Legia Warszawa

3 1

Wi�cej o wydarzeniu

LE. Radović: Nie jestem żadnym bohaterem

Pomocnik Legii Warszawa Miroslav Radović przyznał po wygranym 3:1 meczu z Rapidem Bukareszt, że wcale nie czuje się bohaterem mimo strzelenia dwóch bramek. - Piłka spadła mi pod nogi, ale Filippo Inzaghiemu spada pod nogi w każdym meczu i nikt go nie pyta dlaczego - powiedział Serb.

LE. Michał Żewłakow: Fajnie pograć na wiosnę

- Trzy razy wychodziłem z grupy z Olympiakosem - dwa razy w Lidze Mistrzów i raz w Lidze Europejskiej. Cieszę się, że coś takiego wyszło również z polskim klubem - mówi wicekapitan Legii Warszawa Michał Żewłakow. Jego zespół pokonując w czwartek Rapid Bukareszt 3:1, zapewnił sobie wyjście z grupy C Ligi Europejskiej.

Odśwież
Poczta działa. Piszcie na zczuba@g.pl.

Jesteśmy też na Facebooku. Również można coś napisać.

Mecz można obejrzeć na Ipla.tv.

Trwają też relacje na żywo: Bohdana Pękackiego | serwisu Ciacha.net

98
KONIEC Legia, która z meczu na mecz grała coraz lepiej, a na pewno dojrzalej jakby się przestraszyła tego, czego mogła dokonać. Ale tylko na chwilę. Potem zrobiła to, do czego już nas zdążyła przyzwyczaić - przełamała słabość i wydarła zwycięstwo. Kapitalna metamorfoza w tej edycji pucharów i kapitalny wynik. A jednocześnie - po prostu zasłużony. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejny mecz o wszystko Wisły Kraków.

KONIEC Na dobre zakończenie - dobrze zakończenie.

KONIEC Rafał Stec na Twitterze:

KONIEC Koniec też w Eindhoven! LEGIA W FAZIE PUCHAROWEJ LIGI EUROPEJSKIEJ!

90. min. +5 Koniec meczu!

90. min. +4 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kucharczyk! Vrdoljak przejmuje piłkę, podaje do Wolskiego, który kapitalnie podaje przed bramkę do Kucharczyka. Napastnik Legii wychodzi sam na sam z Draghią i płaskim strzałem nie daje mu szans!

90. min. +3 Ljuboja nagle się zerwał jak łania i pognał z piłką w kierunku narożnika boiska. Sędzia patrząc na zegarek i licząc sekundy spokojnie mógł powiedzieć "ale urwał".

90. min. +2 Ostatnia zmiana w Legii. Za Radovicia wchodzi Wolski.

90. min. +1 Komorowski podcina Deaca jakieś 30 od bramki Kuciaka. Uderza Pancu, ale trafia w jednego ze swoich kolegów. Kuciak wychodzi z bramki, rzuca się na Jędrzejczyka i wybija piłkę na rzut rożny. Ale rzutu rożnego nie będzie - Grigorie był na spalonym.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

88. min. Ufff! Prostopadłe podanie do Pancu, który był pół kroku od sytuacji sam na sam z Kuciakiem. Ale Żewłakow kapitalnie wybija mu piłkę. Komorowski przez chwilę wyglądał, jakby rozważał jeszcze stratę, ale w końcu mu mija i podaje do Borysiuka.

87. min.

86. min. Druga zmiana w Legii. Za Rybusa wchodzi Kucharczyk.

85. min.

84. min. Deac próbuje uderzenia z daleka. Udaje mu się. Kuciak próbuje łapania piłki. Też mu się udaje.

83. min. A tak wyglądała druga bramka dla Legii:

82. min. Mecz zmienił się w ostrą nożową robotę. Czy raczej piszczelową. Rybus próbuje wyprowadzać kontrę, Rui Duarte próbuje odebrać mu ochotę do przemieszczania się po płaskich powierzchniach. Sędzia pokazuje mu żółtą kartkę

80. min. CZERWONA KARTKA DLA GOLA! Bożović mija pomocnika Legii, który zatrzymuje piłkę ręką. Kompletnie bez sensu biorąc pod uwagę, że miał już na koncie żółtą kartkę. W siłach - remis. Miejmy nadzieję, że to już koniec remisów na dziś. Znaczy, w Warszawie, bo w Eindhoven chętnie byśmy remis widzieli.

