(1)
Górnik Łęczna
(1)

Liczba oddanych głosów: 2

• O 12.30 w Łęcznej rozpocznie się pojedynek miejscowego Górnika z Dolcanem Ząbki. Oba zespoły w tym sezonie uznawane są za kandydatów do awansu, oba też ostatnio zaliczyły wpadki i liczą dziś na rehabilitację. Dodatkowo zarówno łęcznianie jak i goście znani są z ofensywnego stylu gry. Wydaje się więc, że czekają nas dziś spore emocje.

• Mecz poprzedzi minuta ciszy z powodu śmierci wieloletniego kibica Górnika Leszka Dyjewskiego.

• 5 min. - Początek spotkania pod kontrolą łęcznian. Gospodarze częściej utrzymują się przy piłce.

• 10 min - w pierwszych dziesięciu minutach obie ekipy jak na razie się badają. Klarowanych okazji do otworzenia wyników brak.

• 3 października 33. urodziny obchodził kapitan Górnika Veljko Nikitović. Ciekawe czy razem z kolegami sprawi sobie prezent zwyciężając z Dolcanem.

• 14 min - drugi rzut rożny dla Górnika. Zawistowski zagrał jednak po prostu fatalnie. Od bramki Leszczyński.

• 20 min. - Ależ zamieszanie w polu karnym Górnika! Piłka od wybijającego ją głową Juliena Tadrowskiego trafiła na trzeci metr do... Damiana Świerblewskiego! Spalonego nie było, ale zaskoczony gracz Dolcanu zamiast uderzać zgrywał przed bramkę i ostatecznie piłkę wybili obrońcy.

• 25 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, ale naciskany przez Tadrowskiego Mateusz Długołęcki strzela wysoko nad bramką.

• 29 min. - Mecz się rozkręca! Długa piłka do Zwolińskiego, który walczył z Klepczarkiem. Obaj zawodnicy nie szczędzili sobie "razów" rękami. Pierwszy uprzejmości zaczął napastnik Górnika, więc sędzia słusznie nie odgwizdał na nim faulu.

• 32. min - Kontra dwóch na dwóch Górnika, ale Szałachowski fatalnie się pogubił. W odpowiedzi groźny strzał po szybkiej akcji Dolcanu oddał Dariusz Zjawiński, ale w bramce pewnie spisał się Sergiusz Prusak.

• 36 min. - Pierwsza żółta kartka w meczu pokazana Łukaszowi Matuszczykowi. Były gracz Motoru Lublin zagrał z wolnego przed gwizdkiem, mimo wcześniejszej sygnalizacji sędziego, że akcję Dolcan powinien zacząć po sygnale arbitra.

• 37 min. - Groźnie pod bramką Dolcanu! Dobre dośrodkowanie Zawistowskiego, głową strzela Maciej Szmatiuk, ale po jego strzale piłka minimalnie mija bramkę Rafała Leszczyńskiego.

• PILNE

39 min. - To powinien być gol dla Górnika! Świetna klepka Zawistowskiego z Szałachowskim, ten dośrodkował w pole karne wprost na głowę Zwolińskiego, ale snajper z Łęcznej trafił wprost w bramkarza gości!

• 42 min - przechwyt Górnika w środku pola, Nowak świetnie zagrał do Zwolińskiego, ten dobrze przyjął na 16 metrze, ale w ostatniej chwili przed strzałem piłkę z nogi zgarnął mu Klepczarek.

• 44 min - wydawało się, że bezpańską piłkę spokojnie złapie Leszczyński, ale Tadrowski o mało co go nie zaskoczył! Młody obrońca do końca poszedł za akcją i zdołał dziubnąć piłkę końcówką buta, ale na szczęście dla Dolcanu futbolówka trafiła w bramkarza gości.

• Koniec pierwszej połowy. Początek spotkania był bardzo niemrawy, ale od 20 minuty zrobiło się w Łęcznej gorąco. Oba zespoły pokazały, że są groźne, a w końcówce pierwszej odsłony to Górnik zdecydowanie częściej nacierał na bramkę Dolcanu.

• 46 min - zaczynamy drugą połowę. Zobaczymy w niej jakieś bramki?

• PILNE

50 min - pierwsza bardzo groźna akcja drugiej połowy. Zwoliński odegrał do Szałachowskiego, ten wypuścił go na wolne pole, a napastnik Górnika mocno strzelił na bramkę Leszczyńskiego. Bramkarz Dolcanu zdołał jednak wybić piłkę na róg.

• 53. min - odpowiedź Dolcanu. Głową strzelał Zjawiński, ale znów broni Prusak.

• 57. min - Pierwsza zmiana w tym meczu. Za Matuszczyka na boisku melduje się Kamil Mazek.