Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Japonia zbroi się na MŚ 2014. Pomogą Pokemony i wielka kampania promocyjna

Reprezentacja Japonii bardzo poważnie potraktowała przygotowania do mundialu w Brazylii. Na pomoc piłkarzom ruszy... reprezentacja Pokemonów z kapitanem Pikachu na czele i najbardziej znane krajowe gwiazdy
Pokemonowa reprezentacja Japonii Pokemonowa reprezentacja Japonii pokemon.co.jp

Reprezentacja Pokemonów

Posiadanie własnej maskotki? To nic dziwnego, wszyscy chcą jakąś mieć. Tak samo uważa Zbigniew Boniek, który niedawno zaprezentował oficjalną maskotkę polskiej reprezentacji. Choć ona na mundial raczej nie pojedzie. Chyba że dopingować inne maskotki...

Japończycy zaszaleli i postanowili zabrać ze sobą do Brazylii... aż 11 maskotek. Pełnoprawną reprezentację. Kto Niebieskiemu Samurajowi zabroni? Kampania to efekt współpracy federacji, Adidasa i, oczywiście, Nintendo.

Pikachu, Japoniapokemon.co.jp

Na czele Pokemonowej kadry stoi Pikachu. Oczywisty wybór. Do pierwszej jedenastki załapali się jeszcze Meowth, Bulbasaur, Charmander, Squirtle (na tym moje rozpoznawanie animowanych japońskich futbolistów się kończy), Chespin, Froakie, Fennekin, Pancham, Helioptile i Litleo (wszyscy widoczni na zdj. na górze).

Prezentacja kapitana Pokemonowej kadryadidas.jp

AKB48

Na wypadek, gdyby postraszenie przeciwników Pokemonami miało nie wystarczyć, inne elementy wielkiej kampanii mają za zadanie zagrzać japońskich piłkarzy do walki. No to może bez zbędnych wstępów:

AKB48 to powstała dziesięć lat temu grupa teatralno-wokalna, początkowo składająca się z 48 członkiń. Dziś jest ich 140 i mają od kilkunastu do 20-paru lat. AKB48 jest dziś jedną z najlepiej zarabiających, najpopularniejszych muzycznych grup w Japonii.

W tym roku nieomijany przez kontrowersje zespół (chodzi głównie, jak zwykle, o dawanie złego przykładu młodzieży), który zainspirował wiele "siostrzanych" grup, wydał nową płytę i również wystąpił w zmasowanej przedmundialowej kampanii promocyjnej. Jeden z efektów tej współpracy widzicie na spocie powyżej.

Do AKB48 należy też wiele Rekordów Guinnessa, m.in. za największą liczbę członków w popowej grupie czy najlepiej sprzedający się singiel żeńskiej grupy w Japonii (zeszłoroczne Sayonara Crawl).

Mario i Luigi dla Włochów?

Tak, nie ma wątpliwości, że Pokemony to najbardziej znane światowe gwiazdy kampanii promocyjnej japońskiej kadry. Nazwiska lokalnych gwiazd estrady na innych kontynentach raczej nie mówią zbyt wiele...

Szybko pojawiły się plotki, jakoby Mario i Luigi mieli zostać maskotkami reprezentacji Włoch, ale - nie ma żadnych wątpliwości - były to tylko plotki. A może to tak naprawdę dobry pomysł? Czy raczej uważacie, że byłoby to już kompletne robienie cyrku z poważnej imprezy (jak poważnej, spytajcie Billa Shankly'ego)?

MarioTakiego napastnika Włochom brakuje?

Kogo widzielibyście jako maskotki poszczególnych reprezentacji? Dawajcie znać w komentarzach! A dla przypomnienia - oficjalną maskotką mundialu jest pancernik.

Inne mundialowe azjatyckie atrakcje

Nie możecie doczekać się brazylijskiego mundialu, kibicujecie nietypowym zespołom? W takim razie, może zechcecie sprawdzić też te materiały:

Tsubasa i Kojiro, czyli najsłynniejsza japońska kadra

Najlepsi strzelcy w historii Azji i okolic - kliknij i zobacz!

Wszystkie reprezentacje zaprezentowały stroje na mundial - oceń sam!

Więcej o: