Parolo (Parma), Marco Verratti (PSG)<br><br>Napastnicy: Lorenzo Insigne (Napoli), Mario Balotelli (AC Milan), Antonio Cassano (Parma), Alessio Cerci (Torino), Ciro Immobile (Torino) Grupa D: Włochy

Bramkarze: Gianluigi Buffon (Juventus), Salvatore Sirigu (PSG), Mattia Perin (Genoa)

Obrońcy: Ignazio Abate (Milan), Andrea Barzagli (Juventus), Leandro Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Mateo Darmian (Torino), Mattia De Sciglio (Milan), Gabriel Paletta (Parma)

Pomocnicy: Andrea Pirlo (Juventus), Alberto Aquilani (Fiorentina), Daniele De Rossi (AS Roma), Antonio Candreva (Lazio Rzym), Claudio Marchisio (Juventus), Thiago Motta (PSG), Marco Parolo (Parma), Marco Verratti (PSG)

Napastnicy: Lorenzo Insigne (Napoli), Mario Balotelli (AC Milan), Antonio Cassano (Parma), Alessio Cerci (Torino), Ciro Immobile (Torino) Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Grupa D: Urugwaj<br><br>Bramkarze: Fernando Muslera (Galatasaray Stambuł), Martin Silva (Vasco da Gama), Rodrigo Munoz (Libertad)<br><br>Obrońcy: Maximiliano Pereira (Benfica Lizbona), Diego Lugano (West Bromwich Albion), Diego Godin, Jose Maria Gimenez (obaj Atletico Madryt), Sebastian Coates (Liverpool), Martin Caceres (Juventus Turyn), Jorge Fucile (FC Porto)<br><br>Pomocnicy: Alvaro Gonzalez (Lazio Rzym), Alvaro Pereira (Sao Paulo), Walter Gargano (FC Parma), Egidio Arevalo Rios (Morelia), Diego Perez (Bologna), Cristian Rodriguez (Atletico Madryt), Gaston Ramirez (Southampton), Nicolas Lodeiro (Botafogo)<br><br>Napastnicy: Luis Suarez (Liverpool), Edinson Cavani (Paris St Germain), Abel Hernandez (Palermo), Diego Forlan (Cerezo Osaka), Christian Stuani (Espanyol Barcelona) Grupa D: Urugwaj

Bramkarze: Fernando Muslera (Galatasaray Stambuł), Martin Silva (Vasco da Gama), Rodrigo Munoz (Libertad)

Obrońcy: Maximiliano Pereira (Benfica Lizbona), Diego Lugano (West Bromwich Albion), Diego Godin, Jose Maria Gimenez (obaj Atletico Madryt), Sebastian Coates (Liverpool), Martin Caceres (Juventus Turyn), Jorge Fucile (FC Porto)

Pomocnicy: Alvaro Gonzalez (Lazio Rzym), Alvaro Pereira (Sao Paulo), Walter Gargano (FC Parma), Egidio Arevalo Rios (Morelia), Diego Perez (Bologna), Cristian Rodriguez (Atletico Madryt), Gaston Ramirez (Southampton), Nicolas Lodeiro (Botafogo)

Napastnicy: Luis Suarez (Liverpool), Edinson Cavani (Paris St Germain), Abel Hernandez (Palermo), Diego Forlan (Cerezo Osaka), Christian Stuani (Espanyol Barcelona) Fot. STRINGER/URUGUAY / REUTERS
Grupa E: Francja<br><br>Bramkarze: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marsylia), Mickael Landreau (Bastia)<br><br>Obrońcy: Mathieu Debuchy (Newcastle United), Lucas Digne (Paris St Germain) Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal Londyn), Eliaquim Mangala (FC Porto), Bacary Sagna (Arsenal Londyn), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphael Varane (Real Madryt)<br><br>Pomocnicy: Yohan Cabaye (Paris St Germain), Clement Grenier (Olympique Lyon), Blaise Matuidi (Paris St Germain), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus Turyn), Franck Ribery (Bayern Monachium), Moussa Sissoko (Newcastle United), Mathieu Valbuena (Olympique Marsylia)<br><br>Napastnicy: Karim Benzema (Real Madryt), Olivier Giroud (Arsenal Londyn), Antoine Griezmann (Real Sociedad), Loic Remy (Newcaste United)

Grupa E: Francja

Bramkarze: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur), Steve Mandanda (Olympique Marsylia), Mickael Landreau (Bastia)

Obrońcy: Mathieu Debuchy (Newcastle United), Lucas Digne (Paris St Germain) Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal Londyn), Eliaquim Mangala (FC Porto), Bacary Sagna (Arsenal Londyn), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphael Varane (Real Madryt)

Pomocnicy: Yohan Cabaye (Paris St Germain), Clement Grenier (Olympique Lyon), Blaise Matuidi (Paris St Germain), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus Turyn), Franck Ribery (Bayern Monachium), Moussa Sissoko (Newcastle United), Mathieu Valbuena (Olympique Marsylia)

Napastnicy: Karim Benzema (Real Madryt), Olivier Giroud (Arsenal Londyn), Antoine Griezmann (Real Sociedad), Loic Remy (Newcaste United) Fot. Michael Sohn AP
Grupa E: Ekwador<br><br>Bramkarze: Maximo Banguera (Ecuador Barcelona), Alexander Dominguez (LDU Quito), Adrian Bone (El Nacional)<br><br>Obrońcy: Walter Ayovi (Pachuca), Jorge Guagua (Emelec), Juan Carlos Paredes (Ecuador Barcelona), Frickson Erazo (Flamengo), Gabriel Achilier (Emelec), Oscar Bagui (Emelec), Cristian Ramirez (Fortuna Duesseldorf) <br><br>Pomocnicy: Edison Mendez (Santa Fe), Segundo Castillo (Al-Hilal), Antonio Valencia (Manchester United), Luis Saritama (Ecuador Barcelona), Christian Noboa (Dynamo Moskwa), Jefferson Montero (Morelia), Enner Valencia (Pachuca), Fidel Martinez (Tijuana), Fernando Gaibor (Emelec)<br><br>Napastnicy: Felipe Caicedo (Al-Jazira)

Grupa E: Ekwador

Bramkarze: Maximo Banguera (Ecuador Barcelona), Alexander Dominguez (LDU Quito), Adrian Bone (El Nacional)

Obrońcy: Walter Ayovi (Pachuca), Jorge Guagua (Emelec), Juan Carlos Paredes (Ecuador Barcelona), Frickson Erazo (Flamengo), Gabriel Achilier (Emelec), Oscar Bagui (Emelec), Cristian Ramirez (Fortuna Duesseldorf)

Pomocnicy: Edison Mendez (Santa Fe), Segundo Castillo (Al-Hilal), Antonio Valencia (Manchester United), Luis Saritama (Ecuador Barcelona), Christian Noboa (Dynamo Moskwa), Jefferson Montero (Morelia), Enner Valencia (Pachuca), Fidel Martinez (Tijuana), Fernando Gaibor (Emelec)