79. min. A oto jak Legia traciła bramkę.

78. min. Świetny kontratak Rybusa i Gola po chwili staje się niezłym staniem w miejscu Rybusa i Gola, a zaraz później zastanawiającym cofaniem się Rybusa i Gola.

77. min. Dośrodkowanie Rybusa z rzutu wolnego. Komorowski wybiega zza obrońców, uderza głową, czy raczej potylicą, ale nie trafia w bramkę.

76. min. Radović do Ljuboi, który osłania piłkę tak długo, aż Burca rezygnuje z prób odebrania mu jej po piłkarsku i zamiast tego, próbuje po zbójecku.

76. min. Basia:
dlaczego oni strzelają bramki wtedy kiedy przełączam na inny kanał?

Ty się nie zastanawiaj, tylko przełączaj częściej!

75. min. A pierwsza bramka Radovicia wyglądała tak:

74. min. Ostatnia zmiana w Rapidzie - za Hereę wchodzi Pancu.

74. min. Rybus rusza z kontratakiem. Mimo trzech obrońców ładnie wybiega przed nich Borysiuk, a piłka od Rybusa już do niego zmierza. Jeden z obrońców złośliwie jednak przyspiesza i ubiega Borysiuka w staraniach o piłkę.

73. min. Znów wrzutka w pole karne Legii i znów obrońcy w swawolnym nastroju. Piłka spada prosto pod nogi Grigorie, ale pomocnik Rapidu na szczęście nie trafia w piłkę.

72. min. Vrdoljak i Ljuboja ruszają z kontratakiem. Vrdoljak próbuje wrzucić piłkę z prawego skrzydła, choć sądząc po tym, z jaką dokładnością trafił jednego z rywali w środek twarzy, można mieć wątpliwości czy właśnie taki złośliwy żart nie chodził mu od początku po głowie.

71. min. Kolejna wrzutka Deaca, tym razem z rzutu rożnego. Herea nie pozwala obrońcom wybić i żeby zawczasu przerwać akcję - fauluje Kuciaka.

70. min. Rzut wolny dla Rapidu spod linii bocznej. Wrzutka Deaca, ale obrońcy Legii wiedzą, co z nim robić. Wybijają na rzut rożny.

69. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Radović raz jeszcze! Rybus ogrywa obrońcę, uderza z ostrego kąta, Draghia odbija piłkę przed siebie i przed Radovicia, który wyprzedza obrońcę i z bliska wpycha piłkę do siatki.

67. min. Ljuboja próbujący wywierać nacisk na bramkarza wygląda trochę jak nacierająca na człowieka płyta tektoniczna. Owszem, wzbudza respekt, ale człowiek wie, że czas na reakcję liczy się w dziesięcioleciach.

65. min. KLOPS. Deac zaczął zbiegać do środka, ściągając na siebie uwagę trzech graczy Legii. Wycofał na skrzydło do Teixeiry, który pod nieobecność liczącej na spalonego obrony wpadł w pole karne i z bardzo ostrego kąta uderzeniem na dalszy słupek pokonał Kuciaka.

64. min.

64. min. Radović zaczął sobie dryblować licząc na to, że Ljuboja i tak nie pobiegnie przed siebie. Ljuboja jednak go wykiwał i zrobił jeden krok, który wystarczył, żeby znaleźć się na spalonym. Dopiero wtedy Radović podaje mu piłkę.

63. min. Pierwsza zmiana w Legii. Gol za Żyrę.

63. min. Ufff! Podanie w pole karne do Bożovicia, który natychmiast uderza i trafia w poprzeczkę. Kuciak długo się powstrzymywał przed tym, żeby powiedzieć obrońcom co myśli o takim bronieniu. Ale już przestał się powstrzymywać.

62. min. Deac wpada w pole karne, łatwo ogrywa Komorowskiego, na szczęście Żewłakow kapitalnie asekuruje i łatwo zabiera rywalowi piłkę.

