Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Drobnymi złośliwościami kibicowanie jest wybrukowane

Czasami bowiem kibice okazują się nie tylko kibicami, ale także dowcipnisiami. Szczególnie, kiedy obiektem żartów mogą być kibice drużyny przeciwnej.
Flaga Juventusu Flaga Juventusu fot. internet

Milan cieszy się z mistrzostwa dla Juventusu

Przykład najnowszy. Nie tylko kibice Milanu musieli przeżyć porażkę 2:4 w derbach Mediolanu, nie tylko musieli przeżyć to, że zadecydowała ona ostatecznie o mistrzostwie dla Juventusu, ale do tego musieli przeżyć flagę Juventusu wywieszoną z okna budynku klubowego Milanu na mediolańskiej Via Turati.

Kibice Celticu cieszą się z przegranego tytułuTa historia przeszła do historii pod nazwą ''Operacji Tango''. Przed ostatnią kolejką sezonu 2008/09 w tabeli ligi szkockiej prowadzili Glasgow Rangers, ale Celtic miał jeszcze szansę na ich dogonienie - musiał tylko wygrać z Hearts, a Rangersi nie mogli pokonać Dundee United. Po mniej więcej 20 minutach gry nad Celtic Park podniósł się ryk - do wielu kibiców zaczęły przychodzić smsy o treści ''Dundee United wyrównało''. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, Rangersi pewnie wygrali swój mecz 3:0, a smsy okazały się akcją zorganizowaną przez ich kibiców, żeby dodatkowo zgnębić kibiców rywali.

Żart kibiców Millwall Żart kibiców Millwall fot. internet

Avram Grant zostaje legendą Millwall

Powiedzieć, że kibice West Ham United i Millwall za sobą nie przepadają to nic nie powiedzieć. Dlatego też nic dziwnego, że kiedy West Ham spadało rok temu z Premier League nad stadionem, na którym rozgrywany był ich ostatni mecz sezonu przeciwko Wigan pojawił się taki oto transparent, sławiący przewagi pracującego wówczas w Westa Ham trenera Avrama Granta.

Żart kibiców Millwall

Żart kibica Sunderlandu Żart kibica Sunderlandu fot. internet

Alana Shearera sklepik z piłkarzami

A tak z kolei kibic Sunderlandu zareagował na spadek prowadzonego przez Alana Shearera Newcastle United do Championship. Razem ze spadkiem drużyny najwyraźniej spadły ceny zawodników.

Żart kibica Blackpool Żart kibica Blackpool fot. internet

Kryzys Preston w teleturnieju

Kibice w razie spadku drużyny, której nie lubią potrafią zrobić wiele rzeczy. Niektórzy potrafią nawet zaryzykować karierą. Pracujący przy produkcji angielskiego teleturnieju ''Countdown'' kibic Blackpool postanowił uczcić spadek Preston North End. Jednym z zadań dla uczestników było ułożenie słowa z przypadkowo ułożonych liter. Hm, przypadkowo?