(4)

Liczba oddanych głosów: 9

Wi�cej o wydarzeniu

Krzysztof Sobieraj popełnił błąd przy bramce dla Górnika i wziął winę na siebie [WIDEO]

W kolejnym już meczu w tym sezonie obrońcy Arki popełniali proste błędy. W meczu z Górnikiem (1:1) po całej sekwencji pomyłek defensywy gola dla gospodarzy zdobył Sebastian Szałachowski. Największą "wtopę" przy tej bramce zaliczył jednak Krzysztof Sobieraj. - Chyba rzeczywiście mogłem zachować się lepiej, bo piłka "przelała" mi się po nodze - przyznał piłkarz żółto-niebieskich.

Adrian Budka: Czujemy spory niedosyt

W zaległym meczu 9. kolejki Arka 1:1 zremisowała z Górnikiem Łęczna, choć po bramce Adriana Budki prowadziła po pierwszej połowie 1:0. - Bardzo żałujemy wszyscy, że to nie wystarczyło dziś do zwycięstwa, bo moim zdaniem byliśmy tego bardzo bliscy. Nie udało się, czujemy spory niedosyt i z pewnością przeanalizujemy, dlaczego tak się stało - mówi strzelec gola dla żółto-niebieskich.

Remis Arki na trudnym terenie w Łęcznej. Pierwszy gol Budki

Jeden punkt do swojego dorobku dopisali w Łęcznej piłkarze Arki Gdynia. Podopieczni Pawła Sikory do przerwy po bramce Adriana Budki, dla którego było to pierwsze trafienie w drużynie żółto-niebieskich, prowadzili 1:0, ale już na początku drugiej połowy gospodarze odpowiedzieli golem Sebastiana Szałachowskiego. Mimo naporu gospodarzy w końcówce gdynianom udało się dowieźć remis do końca, dzięki czemu awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Dwupak Arki na południu Polski

Przed Arką minimaraton na wyjeździe. W środę żółto-niebiescy rozegrają zaległy mecz 9. kolejki z Górnikiem Łęczna (godz. 17), a cztery dni później czeka ich spotkanie z Puszczą Niepołomice. Dla podopiecznych Pawła Sikory oznacza to kilkudniowy pobyt na południu Polski.

• KONIEC MECZU

KONIEC MECZU! Górnik Łęczna remisuje z Arką Gdynia 1:1. Pierwsza połowa zdecydowanie rozczarowała, w drugiej działo się nieco więcej, a bardziej aktywną ekipą byli gospodarze, którym udało się odrobić stratę jednej bramki. Na drugą bramkę, mimo dużego zaangażowania, podopiecznych Jurija Szatałowa nie było już jednak stać.

• 92 min - Schodzi Aleksander, wchodzi Michał Szubert

• 90 min. - Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu.

• 90 min. - Odważne wejście w pole karne Arki Patrika Mraza, który wyłożył piłkę na 11 metr do Niedzieli. Strzał skrzydłowego zablokował jednak jeden z defensorów gości.

• 88 min. - Jęk zawodu na trybunach! Z dystansu strzelał Nowak, piłka jeszcze odbiła się po drodze od obrońcy i wyszła za boisko tuż obok słupka!

• 85 min. - Żółta kartka dla Wiązowskiego za ostre wejście.

• 81 min. - Górnik cały czas jest zespołem lepszym, ale brakuje klarownych okazji do wyjścia na prowadzenie.

• 79 min. - Żółta kartka dla Krzysztofa Sobieraja za faul w środku pola.

• 77 min. - I kolejna zmiana! Julien Tadrowski za Bonina.

• 75 min. - Druga zmiana w Arce. Radosława Pruchnika zmienił Łukasz Jamróz.

• 65 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Marcusa zmienił Michał Rzuchowski.

• 62 min. - Żółta kartka dla Marcusa Viniciusa za faul na Batłomieju Niedzieli w pobliżu pola karnego Arki.

• 62 min. - Po wyrównaniu Górnicy zdecydowanie nabrali wiatru w żagle i przeważają na boisku.

• 60 min. - Było groźnie! Po strzale Tomasza Jarzębowskiego z rzutu wolnego wykonywanego z 20 metrów piłka otarła się o poprzeczkę!

• 56 min. - Żółta kartka dla Kamila Juraszka za brutalny faul.

• 55 min. - Druga zmiana w Górniku. Paweł Sasin zastąpił Nikolajsa Kozacuksa.

• GOOOOOOL

52 min. - Szałachowski na 1:1! Dynamiczna akcja Bonina na prawym skrzydle zakończona wstrzeleniem piłki na piąty metr. Futbolówkę przejęli goście, ale Sebastian Szałachowski powalczył o piłkę, odebrał ją i pokonał z najbliższej odległości Szromnika. Piłka przed wpadnięciem do siatki odbiła się jeszcze od słupka.

• 46 min. - Zaczynamy drugą połowę. Obyśmy zobaczyli lepszą grę z obu stron.

• PRZERWA - Koniec pierwszej połowy. Schodzących do szatni piłkarzy żegnają gwizdy rozczarowanych kibiców. Faktycznie, ciekawych sytuacji mieliśmy jak na lekarstwo. Za to jak już bramka padła, to była naprawdę piękna! To jednak do tej pory niestety chyba jedyny pozytyw tego spotkania.

• 45 min. - Żółta kartka dla Michała Szromnika za opóźnianie gry.