3 1

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
51
Zasłużone zwycięstwo Ruchu. Mogło być znacznie wyżej, ale najważniejsze, że podopieczni Tomasza Fornalika się przełamali i wygrali dwoma golami, choć jeszcze piętnaście minut przed końcem przegrywali. BRAWOOOOO!

90. min. +3 KONIEC! Miażdżąca końcówka Ruchu! BRAAAAAAAAAAAAAAAAAWO!

90. min. +1 BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMBA! 3:1 Stawarczyk! Z bliksa wbija piłkę po centrze Zieńczuka

90. min. Turek dolicza trzy minuty. Kuświk przewraca się w polu karnym, ale jedenastki nie ma

89. min. Ruch walczy o trzecia bramkę. To kosztuje. Żółta kartka dla Djokicia

86. min. Ninoslav Dodevski zmienia Churlinova

83. min. Czy selekcjoner Fornalik to widział?! Widział, widział. Piech - znowu głową. Fantastyczny strzał. Piłka odbija się kozłem od ziemi i grzęźnie w siatce!

83. min. BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMBA! 2:1 PIEEEEEEEEEEEECH!

80. min. Gra się wyrównała. Dodajmy, że zanim do siatki trafił Piech to żółtą kartką - za faul - został ukarany Marek Szyndrowski

77. min. Kolejny debiutant na boisku. Macieja Jankowskiego zastępuje Grzegorz Kuświk

74. min. Wreszcie! Kolejna dobra akcja Ruchu i wreszcie Piech - znowu głową - pod poprzeczkę, a nie nad poprzeczką!

74. min. BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOMBA! 1:1 PIEEEEEEEEEEEEEEEECH!

73. min. Ruch w ciężkim szoku, ale tak to już jest, gdy się zapomina, że rywal nie broni się, tylko wyczekuje na kontrę. Uderza Piech, ale w środek bramki

70. min. Prostopadle podanie, do piłki dochodzi Agron Memedi i z bliska pokonuje Peskovicia

70. min. GOL DLA METALURGA!

66. min. Ruch próbuje środkiem. Ruch szuka szczęścia skrzydłami. Efekt zawsze ten sam. Macedoński mur obronny wciąż górą.

62. min. Pavel Sultes debiutuje w barwach Ruchu. Czech zastąpił Łukasza Janoszkę. Fornalik stawia na atak

60. min. Godzina gry za nami. Kibice Ruchu umilają sobie czas skandując nazwisko Waldemara Fornalika

57. min. Pierwsza zmiana Ruchu. Za Gabora Strakę na boisko wchodzi Filip Starzyński, czyli chorzowski "Figo"

54. min. Fantastyczna akcja Ruchu! Piłka szybko, od nogi do nogi aż po głowę Macieja Jankowskiego. I co? I nad bramką...

50. min. Zmiana w drużynie Metalurga. Ilja Nestorovski za Kemala Alomerovicia

46. min. Grają. Rozpoczyna Ruch. Zmian nie było

Ostatnim piłkarzem Ruchu, który zdobył bramkę na europejskich boiskach był Michał Pulkowski, który dwa lata temu trafił do siatki w meczu z Austrią Wiedeń (1:3). Kto dziś weźmie przykład z "Pula"?

Przerwa Ruch ma zdecydowaną przewagę, ale gra nieskutecznie. Nawet rzut karny to okazało się za mało, żeby wyjść na prowadzenie. Szkoda.

45. min. Koniec pierwszej połowy

41. min. Karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Żółtą kartką został ukarany Churlinov chociaż przewinienie popełnił Kralevski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Zieńczuk i przydzwonił w słupek. Szansę na skuteczną dobitkę miał Piech, ale przestrzelił nad poprzeczką

41. min. YEEEEEaaaaaaaaaaaaajjjjjjjj... Zieńczuk trafia w SŁUPEK!

40. min. Karny dla Ruchu - strzela Zieńczuk

35. min. Jedno wiemy już na pewno. Ruch musi poświęcić więcej czasu na trening strzelecki. Tym razem to Maciej Jankowski podał piłkę bramkarzowi Metalurga.

31. min. Metalurg jest jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Niby śpimy, a tu nagle dwa, trzy podania i akcja już pod bramką Ruchu. Na razie jednak niebieska defensywa pracuje bez zarzutów.