Napastnicy: Felipe Caicedo (Al-Jazira) Fot. Paulo Duarte AP
Grupa F: Iran Bramkarze: Daniel Davari (Eintracht Brunszwik), Alireza Haghighi (Sporting Covilha, na wypożyczeniu w Rubinie Kazań), Rahman Ahmadi (Sepahan) Obrońcy: Hossein Mahini (Persepolis), Steven Grupa F: Iran Bramkarze: Daniel Davari (Eintracht Brunszwik), Alireza Haghighi (Sporting Covilha, na wypożyczeniu w Rubinie Kazań), Rahman Ahmadi (Sepahan) Obrońcy: Hossein Mahini (Persepolis), Steven "Mehrdad" Beitashour (Vancouver Whitecaps), Pejman Montazeri (Umm Salal), Jalal Hosseini (Persepolis), Amir-Hossein Sadeghi (Esteghlal), Ahmad Alenemeh (Naft), Hashem Beikzadeh (Esteghlal), Mehrdad Pouladi (Persepolis) Pomocnicy: Javad Nekounam (Kuwait SC), Andranik Teymourian (Esteghlal), Reza Haghighi (Persepolis), Ghasem Haddadifar (Zob Ahan), Bakhtiar Rahmani (Foolad), Ehsan Hajsafi (Sepahan) Napastnicy: Ashkan Dejagah (Fulham), Masoud Shojaei (Las Palmas), Alireza Jahanbakhsh (NEC Nijmegen), Reza Ghoochannejhad (Charlton), Karim Ansarifard (Persepolis, na wypożyczeniu w Tractor Sazi), Khosro Heydari (Esteghlal) Fot. KIM HONG-JI REUTERS
Grupa F: Argentyna<br><br>Bramkarze: Sergio Romero (Monaco), Mariano Andujar (Catania), Agustin Orion (Boca Juniors)<br><br>Obrońcy: Ezequiel Garay (Benfica), Pablo Zabaleta (Man City), Hugo Campagnaro (Inter), Martin Demichelis (Man City), Jose Maria Basanta (Monterrey), Federico Fernandez (Napoli), Marcos Rojo (Sporting)<br><br>Pomocnicy: Fernando Gago (Boca Juniors), Javier Mascherano (Barcelona), Lucas Biglia (Lazio), Angel di Maria (Real), Ricardo Alvarez (Inter), Enzo Perez (Benfica), Augusto Fernandez (Celta), Maxi Rodriguez (Newell's Old Boys)<br><br>Napastnicy: Sergio Aguero (Man City), Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain (Napoli), Ezequiel Lavezzi (PSG), Rodrigo Palacio (Inter) Grupa F: Argentyna

Bramkarze: Sergio Romero (Monaco), Mariano Andujar (Catania), Agustin Orion (Boca Juniors)

Obrońcy: Ezequiel Garay (Benfica), Pablo Zabaleta (Man City), Hugo Campagnaro (Inter), Martin Demichelis (Man City), Jose Maria Basanta (Monterrey), Federico Fernandez (Napoli), Marcos Rojo (Sporting)

Pomocnicy: Fernando Gago (Boca Juniors), Javier Mascherano (Barcelona), Lucas Biglia (Lazio), Angel di Maria (Real), Ricardo Alvarez (Inter), Enzo Perez (Benfica), Augusto Fernandez (Celta), Maxi Rodriguez (Newell's Old Boys)

Napastnicy: Sergio Aguero (Man City), Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain (Napoli), Ezequiel Lavezzi (PSG), Rodrigo Palacio (Inter) Fot. GASTON BRITO REUTERS
Grupa F: Nigeria<br><br>Bramkarze: Chigozie Agbim (Gombe United), Austin Ejide (Hapoel Beer Sheva), Vincent Enyeama (Lille)<br><br>Obrońcy: Efe Ambrose (Celtic), Elderson Echiejile (Monaco), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kunle Odunlami (Sunshine Stars), Godfrey Oboabona (Caykur Rizespor), Kenneth Omeruo (Middlesbrough), Juwon Oshaniwa (Ashdod), Joseph Yobo (Norwich City)<br><br>Pomocnicy: Ramon Azeez (Almeira), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren), John Mikel Obi (Chelsea), Victor Moses (Chelsea), Ogenyi Onazi (Lazio), Michael Uchebo (Cercle Brugge)<br><br>Napastnicy: Shola Ameobi (Newcastle United), Michael Babatunde (Wołyń Łuck), Emmanuel Emenike (Fenerbahce), Ahmed Musa (CSKA Moskwa), Uche Nwofor (Heerenveen), Peter Odemwingie (Stoke City) Grupa F: Nigeria

Bramkarze: Chigozie Agbim (Gombe United), Austin Ejide (Hapoel Beer Sheva), Vincent Enyeama (Lille)

Obrońcy: Efe Ambrose (Celtic), Elderson Echiejile (Monaco), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kunle Odunlami (Sunshine Stars), Godfrey Oboabona (Caykur Rizespor), Kenneth Omeruo (Middlesbrough), Juwon Oshaniwa (Ashdod), Joseph Yobo (Norwich City)

Pomocnicy: Ramon Azeez (Almeira), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren), John Mikel Obi (Chelsea), Victor Moses (Chelsea), Ogenyi Onazi (Lazio), Michael Uchebo (Cercle Brugge)

