Silvio Piola

Inter

Odśwież
40
Inter ten sezon zaczął fatalnie. Nie wygrał żadnego z pierwszych pięciu meczów sezonu - w Lidze Mistrzów przegrał 0:1 u siebie z Trabzonsporem, a w Serie A w trzech kolejkach uciułał zaledwie jeden punkt. We wtorek uległ aż 1:3 z beniaminkiem z Novary. W środę ze stanowiskiem trenera pożegnał się Gasperini.

Novara do Serie A awansowała po 55 latach przerwy, ale we wtorek grała bez respektu dla faworyzowanego rywala. Już w pierwszych minutach mogła objąć prowadzenie, jednak dobrze bronił Julio Cesar. Fatalnie grała obrona Interu - po jej błędzie w 38. minucie bramkę dla gospodarzy strzelił Maggiorini. Mediolańczycy do odrabiania strat się nie rzucili - grali ospale, przewidywalnie i nieskutecznie. W końcówce mecz sfrustrowani uciekali się do brutalnych fauli

W 85. minucie Ranocchia wyleciał z boiska za faul w polu karnym, a 'jedenastkę' pewnie wykorzystał Rigoni. Cztery minuty później kontaktową bramkę dla Interu po jedynym błędzie obrony Novary zdobył Cambiasso, ale Novara odpowiedziała momentalnie - po pięknej akcji Morimoto Julio Cesar wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Rigoniego, a ten wpakował ją do pustej bramki.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu

90. min. +1 3:1, Novara już tego meczu nie przegra! Piękna akcja Morimoto, Julio Cesar wybił wprost pod nogi Rigoniego, który bez zastanowienia uderzył na pustą bramkę.

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty

89. min. 2:1, Inter strzela kontaktową bramkę!. Błąd obrony Novary. Piłka wpada pod nogi Cambiasso, który z siedmiu metrów wpakował ją do siatki.

86. min. 2:0 dla Novary! Ranocchia fauluje w polu karnym (sędzia ukarał go czerwoną kartką), a jedenastkę na bramkę zamienił Rigoni.

83. min. Żółta kartka dla Lucio. Brazylijczyk bezceremonialnie odpychał rękoma rywala. Zdenerwowani piłkarze Interu grają coraz ostrzej.

77. min. Pazzini z bliska, ale obok bramki.

72. min. Atomowe uderzenie Giorgiego, Julio Cesar z trudem wybija piłkę na rzut rożny

68. min. Trener Gasperini ściągnął z boiska Wesley'a Sneijdera. Inter ma przewagę w posiadaniu piłki (ponad 60. procent), ale piłkarze Novary dzielnie i skutecznie się bronią.

63. min. Trzy żółte kartki w trzy minuty: Najpierw dla Pazziniego (Inter), chwilę później ukarany Dellafiore (Novara), a na koniec Obi (Inter).

60. min. Żółta kartka dla Pazziniego.

59. min. Dwa rzuty rożne dla Novary. Obrońcy Interu tym razem bezbłędni.

54. min. Kolejna świetna okazja Mazzariniego. Szybka akcja, zbiegł w środek, ale jego strzał z 16 metrów nogami obronił Julio Cesar.

52. min. Milito na spalonym.

49. min. Marimoto blisko podwyższenia na 2:0. Julio Cesar nie dał się zaskoczyć.

46. min. Rozpoczęła się II połowa

45. min. +1 Przerwa

44. min. Radovanovic odważnie wchodzi w pole karne, ale nie oddaje celnego strzału.

42. min. Novara głęboko cofnęła się do obrony, ale ataki Interu ospałe i bez pomysłu. W ten sposób start nie odrobi.

38. min. Gol dla Novary!!! Mazzarani na prawym skrzydle, zgrywa do wbiegającego w pole karne Maggioriniego, ten bez zastanowienia, na siłę strzela w długi róg bramki strzeżonej przez Julio Cesara. Nie do obrony!

36. min. Sneijder uderza, znów niecelnie.

30. min. Chivu ukarany żółtą kartką za ostry faul na Morimoto.

28. min. Sneijder podaje na 11 metr do Milito, ale obrońcy Novary zablokowali strzał.

26. min. Dobra piłka w pole karne do Milito. Napastnik Interu nie opanował piłki, nie był w stanie oddać celnego strzału.

24. min. Meggiorini na minimalnym spalonym.

21. min. Novara prostymi środkami dostaje się pod pole karne Interu. Gdyby nie brak wykończenia akcji, byłoby już co najmniej 2:0.

16. min. Ostre starcie Mazzaraniego z Julio Cesarem. Pomocnik Novary padł jak długi w polu karnym, faulu nie było.

14. min. Szybka akcja Novary. Wrzutka w pole karny, Meggiorini bez zastanowienia uderzał z woleja, trafił w boczną siatkę.

12. min. Sneijder próbuje kombinacyjnych akcji z Forlanem i Milito, obrońcy gospodarzy na razie nie dali się zaskoczyć. Strzelał Forlan, ale obok bramki.

8. min. Sneijder strzelał z 25 metrów, ale wysoko ponad bramką Novary.

6. min. Inter mozolnie konstruuje atak. Pomocnicy wymieniają dużo podań, ale na razie pożytek z tego żaden - Novara umiejętnie się broni, bezpardonowo przerywa ataki gości.

3. min. Novara naciska od samego początku. Rzut rożny, piłkę strąca w kierunku bramki jeden z zawodników Novary, obrońcy Interu z trudem wybijają piłkę poza pole karne.

2. min. Już groźnie pod bramką Interu. Błąd Chivu, który wyłożył piłkę... napastnikowi Novary Meggioriniemu. Ten jednak trafił w Julio Cesar. Brazylijski bramkarz zamroczony potężnym uderzeniem długo nie podnosił się z murawy.

1. min. Gramy!

Przed meczem:

W drugiej połowie dekady otwierającej nasze stulecie Inter nie miał w futbolowej lidze włoskiej konkurencji. Mediolańczycy pięciokrotnie zostawali mistrzami, z sukcesami grali także w krajowym pucharze. Początek obecnego sezonu był najgorszy od lat - porażka w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z Trabzonsporem i uciułany zaledwie jeden punkt w dwóch meczach Serie A to zdecydowanie poniżej ambicji klubu z Mediolanu.

Po 55 latach przerwy piłkarze Novara Calcio wrócili do włoskiej ekstraklasy. W dwóch kolejkach zdobyli punkt.