29. min. Ruch ciśnie, ale nie kończy akcji celnymi strzałami. Tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką po strzale głową Piecha

25. min. Żeljko Djokić - obrońca Ruchu,a także były gracz macedońskiej Pobiedy Prilep główkuje nad bramką. Przed meczem Serb wyściskał się z jednym z piłkarzy Metalurga.

22. min. W ekipie Metalurga jest też "aktor". To wspomniany już Charlinov, który tym razem chciał wymusić rzut wolny. Krzyknął, efektownie się wywrócił i ładnie pomachał rękami. "Oscarowa rola", ale sędzia nie dał się nabrać.

19. min. Żółta kartka dla Marcina Malinowskiego, który faulem zatrzymał akcję wyprowadzaną przez Cvetana Churlinova

18. min. Metalurg w głębokiej defensywie. Macedończycy czekają na to, co zaproponuje Ruch.

13. min. Ale to była okazja! Piech głową z kilku metrów. Igor Pavlovic fantastycznie broni

12. min. Grę Ruchu, który ma na razie zdecydowaną przewagę, ogląda około 3 tysięcy widzów. Mało. Klub przygotował 4 tysiące biletów, ale Liga Europejska nie wzbudza w Chorzowie takiego samego entuzjazmu, co rozgrywki Ekstraklasy

9. min. Selekcjoner Fornalik patrzy na młodszego brata - Tomasza - "z góry", czyli z miejsca w loży na trybunie krytej

6. min. Mile Krstev, pomocnik drużyny ze Skopje uderza piłkę z około 30 metrów, ale ta szybuje nad bramką Ruchu

5. min. na stadionie Ruchu debiutuje nie tylko Tomasz Fornalik, ale i... piwo. Do stoiska wciąż ustawiony ogonek chętnych

3. min. Pierwszy celny strzał Ruchu. Arkadiusz Piech zza pola karnego, ale za słabo i bramkarz Metalurga pewnie łapie piłkę

2. min. Znani potencjalni rywale Ruchu jeśli wyeliminuje Macedończyków. Wśród nich jest znany i lubiany... Inter Mediolan! 1. Metalurgi Rustawi / FC Viktoria Plzeň 2. APÓEL / FK Senica 3. sc Heerenveen 4. FC Internazionale Milano 5. Dacia / IF Elfsborg 6. SK Rapid Wiedeń

1. min. - zaczyna Metalurg

O co chodzi? Tomasz Fornalik nie ma papierów na II rundę eliminacji LE... W Metalurgu jest podobnie. Pierwszym trenerem jest Gjorgji Hristov, ale oficjalnie zespół prowadzi na Cichej Aleksandar Vlaho.

Na składach jakie otrzymaliśmy - sygnowane przez UEFA - trenerem Ruchu jest... Waldemar Fornalik!

Sędziuje Huseyin Gocek. Czy będzie okazja zawołać: Paniu Turku, kończ Pan?

Skład Metalurga: Pavlovic - Petkovic, Dragovic, Kralevski, Ljamcevski - Dimoski, Krstev, Alomerovic, Stevanovic, Memedi - Curlinov

Skład Ruchu: Pesković - Djokić, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski - Zieńczuk, Malinowski, Straka, Janoszka - Jankowski, Piech.

Gjorgji Hristov, szkoleniowiec Metalurga stawia na... niebieskich. - Na Ruchu na pewno spoczywa większa presja. Zespół z Chorzowa w odróżnieniu od nas przystępuje do eliminacji Ligi Europejskiej dopiero od drugiej rundy. Szczerze mówiąc, myślę, że jesteście lepszą drużyna od nas - mówi

Być może nazwiska piłkarzy Metalurga wiele wam nie mówią. Niech, więc przemówią gole, jakie zdobywali piłkarze ze Skopje. Fantastyczne gole!

Tomasz Fornalik, nowy trener Ruchu docenia umiejętności rywala. - Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na graczy ofensywnych - zwłaszcza na dwóch napastników i środkowego pomocnika. To piłkarze kreujący grę, którzy w grze kombinacyjnej potrafią zrobić dla swojej drużyny wiele dobrego - mówi. Więcej TUTAJ