Napastnicy: Shola Ameobi (Newcastle United), Michael Babatunde (Wołyń Łuck), Emmanuel Emenike (Fenerbahce), Ahmed Musa (CSKA Moskwa), Uche Nwofor (Heerenveen), Peter Odemwingie (Stoke City) Fot. TOBY MELVILLE
Grupa F: Bośnia i Hercegowina<br><br>Bramkarze: Asmir Begovic (Stoke City), Jasmin Fejzic (Aalen), Asmir Avdukic (Borac Banja Luka)<br><br>Obrońcy: Emir Spahic (Bayer Leverkusen), Sead Kolasinac (Schalke 04 Gelsenkirchen), Ermin Bicakcic (Eintracht Brunszwik), Ognjen Vranjes (Elazigspor), Toni Sunjic (Zaria Ługańsk), Avdija Vrsajevic (Hajduk Split), Mensur Mujdza (Freiburg)<br><br>Pomocnicy: Zvjezdan Misimovic (Guizhou Renhe), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Miralem Pjanic (AS Roma), Sejad Salihovic (Hoffenheim), Senad Lulic (Lazio Rzym), Izet Hajrovic (Galatasaray Stambuł), Senijad Ibricic (Erciyesspor), Tino Sven Susic (Hajduk Split), Muhamed Besic (Ferencvaros Budapeszt), Anel Hadzic (Sturm Graz)<br><br>Napastnicy: Edin Dżeko (Manchester City), Vedad Ibisevic (VfB Stuttgart), Edin Visca (Istanbul BB) Grupa F: Bośnia i Hercegowina

Bramkarze: Asmir Begovic (Stoke City), Jasmin Fejzic (Aalen), Asmir Avdukic (Borac Banja Luka)

Obrońcy: Emir Spahic (Bayer Leverkusen), Sead Kolasinac (Schalke 04 Gelsenkirchen), Ermin Bicakcic (Eintracht Brunszwik), Ognjen Vranjes (Elazigspor), Toni Sunjic (Zaria Ługańsk), Avdija Vrsajevic (Hajduk Split), Mensur Mujdza (Freiburg)

Pomocnicy: Zvjezdan Misimovic (Guizhou Renhe), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Miralem Pjanic (AS Roma), Sejad Salihovic (Hoffenheim), Senad Lulic (Lazio Rzym), Izet Hajrovic (Galatasaray Stambuł), Senijad Ibricic (Erciyesspor), Tino Sven Susic (Hajduk Split), Muhamed Besic (Ferencvaros Budapeszt), Anel Hadzic (Sturm Graz)

Napastnicy: Edin Dżeko (Manchester City), Vedad Ibisevic (VfB Stuttgart), Edin Visca (Istanbul BB) Fot. Amel Emric AP
Grupa G: Niemcy<br><br>Bramkarze: Manuel Neuer (Bayern Monachium), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)<br><br>Obrońcy: Jerome Boateng (Bayern Monachium), Kevin Grosskreutz (Borussia Dortmund), Erik Durm (Borussia Dortmund), Benedikt Hoewedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Per Mertesacker (Arsenal), Philipp Lahm (Bayern Monachium)<br><br>Pomocnicy: Julian Draxler (Schalke 04), Matthias Ginter (Freiburg), Mario Goetze (Bayern Monachium), Christoph Kramer (Borussia Moenchengladbach), Sami Khedira (Real Madryt), Toni Kroos (Bayern Monachium), Thomas Mueller (Bayern Monachium), Mesut Oezil (Arsenal), Marco Reus (Borussia Dortmund), Andre Schuerrle (Chelsea), Bastian Schweinsteiger (Bayern Monachium)<br><br>Napastnicy: Miroslav Klose (Lazio), Lukas Podolski (Arsenal) Grupa G: Niemcy

Bramkarze: Manuel Neuer (Bayern Monachium), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)

Obrońcy: Jerome Boateng (Bayern Monachium), Kevin Grosskreutz (Borussia Dortmund), Erik Durm (Borussia Dortmund), Benedikt Hoewedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Per Mertesacker (Arsenal), Philipp Lahm (Bayern Monachium)

