Czy błędy Kamila Glika zaważyły na wyniku meczu?
Tak - to przez niego mecz się tak potoczył
Nie - i tak byliśmy znacznie słabsi
Komentarze (30)
  • stach_79

Oceniono 208 razy 110

Jest Boniek to i mecze z klasowymi zespołami są ;) Będzie 2:1 dla Polski, bramki strzeli Lewandowski i Obraniak. Wiem bo mieszkam w Chinach i tu tranmisja już się odbyła ;)

• ubuntu86

Oceniono 55 razy 39

Kto przegrał mecz?? Polska :(

• maciek56130

Oceniono 92 razy 30

polska!!!!!!! polska!!!!!! polska!!!!!!!!!! polskaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aaaaaaaaaaaa

• baku27

Oceniono 29 razy 21

Nigdy nie byłem za oglądaniem transmisji meczów reprezentacji Polski w innych kanałach jak TVP ale niedługo stanie się to chyba normą, ponieważ od jakiegoś czasu tego dziada Szpakowskiego nie da się słuchać! Cały mecz opowiadał ,,ciekawostki", które wsześniej słowo w słowo przeczytałem w Przeglądzie Sportowym. I ile razy do ciula jasnego można pomylić Obraniaka z Mierzejewskim?? To samo było w meczu z Anglią: na Gerrarda mówił Carrick a na Carricka Gerrard. Czy Iniestę też pomyli z Xavim jak się zamienią numerami (a w reprezentacji tak robią). Na Polsacie Sport dynamiczny i rzetelny komentarz Borka od razu wprowadził mnie w nastrój wielkiego meczu. Przy Szpakowskim o mały włos nie zasnąłem.

• dziennikarzbezpracy

Oceniono 39 razy 17

Do boju Polska!

a Anglicy cały czas mają problem z dachem, tym razem telebim za nisko :P czytaj obszerniej
    autwywalczyl.blox.pl/2012/11/Specyficzne-poczucie-humoru-Harta-wycelowal-pilka.html

• szpak.nie

Oceniono 24 razy 12

Gdyby Lato był nadal prezesem to byłoby już 0-3, ale dzięki temu, że jest Boniek przegrywamy tylko 0-2, brawo, panie Zibi!

• psiaczek123

Oceniono 57 razy 11

kto wygra mecz!. .. . . . POLSKA POLSKA POLSKA?????????

• zbyh28

Oceniono 11 razy 5

to wszystko wina Smudy

• marten1980

Oceniono 37 razy 5

kazdy juz sie podnieca ile i gdzie lewy pojdzie,a tak na prawde ten sezon jest mizerny,w borussi nie ma chwilowo napastnika ogranego i z tego tylko gra,a w kadrze to juz dawno nie zagral meczu,skonczy jak kolega matusiak.

Wi�cej o wydarzeniu

Polska - Urugwaj. Polskie media: "Orły ściągnięte na ziemię"

PRZEGLĄD PRASY. "Lekcja" to słowo klucz w polskiej prasie po porażce polskiej reprezentacji w Gdańsku z Urugwajem 1:3. Polskie media zgodnie piszą, że drużyna Waldemara Fornalika po starciu z ekipą z Ameryki Południowej wróciła na ziemię i dowiedziała się, jak dużo musi jeszcze poprawić

Polskie kobiety, pierogi, wiśniówka. Urugwajscy kibice zachwyceni Polską

Wcześniej się nie znali, choć wszyscy pochodzą z Montevideo. Każde z nich dotarło do Gdańska osobno. Pierwszy raz zobaczyli się na Długim Targu w Gdańsku przed meczem ich Urugwaju z Polską. W jednej z tamtejszych knajpek siedział Liber i nawoływał każdego kibica w koszulce, fladze lub chociaż z szalikiem reprezentacji prowadzonej przez Oscara Tabareza.