61. min. Rapid szukając nowych sposobów na rozegranie rzutu rożnego popada w pewien dogmatyzm. Dośrodkowanie prosto pod nogi obrońcy, który natychmiast wykopuje. Owszem, rozegranie nowe, ale bez sensu.

60. min. Tomo czeka na ciszę nocną i wzywa policję:
Po raz pierwszy stadion słychać na Saskiej Kępie aż przy rondzie Waszyngtona. Przez chwilę pomyślałem nawet, że na Narodowym grają. Można tam ciszej trochę?! Niektórzy ZCzuba chcieliby poczytać!

Swoją drogą, ciekawe, jak wyglądałaby taka interwencja.

59. min. Kuciak raz jeszcze! Kapitalna interwencja w sytuacji, w której większość bramkarzy byłaby już zbyt zajęta wrzeszczeniem na swoich obrońców, żeby się może opamiętali.

58. min. Legia ostro zabrała się odrabianie statystyki rzutów rożnych. Wawrzyniak chciał też ostro wziąć się za poprawianie statystyki zdobytych przez siebie bramek i postanowił uderzyć sprzed pola karnego. Strzał był ładny, ale jednak nie w bramkę.

56. min. Uffff! Rapid błyskawicznie się odgryza, Teixeira wychodzi sam na sam z Kuciakiem, strzela, ale bramkarz Legii odbija piłkę. Dopada do niej jeszcze Rui Duarte, ale nie trafia w bramkę.

55. min. Piłka kilka metrów przed polem karnym trafia do Borysiuka. Zawodnik Legii ładnie ustawia się i niezłym, odchodzącym od bramki strzałem posyła piłkę nieznacznie obok słupka.

54. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Radović! Żyro z lewego skrzydła przed pole karne do Jędrzejczyka, Jędrzejczyk na prawe skrzydło do Rybusa, wrzutka Rybusa na głowę wbiegającego w pole karne Jędrzejczyka... Piłka leci obok bramkarza, odbija się od słupka, po czym trafia pod nogi Radovicia, który nad rzucającym mu się pod nogi obrońcą pakuje piłkę do siatki.

52. min. Szybka kontra Legii. Radović wyprowadza piłkę z własnej połowy, ale do Ljuboi podaje tak, żeby na pewno piłka do niego nie doszła. SKutecznie - piłka nie dochodzi.

51. min.

51. min. Szybka akcja Rapidu. Deac wpada w pole karne, próbuje strzelać, ale obrońcy przypominają sobie, że to oni mają liczebną przewagę i zasłaniają swoimi ciałami drogę do bramki.

50. min. Borysiuk ruszył z entuzjazmem do przodu, ale szybko zobaczył, że nikt nie podziela jego entuzjazmu, więc podał do tyłu.

49. min. ...ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Piłka trafia po chwili do Ljuboi, który świetnie zagrywa górą do Vrdoljaka, ten przyjmuje na klatkę i stojąc kilka metrów przed bramką nie trafia w piłkę! A piłka trafia do Radovicia, który z równie niewielu metrów uderza zdecydowanie za słabo. Draghia mimo niewielkich problemów łapie piłkę.

48. min. Ciekawe rozwiązanie rzutu rożnego. Podanie do stojącego daleko przed polem karnym Borysiuka, który daleko wypuszcza sobie piłkę i próbuje za wszelką cenę uderzyć. Nie udaje mu się...

47. min. Wrzutka Jędrzejczyka do Ljuboi, który zgrywa piłkę do Rybusa. Podanie do wbiegającego Jędrzejczyka, ale druga wrzutka na głowę Ljuboi okazuje się wrzutką na kolano obrońcy.

46. min. Gramy.

PRZERWA Rapid od samego początku szybko, groźnie, z całą serią rzutów rożnych i nawet dość różnorodnym ich biciem. Legia próbowała pressingu, ale tym razem rywale nie dali się tak przydusić do własnego pola karnego. Dopiero kiedy zaczęła mieć przewagę liczebną zaczęła groźniejsze wycieczki pod bramkę Rapidu. Chwilami groźniejsze dla kości rywali niż ich bramki, ale zawsze to jakaś groza.