Pomocnicy: Julian Draxler (Schalke 04), Matthias Ginter (Freiburg), Mario Goetze (Bayern Monachium), Christoph Kramer (Borussia Moenchengladbach), Sami Khedira (Real Madryt), Toni Kroos (Bayern Monachium), Thomas Mueller (Bayern Monachium), Mesut Oezil (Arsenal), Marco Reus (Borussia Dortmund), Andre Schuerrle (Chelsea), Bastian Schweinsteiger (Bayern Monachium)

Napastnicy: Miroslav Klose (Lazio), Lukas Podolski (Arsenal) Fot. KAI PFAFFENBACH REUTERS
Grupa G: Portugalia<br><br>Bramkarze: Beto (Sevilla), Eduardo (Braga), Rui Patricio (Sporting Lizbona)<br><br>Obrońcy: Andre Almeida (Benfica Lizbona), Bruno Alves (Fenerbahce Stambuł), Fabio Coentrao (Real Madryt), Joao Pereira (Valencia), Neto (Zenit St Petersburg), Pepe (Real Madryt), Ricardo Costa (Valencia)<br><br>Pomocnicy: Joao Moutinho (AS Monaco), Miguel Veloso (Dynamo Kijów), Raul Meireles (Fenerbahce Stambuł), Ruben Amorim (Benfica Lizbona), William Carvalho (Sporting Lizbona)<br><br>Napastnicy: Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Eder (Braga), Helder Postiga (Lazio Rzym), Hugo Almeida (Besiktas Stambuł), Nani (Manchester United), Rafa (Braga), Varela (FC Porto), Vieirinha (VfL Wolfsburg) Grupa G: Portugalia

Bramkarze: Beto (Sevilla), Eduardo (Braga), Rui Patricio (Sporting Lizbona)

Obrońcy: Andre Almeida (Benfica Lizbona), Bruno Alves (Fenerbahce Stambuł), Fabio Coentrao (Real Madryt), Joao Pereira (Valencia), Neto (Zenit St Petersburg), Pepe (Real Madryt), Ricardo Costa (Valencia)

Pomocnicy: Joao Moutinho (AS Monaco), Miguel Veloso (Dynamo Kijów), Raul Meireles (Fenerbahce Stambuł), Ruben Amorim (Benfica Lizbona), William Carvalho (Sporting Lizbona)

Napastnicy: Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Eder (Braga), Helder Postiga (Lazio Rzym), Hugo Almeida (Besiktas Stambuł), Nani (Manchester United), Rafa (Braga), Varela (FC Porto), Vieirinha (VfL Wolfsburg) Fot. RAFAEL MARCHANTE REUTERS
Grupa H: Rosja<br><br>Bramkarze: Igor Akinfiejew (CSKA Moskwa), Jurij Łodygin (Zenit St Petersburg), Siergiej Ryżikow (Rubin Kazań)<br><br>Obrońcy: Wasilij Bierezucki (CSKA Moskwa), Władimir Granat (Dynamo Moskwa), Andriej Jeszczenko (Anży Machaczkała), Siergiej Ignaszewicz (CSKA Moskwa), Aleksiej Kozłow (Dynamo Moskwa), Dmitrij Kombarow (Spartak Moskwa), Andrej Siemienow (Terek Grozny), Gieorgij Szczennikow (CSKA Moskwa)<br><br>Pomocnicy: Denis Głuszakow (Spartak Moskwa), Igor Denisow (Dynamo Moskwa), Alan Dzagojew (CSKA Moskwa), Jurij Żirkow (Dynamo Moskwa), Aleksiej Jonow (Dynamo Moskwa), Aleksandr Samedow (Lokomotiw Moskwa), Wiktor Faizulin (Zenit St. Petersburg), Oleg Szatow (Zenit St. Petersburg), Roman Szirokow (FK Krasnodar)<br><br>Napastnicy: Maksim Kanunnikow (Amkar Perm), Aleksandr Kierżakow (Zenit St Petersburg), Aleksandr Kokorin (Dynamo Moskwa) Grupa H: Rosja

