Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Popkulturalni kibice

Okazuje się, że w kibicowaniu ważna jest nie tylko kultura, ale także popkultura. Oto kilka przykładów popkulturowych nawiązań na sportowych arenach.

Pac Man

Kibice Milanu swoim Pac Manem próbowali pożreć groźnego ducha Barcelony przy okazji ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Nie udało się - do półfinału awansowała Barcelona.

Gene Simmons z Kiss

Kibice FC Zurich postanowili nastraszyć rywali i w zeszłosezonowym meczu z FC Luzern na trybunach stworzyli podobiznę basisty zespołu Kiss - Gene'a Simmonsa w bojowym makijażu. Zadbali nawet o taki szczegół... Nie, nie szczegół, o taki kluczowy element jak wysuwany język. Pomogło - mecz skończył się zwycięstwem FC Zurich 2:0.

Super Mario

Do klasyki gier wideo sięgnęli także kibice Chicago Fire, którzy w 2010 roku w meczu ze Seattle Sounders stworzyli oprawę z udziałem Mario. Chodzącego, jak pan Bóg przykazał, w prawo. W odróżnieniu jednak od księżniczki Peach, Mario nie uratował Chicago Fire - mecz skończył się zwycięstwem Soundes 1:0.

Google

Kibice rumuńskiego klubu Univeristatea Craiova postanowili zapytać Googla o pewną kwestię związaną z Dinamem Bukareszt. Nawet bez znajomości rumuńskiego można zrozumieć, o co chodzi.

Joker

Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swojego nie znamy - podczas finałowego meczu turnieju o dziką kartę do Ligi Mistrzów między Vive Targi Kielce i Rhein-Neckar Lowen kibice Vive wywiesili flagę z napisem ''My tu rozdajemy karty''. Oraz z pewnym komiksowym bohaterem, który z rozdawania kart słynął.

27.07.2011 SANDOMIERZ , SKUTKI BURZY .  FOT. PAWEL MALECKI / AGENCJA GAZETA DLOKI strony lokalne GW - Kielce  SLOWA KLUCZOWE:  ZNISZCZENIA OBERWANIE CHMURY BURZA  ZDJ?CIE DO WK?ADKI:  DLOKI strony lokalne GW - Kielce