PRZERWA Z cyklu Z Czuba prorodzinne. Michał:
Kąpię 9 miesięczne dziecko a żona mi czyta relację ?z czuba?. Polecam. Buduje związek.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Herea leży i nie zamierza wstać. Pierwsza powtórka pokazuje, że przy upadku wyjątkowo nieprzyjemnie wykrzywiła mu się noga. Druga - że do upadku doprowadziło nieprzyjemne kopnięcie Borysiuka. Herea zostaje zniesiony z boiska.

45. min. Ljuboja zabiera rywalom piłkę przed polem karnym, ładnie dośrodkowuje do wbiegającego Radovicia, ale okazuje się, ze Marcos Antonio ma naprawdę mocne plecy. Akurat takie, żeby Radović miał się od czego odbić.

44. min. Rybus wrzuca z rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskakuje jeden z graczy Legii, ale piłka po jego strzale głową przelatuje wyraźnie nad poprzeczką.

43. min. Rzut wolny dla Legii jakieś 40 m od bramki Rapidu. Wszyscy czekali na dośrodkowanie, a tymczasem Rybus wszystkich wykiwał i strzelił pod poprzeczkę. Wszystkich poza Draghią, który w ostatniej chwili wrócił na linię i przerzucił piłkę nad poprzeczką.

42. min. Radović ładnym podaniem do Rybusa rozpoczyna szybki kontratak. Rybus pędzi środkiem. Grigorego na myśl o tym, że on nie potrafi tak szybko biegać, przepełnia złość, postanawia więc zasadzić Rybusowi soczystego kopniaka, za którego dostaje soczystą żółtą kartkę.

40. min. Ljuboja osłania się przed nacierającym Burleą trafiając rywala w twarz. Burlea dopiero po chwili zorientował się, że powinien paść na ziemię i umrzeć. Sędzia zresztą uznał, że lekkich ciosach w twarz nie ma nic złego.

38. min. Rzut wolny dla Rapidu jakieś 18 m od bramki Rapidu. Herea dokładnie mierzy, ładnie przerzuca piłkę nad murem, ale nad bramką na szczęście również.

36. min. Grigore sądzi, że jeśli Kuciak jest nieco przed bramką, to da się zaskoczyć strzałem z daleka. Faktycznie, Kuciak wyglądał na dość zaskoczonego, ale piłka wyglądała na dość mijającą słupek.

35. min. Ależ okazja dla Legii. Draghia rzuca się na piłkę, ale ponieważ może z nią wyjechać poza linię pola karnego - wypuszcza ją z rąk. Przejmuje ją Radović, odgrywa natychmiast do Ljuboi, który ma przed sobą pustą bramkę. I dwóch obrońców. Biegnących. Ale bramkę stojącą. I pustą. Ljuboja mierzy i idealnie mija wszystkie stojące przed nim cele.

34. min. Dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego. Było. I to w zasadzie wszystko, co można powiedzieć o jego zagraniu.

34. min.

33. min. Wreszcie groźna akcja Legii. Ljuboja ładnie dośrodkował, Marcos Antonio trąca piłkę głową. Rybus mimo tego mógł strzelić gola, musiał tylko pogodzić się z tym, że natychmiast po strzale zabije się o słupek. Wybrał życie.

31. min. Rybus kopie Bożovicia i słyszy gwizdek. Wraca w swoje pole karne, spodziewając się rzutu wolnego i jest jeszcze bardziej zaskoczony od Bożovicia, gdy okazuje się, że sędzia odgwizdał spalonego gracza Rapidu.

30. min. Żyro wpada w pole karne, ale w jakimś awangardowym nastroju. Mógł strzelać, mógł podawać, mógł próbować kiwać, mógł też czekać, aż ktoś go sfauluje. Zamiast tego jednak podciął Rui Duarte i zakończył akcję.

28. min. Zmiana w Rapidzie. Za Cassio wchodzi Grigore.

