live-mecze.blogspot.com/p/transmisja-live_04.html

0

sportowe-transmisje-tv.blogspot.com tu mozna obejrzec mecz w dobrej jakosscii

Wi�cej o wydarzeniu

Serie A. Przeciętne derby dla Interu

Milan dłużej rozgrywał, celniej podawał i częściej strzelał, ale od początku bliżej zdobycia bramki był Inter. I po trafieniu Diego Milito wygrał derby Mediolanu

Odśwież
27
Zobacz gole z derbów Mediolanu na Zczuba.tv »

Milan - Inter, czyli blogujemy do upadłego! Relacja, wnioski z meczu, anegdotki na blogu Rafała Steca »

Pierwsza połowa meczu nie stała na wysokim poziomie. Obie ekipy skupiły się na tym, by w pierwszych 45 minutach gry nie stracić gola. W 5. minucie Inter strzelił gola po stałym fragmencie gry, ale sędzia niesłusznie wskazał na pozycję spaloną Thiago Motty.

W drugiej połowie Inter wciąż grał skutecznie w obronie i z minuty na minutę był coraz groźniejszy w swoich kontratakach. W 54. minucie podopieczni Ranieriego wyprowadzili zabójczą kontrę - przejęta piłka trafiła do Zanettiego, ten dograł do Milito, a Argentyńczyk precyzyjnym uderzeniem pokonał Abbiatiego.

Do końca meczu Inter był skupiony na obronie, a bezradny Milan nie potrafił znaleźć recepty na ekipę, która wygrała swój szósty mecz z rzędu w Serie A.

Po tym meczu Inter pozostał na piątym miejscu w tabeli, ale zniwelował straty do prowadzącego Juventusu do sześciu punktów.

90. min. +4 Koniec meczu!

83. min. Milan po raz kolejny bliski strzelenia gola! Sam na sam z Cesarem był Robinho, ale brazylijski golkiper nogami obronił strzał swojego rodaka

77. min. Powinno być 1:1! Kapitalne zagranie Ibrahimovicia, który z dziecinną łatwością minął rywala i dograł w pole karne. Tam piłka trafiła pod nogi Pato, ale Brazylijczyk źle trafił w piłkę i ta ledwo dotoczyła się do bramki Julio Cesara, który nie miał problemów ze złapaniem futbolówki

72. min. Efektowna, indywidualna akcja Nagatomo. Jednak strzał Japończyka daleki od doskonałości.

69. min. Inter skupił się na głębokiej defensywie stosując jedynie szybki kontratak. W tym celu Nagatomo przeszedł do pomocy

61. min. Groźny strzał Nagatomo, Abbiati broni z dużym trudem!

54. min. 1:0 dla Interu! Szybka kontra zawodników Interu. Odebrana w środku pola piłka trafiła do Zanettiego, ten podał do Milito, a Argentyńczyk wymanewrował obrońcę i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Abbiatiego!

51. min. Wciąż bardzo wolne tempo tego spotkania. Milan próbuje rozegrać piłkę na połowie rywala, ale robi to nieudolnie

46. min. Zaczynamy drugą połowę meczu

I POŁOWA:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy meczu

45. min. Było blisko! Dobre dogranie do Pato, ten pociągnął prawą stroną, wycofał piłkę do van Bommela a ten huknął z dystansu w poprzeczkę! Dobitkę Boatenga obronił Julio Cesar

44. min. Długa, pieczołowicie konstruowana akcja Milanu, wreszcie Ibrahimović decyduje się na strzał z dystansu. Ten strzał nie mógł zagrozić Cesarowi

41. min. Potężna bomba Boatenga z dystansu. Piłka mija bramkę Julio Cesara o metr

39. min. To powinno być 1:0 dla Interu! Dośrodkowanie w pole karne z bocznego sektora boiska, nikt nie zdołał uderzyć piłkę głową, futbolówka trafiła pod nogi Alvareza, który stojąc przed Abbiatim, trafił prosto w bramkarza Milanu

32. min. Ibrahimović próbował ekwilibrystycznego strzału piętą w powietrzu. Szwed nieczysto uderzył piłkę, ta spadła na górną siatkę

23. min. Strzał Alvareza z dystansu. Niezbyt dokładnie uderzona piłka ląduje w trybunach. Obie ekipy próbują jak najdłużej utrzymać się przy futbolówce, żadna nie chce ryzykować i angażować w swoje ataki zwiększonej liczby piłkarzy. Jak na razie w derbach Mediolanu dominuje defensywa

19. min. Trwa walka na środku boiska. Aktywni Boateng i van Bommel raz po raz ścierają się z Zanettim i Cambiasso

11. min. Spory kiks Pato, który był w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Cała akcja bardzo przypadkowa - piłka po strzale Boatenga, odbiła się od jednego z graczy Milanu i spadła pod nogi 22-letniego Brazylijczyka - a strzał fatalny

10. min. Pierwsza próba Zlatana Ibrahimovicia. Szwed uderzył mocno, po ziemi, ale prosto w Julio Cesara

5. min. Kapitalne dośrodkowanie w pole karne Milanu, Thiago Motta wybiegł z gąszczu obrońców i uderzył piłkę głową pokonując bramkarza Milanu. Sędzia nie uznał jednak gola, wskazując na pozycję spaloną. Spora kontrowersja...

4. min. Spokojny początek meczu. Piłka krąży wyłącznie w środku pola

1. min. Sędzia rozpoczyna mecz

Przed meczem: Gdyby słowo "derby", oryginalnie opisujące pojedynki pomiędzy sąsiadami (drużynami z jednego miasta lub regionu), nie rozszerzyło znaczenia i nie wchłonęło znaczenia słowa "klasyk", dla wszystkich byłoby oczywiste, że najważniejszymi przedstawicielami gatunku są mecze potentatów mediolańskich, a nie mecze Barcelony z Realem - pisze na swoim blogu Rafał Stec.

Mediolańczycy nie udowadniać, że to na San Siro odbywają się derby nadzwyczajne i bezkonkurencyjne. Tylko w ich mieście grają aż dwaj zwycięzcy Pucharu Europy/Ligi Mistrzów. Tylko ich miasto w tych rozgrywkach aż dwa razy oglądało derby. Tylko ich miasto zdobyło najcenniejsze międzynarodowe trofeum dziesięciokrotnie - przy wspólnym dorobku Milanu (siedem triumfów) oraz Interu (trzy) bledną osiągnięcia Madrytu (dziewięć triumfów Realu) i Liverpoolu (pięć). Nawet zaszczyt poniesienia porażki w finale przeżywał Mediolan najczęściej, bo aż sześciokrotnie, czyli o jeden raz więcej niż Lizbona i Turyn.