Pogoń Szczecin

0 1

Odśwież
30
Legia Warszawa najwięcej okazji do strzelenia gola stworzyła sobie w drugiej połowie meczu. Najlepsze okazje mieli Rybus, Mezenga i Rzeźniczak, ale ich nie wykorzystali. Dla gospodarzy strzelić gola mógł Bartosz Ława, ale pomylił się w sytuacji sam na sam.

Bramka dla gości padła tuż przed końcem meczu. Vrdoljak, który chwile wcześniej za brutalny faul powinien był obejrzeć co najmniej druga żółtą kartkę, podał do wchodzącego Kucharczyka, a ten wślizgiem wepchnął piłkę do siatki Janukiewicza.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Koniec spotkania

90. min. Arbiter dolicza 4 minuty.

88. min. GOL Kucharczyka! Piłke holował Vrdoljak, podał w pole karne do wyczekującego, by 'nie spalić' Kucharczyka, a ten wślizgiem zdobył bramkę.

85. min. Vrdoljak popełnia brutalny faul, za który mógł obejrzeć nawet czerwona kartkę. Sędzia jednak nawet nie upomniał piłkarza, Vrdoljak już miał na koncie żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.

84. min. Kucharczyk zgrał na wolne pole do Rybusa, ten praktycznie z linii pola karnego przymierzył, ale nie trafił w bramkę

81. min. Mezenga nie trafia piętą do pustej bramki.

71. min. Dośrodkowanie "Legionistów" trafia w słupek. Bliski zdobycia przypadkowego gola był Rzeźniczak.

66. min. Legia wyprowadza pierwszy od kilku minut atak, ale wychodzi trzema piłkarzami na jednego obrońce. Kucharczyk strzela po zwodzie, ale trafia w obrońce. Ułamki sekund później Emanuel Bonfim strzela w bramkarza z kilku metrów, a wracającą do niego piłkę posyła już obok bramki.

62. min. Gospodarze idą za ciosem i znowu jest niebezpiecznie w polu karnym "Legionistów".

60. min. W doskonałej sytuacji znalazł się Ława, ale strzelił w sytuacji sam na sam prosto w bramkarza - najlepsza okazja w meczu Pogoni.

57. min. Z boiska schodzi Moskalewicz, który miał problemy ze ścięgnem Achillesa.

53. min. Vrdoljak podciął od tyłu jednego ze szczecinian w kontrataku i jak najbardziej zasłużenie dostał żółtą kartkę.

51. min. Michał Kucharczyk przejął piłkę przed polem karnym, ale naciskany przez obrońcę wolał przewrócić się w polu karnym niż spróbować strzału.

47. min. Rzut rożny dla Pogoni, szczecinianie mogli napędzić małego stracha Legii w tej akcji, ale piłką po dośrodkowaniu odbiła się od obrońcy i trafiła poza linię końcową.

Początek drugiej części spotkania

Koniec pierwszej części spotkania

44. min. Niecelny strzał Borysiuka z ponad 30 metrów jest ostatnią akcja Legii w tej połowie meczu.

43. min. Legia gra dosyć kombinacyjnie i łatwo przedziera się w okolice pola karnego Pogoni, tam jednak napotyka opór i ratuje się dośrodkowaniami, które są już dalekie od ideału.

37. min. Bardzo groźna akcja Legii. Radovicia zgraniem głową na pozycję wyprowadził Kucharczyk, ten jednak spudłował z czystej pozycji i obrońcami za plecami.

33. min. Pogoń zaczęła obiecującą akcję, ale na lewym skrzydle zwolnił ją Ława, a wymyślił tylko dośrodkowanie w wracającego do obrony Rzeźniczaka.

30. min. Alejandro Capral przewracając się w polu karnym strzelał z rzutu rożnego. Piłka wysoko nad bramką Pogoni.

25. min. Rybus znowu trzyma się twarz po faulu na nim i nie podnosi się z boiska, piłkarz Legii potrzebuje pomocy lekarzy i schodzi za linię boczną.

22. min. Faul na żółta kartkę Piotra Petasza (odmachnięcie w trakcie prowadzenia piłki), a rzut wolny z tego samego miejsca znów wykonują warszawiacy. Lepsze dośrodkowanie niż poprzednio, ale piłka trafia w ręce Janukiewicza.

19. min. Rzut wolny z lewego skrzydła na połowie Pogoni. Sędzia długo zwlekał z jego rozegranie przesuwając mur i studząc temperamenty piłkarzy w polu karnym. Dośrodkowanie Kucharczyka na wysokości 1.5 metra wybijają obrońcy gospodarzy.

13. min. Pietruszka strzela płasko na bramkę Antolovicia, ale piłka przechodzi obok prawego słupka w asekuracji bramkarza.

11. min. Dickson Choto ostro wchodzi w nogi rywala, sędzia mógł pokazać żółty kartonik, ale tylko upomniał obrońcę Legii.

4. min. Pierwsza dobra akcja "Legionistów" - po dośrodkowaniu strzelał Cabrala, ale Argentyńczyk źle trafił w piłkę i po koźle bez problemów złapał ją Janukiewicz.

Początek spotkania

Zespół ze stolicy przegrał ostatnie trzy spotkania i strzelił w nich tylko jednego gola, co sprawiło, że posada Macieja Skorży na stanowisku trenera Legii stała się zagrożona. Następny mecz "Legioniści" rozegrają w piątek z Lechem Poznań - awans Legii do 1/8 Pucharu Polski i wygrana w szlagierze Ekstraklasy, oznaczać będzie ich prawdziwe wyjście z kryzysu.