Bramkarze: Igor Akinfiejew (CSKA Moskwa), Jurij Łodygin (Zenit St Petersburg), Siergiej Ryżikow (Rubin Kazań)

Obrońcy: Wasilij Bierezucki (CSKA Moskwa), Władimir Granat (Dynamo Moskwa), Andriej Jeszczenko (Anży Machaczkała), Siergiej Ignaszewicz (CSKA Moskwa), Aleksiej Kozłow (Dynamo Moskwa), Dmitrij Kombarow (Spartak Moskwa), Andrej Siemienow (Terek Grozny), Gieorgij Szczennikow (CSKA Moskwa)

Pomocnicy: Denis Głuszakow (Spartak Moskwa), Igor Denisow (Dynamo Moskwa), Alan Dzagojew (CSKA Moskwa), Jurij Żirkow (Dynamo Moskwa), Aleksiej Jonow (Dynamo Moskwa), Aleksandr Samedow (Lokomotiw Moskwa), Wiktor Faizulin (Zenit St. Petersburg), Oleg Szatow (Zenit St. Petersburg), Roman Szirokow (FK Krasnodar)

Napastnicy: Maksim Kanunnikow (Amkar Perm), Aleksandr Kierżakow (Zenit St Petersburg), Aleksandr Kokorin (Dynamo Moskwa) Fot. Thanassis Stavrakis AP
Grupa H: Korea Południowa<br><br>Bramkarze: Sung-ryong Jung (Suwon Bluewings), Seung-gyu Kim (Ulsan Hyundai), Bum-young Lee (Busan IPark)<br><br>Obrońcy: Jin-su Kim  (Albirex Niigata), Young-gwon Kim (Evergrande Kanton), Suk-young Yoon (Queens Park Rangers), Seok-ho Hwang (Hiroshima Sanfrecce), Jeong-ho Hong (Augsburg), Tae-hwi Kwak (Al Hilal), Yong Lee (Ulsan Hyundai), Chang-su Kim (Kashiwa Reysol)<br><br>Pomocnicy: Sung-yueng Ki (Sunderland), Dae-sung Ha (Guoan Pekin), Kook-young Han (Kashiwa Reysol), Jong-woo Park (Kanton R&F), Bo-kyung Kim (Cardiff City), Chung-yong Lee (Bolton Wanderers), Dong-won Ji (Augsburg), Heung-min Son (Bayer Leverkusen)<br><br>Napastnicy: Ja-cheol Koo (FSV Mainz 05), Keun-ho Lee (Sangju Sangmu), Chu-young Park (Watford), Shin-wook Kim (Ulsan Hyundai)
Grupa H: Korea Południowa

Bramkarze: Sung-ryong Jung (Suwon Bluewings), Seung-gyu Kim (Ulsan Hyundai), Bum-young Lee (Busan IPark)

Obrońcy: Jin-su Kim (Albirex Niigata), Young-gwon Kim (Evergrande Kanton), Suk-young Yoon (Queens Park Rangers), Seok-ho Hwang (Hiroshima Sanfrecce), Jeong-ho Hong (Augsburg), Tae-hwi Kwak (Al Hilal), Yong Lee (Ulsan Hyundai), Chang-su Kim (Kashiwa Reysol)

Pomocnicy: Sung-yueng Ki (Sunderland), Dae-sung Ha (Guoan Pekin), Kook-young Han (Kashiwa Reysol), Jong-woo Park (Kanton R&F), Bo-kyung Kim (Cardiff City), Chung-yong Lee (Bolton Wanderers), Dong-won Ji (Augsburg), Heung-min Son (Bayer Leverkusen)

