Artemio Franchi

Fiorentina

Odśwież
42
KONIEC Na mecz ze znajdującą się tuż nad strefą spadkową Sieną przyjechała położona o dwa oczka w tabeli wyżej (na 15. miejscu) Fiorentina Artura Boruca. Chociaż momentami spotkanie było prowadzone w powolnym tempie, nie był to jednak zły mecz.

Obie drużyny miały swoje szanse. Goście na dłuższy czas zamknęli w drugiej części meczu Sienę na jej połowie, ale przez większość spotkania przeważali gospodarze. Bohaterami meczu byli jednak bramkarze obu ekip. Artur Boruc popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Chyba jeszcze lepiej wypadł stojący w bramce Sieny Serb Żeljko Brkić. Kilka wyśmienitych parad pozwoliło mu na zachowanie czystego konta.

90. min. +7 Koniec meczu.

90. min. +6 Szansa Joveticia! Nad poprzeczką!

90. min. +1 Sędzia dolicza pięć minut.

90. min. Nie doczekamy się już w tym spotkaniu bramki.

86. min. Końcówka meczu znowu należy do Sieny. Uderzenie z najbliższej odległości i kolejna znakomita interwencja Polaka.

84. min. Znakomity strzał z rzutu wolnego. Piłka leciała tuż pod poprzeczkę, ale Boruc kapitalnie przeniósł ją nad bramką.

83. min. Sędzia hojnie rozdaje teraz kartki, żeby uspokoić zawodników, którzy chcą z nim pertraktować. Dostali je: Gilardino, Gamberini i Larrondo.

78. min. Bolzoni brzydko sfaulowany przez Behramiego. Słuszna żółta kartka.

77. min. Larrondo, który kwadrans wcześniej zastąpił na boisku kontuzjowanego kolegę, właśnie bardzo boleśnie przewrócił się biegnąc z piłką. Sam, bez pomocy rywala. Gdyby tylko nie wyglądało to naprawdę groźnie, mogłoby to być zabawne. Być może on też będzie musiał zostać zmieniony.

75. min. Jovetić nie dość, że długo nie dawał się sfaulować rywalowi, to jeszcze doprowadził do jego upadku i wrzucił piłkę. Dośrodkowanie było jednak naprawdę kiepskie.

73. min. Dobra piłka do Bolzoniego. Boruc jednak znakomicie wyszedł z bramki i zablokował rywalowi dojście do piłki.

71. min. Rzut rożny. Gamberini uderza głową, a Brienza głową wybija z linii bramkowej!

69. min. Uderzenie Gilardina odbite od nogi obrońcy, przez co bramkarz nie miał większych problemów ze złapaniem dużo wolniej lecącej - mimo że lekko odbitej w bok - piłki.

66. min. Fiorentina nie przestaje atakować. Brkić wciąż się broni, ale jeśli tak nadal będzie wyglądać druga połowa, trudno będzie gospodarzom utrzymać wynik.

63. min. Zmiana w Sienie. Destro doznał kontuzji w starciu z rywalem. Zastąpił go Larrondo.

60. min. Siena w poważnych opałach. Gospodarze mają szczęście, że rywale nie potrafią dostawić nogi do prostej piłki tuż przed linią bramkową.

57. min. Fiorentina coraz groźniejsza. Vargas nie trafił w piłkę głową, więc ta spadła pod nogi niezorientowanego Vargasa. Gdyby tylko mógł się tego spodziewać, trafiłby.

54. min. Niezła wrzutka w pole karne, Brkić wyskakuje do piłki, żeby ją złapać, ale wypuszcza ją z rąk! Poprawia się jednak w porę.

51. min. Tym razem zaczyna się od ataków gości.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Tym razem zamieszanie w polu karnym gości. Obrońcy najpierw sobie nie radzą z wybiciem piłki, ale potem pomagają Borucowi w interwencji.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

44. min. Wrzutka w pole karne, małe zamieszanie i zaskakujące uderzenie Joveticia z kilku metrów. Brkić nieprawdopodobnie broni!

40. min. Na boisku atmosfera coraz gorętsza. Coraz więcej scysji między zawodnikami. Nie przekłada się to jednak na poziom meczu. Fiorentina coraz częściej atakuje.

35. min. W zespole gości do ataku najbardziej pali się Vargas. Jego rajdy nie przynoszą jednak poważnego zagrożenia Sienie.

32. min. Gazzi przewraca się w polu karnym. Trudno powiedzieć czy rzut karny po wejściu De Silvestriego się należał.

31. min. Faul Gazziego, żółta kartka.

30. min. Bramkarz Sieny nieco zaskoczony uderzeniem Vargasa z ok. 35 m. Nie bez trudu łapie piłkę, która nawet nie zmierzała do bramki.

29. min. Wrzutka w pole karne, Calaio znakomicie uderza głową. Boruc nawet nie drgnął, piłka odbiła się od poprzeczki!

27. min. Jeden z graczy Sieny przewraca się w polu karnym. Sędzia słusznie nie dyktuje rzutu karnego.

24. min. Uderzenie z rzutu wolnego wprost w ręce Brkicia.

21. min. Fiorentina nieco się przebudziła, choć może to Siena po prostu wygląda teraz na bardziej zaspaną? Mecz się wyrównał, ale jednocześnie tempo mocno spadło.

17. min. Jovetić w pole karne do Behramiego. Brkić też nie miał jednak problemu ze strzałem Szwajcara.

16. min. Wrzutka D'Agostina i próba zaskoczenia Boruca technicznym, sprytnym strzałem. Piłka otarła się jednak o jednego z obrońców, przez co uderzenie straciło nieco na sile i Polak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

14. min. Jak na razie zdecydowanie groźniejsi są gospodarze. Kolejne dwie groźne piłki posłane w pole karne Boruca. Goście nadal mają jednak szczęście, że rywale nie są w stanie zakończyć ataku strzałem na bramkę.

11. min. Świetna kontra Fiorentiny, ale Jovetić naprawdę fatalnie spudłował z niecałych 25 m.

8. min. Znakomity kros w pole karne gości. Napastnikowi Sieny zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć piłkę kilka metrów przed bramką. Boruc znalazłby się w opałach.

5. min. To pierwszy mecz tej kolejki. Jak na spotkanie z dołu tabeli - początek jest jednak zaskakująco dynamiczny.

1. min. Początek meczu.

17:55 Za pięć minut początek meczu 16. kolejki (choć technicznie rzecz biorąc tak naprawdę to spotkanie pierwszej, przełożonej z powodu strajku kolejki).