26. min. CZERWONA KARTKA DLA ALEXY!!! Po trwającej chwilę dyskusji żółtą kartkę dostaje Bożović, ale jego argumenty nie przekonują sędziego - Alexa za uderzenie Żyry łokciem w twarz dostaje drugą żółtą kartkę i Legia będzie od tej pory grać w przewadze jednego zawodnika.

24. min. Jeszcze jeden rzut rożny dla Rapidu, już ósmy, ale tym razem obrońcy po prostu wybijają. Ewidentnie pomysły Rumunów na rozegranie rzutów rożnych skończyły się na "Kill'em All".

23. min. Kolejny rzut rożny dla Rapidu. Piłka zostaje wycofana przed pole karne, po kilku niewartych opisu sekundach zostaje ponownie wrzucona przez Teixeirę, Jędrzejczyk zgrywa na bliższy słupek do Deaka, ale dobrze wychodzi Kuciak, który blokuje strzał i daje Rapidowi siódmy rzut rożny.

22. min. Ufff. Jeśli baliście się, że Rapid ma w zanadrzu osiem wariantów rozegrania rzutu rożnego, to uspokajamy - już przy piątym zaczęli się powtarzać. Wrzutka na dalszy słupek, obrońcy zdejmują piłkę z głowy Marcosa Antonio.

21. min. Teixeria wpada w pole karne Legii. Komorowski wybija mu piłkę, co Portugalczyka drażni na tyle, że kopie Komorowskiego w twarz, niby to przypadkiem. Sędzia uważa, że nie ma w tym nic złego.

20. min. Można się zastanawiać, jak piłkarze Barcelony to robią, że wymieniają między sobą kilkaset podań w jednej akcji i nigdy nie pomylą choćby koloru koszulek. Vrdoljak udowadnia, że właśnie dlatego nie pasowałby do Katalończyków, bo jego koledzy wymieniają między sobą kilkanaście podań w środku pola, a on szybko kończy tę wymianę podając prosto do rywala.

19. min. Legia konstruuje atak pozycyjny tak długo, aż rywale przejmą piłkę i ruszą z kontrą. Strata okazała się jednak pułapką, w którą wpadł Marcos Antonio i został natychmiast sfaulowany przez Jędrzejczyka. Sędzia nie docenił jednak fortelu Legii i ukarał jej obrońcę żółtą kartką.

18. min. Rumuni ruszają z kontratakiem, a legioniści wracają bardzo niechętnie. Mimo to skutecznie. Z uporem masochistycznych maniaków po każdym odzyskaniu piłki ponownie oddają ją rywalom pod własnym polem karnym, ale któryś z nich w wyniku chwilowego otrzeźwienia w końcu mocniej wybija piłkę.

17. min. Legia przejmuje piłkę na własnej połowie. Podanie do Żyry, który precyzyjnie podaje przed pole karne do Ljuboi. Popełnił tylko jeden błąd - założył, że spacerujący na bramkę Rapidu Ljuboja przyspieszy przynajmniej do truchtu.

16. min. Radović dostrzegł na prawym skrzydle niepilnowanego Rybusa, który dzięki temu już po chwili cieszył się piłką. Rybus postanowił odważnie wbiec w pole karne mimo przeszkody w postaci dwóch obrońców. Przedryblował ich pięknie, ale po tym był już na tyle z siebie zadowolony, że zadowoliło go nawet strzelenie w obrońcę.

15. min. Żewłakow podaje do rywala. Natychmiastowe podanie w pole karne Legii, po którym Herea wychodziłby sam na sam z Kuciakiem, gdyby zorientował się, że Komorowski zaszedł do od zawietrznej.

14. min. Radović zaciekle przepycha się z rywalem i w końcu przewraca go. Sędzia odwraca wzrok, a Radović podaje do Żyry, który po raz kolejny uderza z dystansu. Tym razem groźniej, bo na bramkę. Ale też na bramkarza, który łapie piłkę.

13. min. Żyro przyjmuje piłkę przed polem karnym po czym uderza na bramkę Draghii. Wyglądało groźnie. Przynajmniej dopóki nie obejrzeliśmy powtórki.

12. min. Teixeira mijając Vrdoljaka postanowił walnąć go przy okazji łokciem. Jest to trochę tak, jakby Posejdon dostał trójzębem.