Napastnicy: Ja-cheol Koo (FSV Mainz 05), Keun-ho Lee (Sangju Sangmu), Chu-young Park (Watford), Shin-wook Kim (Ulsan Hyundai) Fot. Kin Cheung AP
Grupa H: Belgia<br><br>Bramkarze: Thibaut Courtois (Atletico Madryt), Simon Mignolet (Liverpool), Samia Bosyut (Zulte Waregem)<br><br>Obrońcy: Toby Alderweireld (Atletico Madryt), Anthony Vanden Borre (Anderlecht Bruksela), Laurent Ciman (Standard Liege), Vincent Kompany (Manchester City), Daniel van Buyten (Bayern Monachium), Thomas Vermaelen (Arsenal), Nicolas Lombaerts (Zenit Sankt Petersburg), Jan Vertonghen (Tottenham)<br><br>Pomocnicy: Axel Witsel (Zenit Sankt Petersburg), Steven Defour (FC Porto), Marouane Fellaini (Manchester United), Mousa Dembélé (Tottenham), Nacer Chadli (Tottenham), Kevin De Bruyne (Wolfsburg)<br><br>Napastnicy: Romelu Lukaku (Everton), Divock Origi (Lille), Eden Hazard (Chelsea), Dries Mertens (Napoli), Kevin Mirallas (Everton), Adnan Januzaj (Manchester United) Grupa H: Belgia

Bramkarze: Thibaut Courtois (Atletico Madryt), Simon Mignolet (Liverpool), Samia Bosyut (Zulte Waregem)

Obrońcy: Toby Alderweireld (Atletico Madryt), Anthony Vanden Borre (Anderlecht Bruksela), Laurent Ciman (Standard Liege), Vincent Kompany (Manchester City), Daniel van Buyten (Bayern Monachium), Thomas Vermaelen (Arsenal), Nicolas Lombaerts (Zenit Sankt Petersburg), Jan Vertonghen (Tottenham)

Pomocnicy: Axel Witsel (Zenit Sankt Petersburg), Steven Defour (FC Porto), Marouane Fellaini (Manchester United), Mousa Dembélé (Tottenham), Nacer Chadli (Tottenham), Kevin De Bruyne (Wolfsburg)

Napastnicy: Romelu Lukaku (Everton), Divock Origi (Lille), Eden Hazard (Chelsea), Dries Mertens (Napoli), Kevin Mirallas (Everton), Adnan Januzaj (Manchester United) Fot. ANTONIO BRONIC REUTERS
Grupa H: Algieria<br><br>Bramkarze: Rais M'bolhi (CSKA Sofia), Mohamed Zemmamouche (USM Algier), Mohamed Cedric (CS Constantine)<br><br>Obrońcy: Essaid Belkalem (Watford), Madjid Bougherra (Lekhwiya SC), Lyassine Cadamuro (Mallorca), Abdelmoumen Djabou (Club Africain), Sofiane Feghouli (Valencia), Faouzi Ghoulam (Napoli), Rafik Halliche (Academica Coimbra), Aissa Mandi (Reims), Carl Medjani (Valenciennes), Djamel Mesbah (Livorno)<br><br>Pomocnicy: Nabil Bentaleb (Tottenham), Yacine Brahimi (Granada), Medhi Lacen (Getafe), Ryad Mahrez (Leicester), Mehdi Mostefa (Ajaccio), Saphir Taider (Inter Mediolan), Hassen Yebda (Udinese)<br><br>Napastnicy: Islam Slimani (Sporting Lizbona), Hilal Soudani (Dynamo Zagrzeb), Nabil Ghilas (FC Porto) Grupa H: Algieria

Bramkarze: Rais M'bolhi (CSKA Sofia), Mohamed Zemmamouche (USM Algier), Mohamed Cedric (CS Constantine)

Obrońcy: Essaid Belkalem (Watford), Madjid Bougherra (Lekhwiya SC), Lyassine Cadamuro (Mallorca), Abdelmoumen Djabou (Club Africain), Sofiane Feghouli (Valencia), Faouzi Ghoulam (Napoli), Rafik Halliche (Academica Coimbra), Aissa Mandi (Reims), Carl Medjani (Valenciennes), Djamel Mesbah (Livorno)

Pomocnicy: Nabil Bentaleb (Tottenham), Yacine Brahimi (Granada), Medhi Lacen (Getafe), Ryad Mahrez (Leicester), Mehdi Mostefa (Ajaccio), Saphir Taider (Inter Mediolan), Hassen Yebda (Udinese)

Napastnicy: Islam Slimani (Sporting Lizbona), Hilal Soudani (Dynamo Zagrzeb), Nabil Ghilas (FC Porto) Fot. LOUAFI LARBI REUTERS