• KONIEC

Jeśli trener Fornalik chciał dzięki temu meczowi dowiedzieć się, którzy z jego podopiecznych powinni zostać po lekcjach, by coś tam jeszcze poprawić, to może od razu powinien zorganizować dodatkowe zajęcia dla całej ekipy. Polacy zagrali, jakby nie wiedzieli o sobie kilku bardzo fundamentalnych prawd - po pierwsze - Robert Lewandowski w pojedynkę nie pokona 4 obrońców kręcących się wokół niego. Po drugie - nasza obrona nie jest jeszcze gotowa na starcia z piłkarskimi geniuszami zamieniającymi pół akcji na bramkę. Dziś Urugwaj miał znacznie więcej, niż pół okazji na bramkę, i nie mógł kilku z nich wykorzystać. Rywale pokazali klasę niemal w każdym elemencie piłkarskiego wyrabiania i pieczenia chleba. Zdominowali środek pola agresywnie broniąc już na połowie Polaków. Byli precyzyjni przy piłkach adresowanych do Cavaniego czy Suareza. No i zneutralizowali wspomnianego Lewandowskiego.

Na pocieszenie pozostaje nam wspaniały strzał Obraniaka dający nam bramkę kontaktową. Druga dobra informacja brzmi - Kuba Błaszczykowski wrócił po kontuzji i choć zagrał krótko, pokazał, że forma go nie opuściła.

Dziękujemy za udział w relacji i życzymy dobrej nocy.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Błaszczykowski prześlicznie przedryblował dwóch rywali, używając również rulety i posłał znakomitą piłkę na skraj pola karnego do Milika. Milik nie poradził sobie jednak z obrońcą.

• 90. min. + 1

Dośrodkowanie Pereiry w pole karne wybija na rzut rożny Komorowski - zabrakło zrozumienia z partnerami, można było tę piłkę spokojnie oddalić w głąb boiska, albo oddać Kuszczakowi.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 89. min.

Ramirez ładnie minął Trałkę i podał na skrzydło, gdzie rywala świetnie wyprzedził Perquis. Po czym sam popełnił błąd. Jakoś pozbyliśmy się jednak tej piłki spod własnego pola karnego.

• 88. min.

Lewandowski prosił o zmianę, chyba zaczynają go nękać skurcze. Trener jednak wykorzystał już limit sześciu zmian. Robert nie biega już szybko. Ale nawet gdyby biegał, nie doszedłby do podania od Milika - bardzo niedokładnego, choć pomysłowego, mijającego blok obrony.

• 87. min.

Błaszczykowski ładnie wycofał do Lewandowskiego, który myślał, że może rozgrywać piłkę tak, jak z kolegami z Borussii. Albo z Messim. Podał do partnera, wokół którego ustawionych było czterech rywali. Przewaga liczebna okazała się decydująca.

• 86. min.

Trudne czasy wymagają trudnych i odważnych decyzji.

O punkty, to co innego, ale sparing to chyba najlepszy moment, żeby sprawdzić Zibiego...

• 85. min.

Suarez ma już dosyć. Schodzi z boiska. W jego miejsce Stuani.

• 83. min.

Zmiana w reprezentacji Polski. Krychowiaka zastąpił Milik.

• 81. min.

Dośrodkowanie Obraniaka trafiło na głowy obrońców, ale utrzymaliśmy się przy piłce - m.in. za sprawą Kuby Błaszczykowskiego, który w swoim stylu, przedarł się między dwoma obrońcami na prawym skrzydle i dośrodkował - niestety, minimalnie niecelnie. Lewandowski nie mógł tego zagrania przejąć.

• 80. min.

Pawłowski ładnie zwiódł dwóch rywali i trochę za lekko podał na skrzydło do Piszczka. Obrońca mistrza Niemiec zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

• 79. min.

Lodeiro schodzi. W jego miejsce Pereira.

• 78. min.

Z teki redakcyjnego statystyka - przynajmniej w posiadaniu piłki nie musimy czuć się gorsi. Po 50 proc. na koncie obu zespołów.

• 77. min.

Kolejna ładna klepka i przedarcie się w pole karne rywali. Polakom zaczyna układać się gra. Lepiej późno, niż wcale, jak mawiają drużyny, które 13 minut przed końcem meczu nie przegrywają dwoma golami.

• 76. min.

Błaszczykowski miał okazję doskonale przywitać się z publicznością w Gdańsku. Obraniak podał piłkę do stojącego na linii pola karnego Pawłowskiego, ten świetnym zwodem oszukał obrońców i wystawił piłkę wchodzącemu Kubie. Ten jednak nieczysto trafił w piłkę i nie trafił również w bramkę.