11. min. Rumuni poczuli się w polu karnym Legii bardzo swobodnie, a legioniści nie chcieli przerywać im chwili relaksu, więc postanowili tolerować zamieszanie we własnym polu karnym. Na szczęście goście zdecydowali, że albo strzelą tego gola przewrotką, albo wcale.

10. min. Jak nie urok, to rzut wolny. Kolejne dośrodkowanie Deaca, kolejne zamieszanie, ale ponownie wybijają obrońcy.

9. min. Akcja Legii. Znaczy, byłaby, gdyby Żyro zauważył, że zawodnik, do którego podaje nazywa się Jakub Wawrzyniak, a nie Usain Bolt.

8. min. Biedna Legia. Czwarty rzut rożny dla Rapidu i czwarty inaczej bity. Tym razem wrzutka mniej więcej na środek pola karnego, Kuciak piąstkuje, piłkę ponownie przejmuje Deac, ale jego dośrodkowanie ponownie wybijają obrońcy.

7. min. Nie zgadniecie - kolejny rzut rożny dla Rapidu. Tym razem dośrodkowanie w sam środek bramki, Kuciak w ostatniej chwili odbija piłkę. W wielkim zamieszaniu Rybus wybija piłkę... Tak, zgadliście, na rzut rożny.

5. min. Kolejny rzut rożny dla Rapidu. Wrzutka tym razem na dalszy słupek, do piłki skacze więc nie Wawrzyniak, tylko Kuciak. I nie wybija tylko mija się z piłką. Na szczęście Alexa trafia tylko w boczną siatkę.

4. min. Rapid też już nie chce się badać. Rzut rożny, dośrodkowanie na bliższy słupek, po którym Wawrzyniak wybija piłkę na kolejny rzut rożny.

2. min. Już mieliśmy napisać, że mecz zaczyna się od wzajemnego badania i ostrożnego obchodzenia się z rywalem, ale w tym momencie Radović odebrał rywalowi piłkę, podał do Rybusa, odebrał Rybusowi, podał do Ljuboi, ode... A nie, przepraszamy, Ljuboja rywalom oddał piłkę sam.

1. min. Gramy.

18:55 Statystyka to przewrotna pani. Bo niby mamy dobrą wiadomość - polskie kluby w fazach grupowych najczęściej w połowie rozgrywek dopiero się rozkręcają. Ale niestety akurat Legia raczej się skręca. Całe szczęście, że to nasze typy, więc sami rozumiecie.

18:45 Legia chce uczcić 15-lecie gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów największym od tego czasu europejskopucharowym sukcesem. Jeśli wygra, sytuacja w Grupie C powinna rozstrzygnąć się zupełnie, ponieważ grupie przewodzi PSV z kompletem punktów. A i dzisiaj zapewne nie omieszka po raz drugi pokonać Hapoelu Tel-Awiw, tym razem na własnym boisku. Dla przyzwoitości (i awansu Legii) powinno co najmniej zremisować.

18:35 Możemy posunąć się nawet dużo dalej i zastanowić się, jak trenerzy motywują przed meczem zawodników. Trener Legii może lekko pogrozić zawodnikom widmem ewentualnej konieczności zwrotu 30 tys. kibicom pieniędzy za bilety. Trener Rapidu może ponownie napomknąć coś o tym, że dwumecz z Legią to dwumecz o awans (Legia wygrała na wyjeździe, ma więc sporą przewagę). Ale może też puścić im - jak 40 lat temu - "Dziewczynę Pirata".

18:30 Legia nie tylko może zapewnić sobie awans o bardzo wczesnej porze listopada, ale też może zrobić to przy oszałamiającej liczbie kibiców. Wygląda na to, że dziś po raz pierwszy nowy stadion Legii wypełni się po brzegi. Oczywiście, wypełnienie stadionu po brzegi nie jest warunkiem wystarczającym do awansu. Oprócz 30 tys. kibiców potrzebny będzie co najmniej jeden gol więcej, niż w przypadku rywali. A skoro zasady już znamy, możemy przejść dalej.