Roma

Odśwież
41
Zwycięstwo Juventusu na ZCzuba.tv

Po niedzielnym remisie Milanu celem Juventusu było pokonanie Romy i zwiększenie przewagi nad mediolańczykami do 3 punktów. Chyba nikt nie spodziewał się jednak, że zwycięstwo przyjdzie tak łatwo.

Juve rozpoczęło kapitalnie i po pierwszych 8 minutach prowadziło 2:0. Autorem obu bramek był Arturo Vidal. Losy meczy rozstrzygnęły się w 27. minucie. Stekelenburg w sytuacji sam na sam sfaulował Marchisio, za co otrzymał czerwoną kartkę, a rzut karny (na raty) na bramkę zamienił Pirlo.

Roma nie była w stanie odpowiedzieć, a po przerwie straciła kolejną bramkę. Tym razem do siatki strzałem zza pola karnego trafił Marchisio. Juventus mógł wygrać wyżej, ale do końca meczu wolał oszczędzać siły.

W tabeli Serie A Stara Dama ma już 3 punkty przewagi nad drugim Milanem. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +2 Koniec meczu! Juventus rozgromił Romę 4:0 i w tabeli Serie A ma już 3 punkty przewagi nad drugim Milanem.

90. min. 2 minuty dolicza arbiter.

88. min. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele, obie drużyny czekają na ostatni gwizdek arbitra.

84. min. Ostre wejście Lamela w Lichsteinera. Żółta kartka.

79. min. Giaccherini stara się szarpać. Przed chwilą wywalczył rzut rożny.

74. min. Pierwsza próba Del Piero, który zdecydował się na strzał z dystansu. Wysoko nad bramką.

72. min. Giaccherini z dystansu. Tylko boczna siatka.

71. min. Marchisio był bardzo blisko podwyższenia wyniku na 5:0! Curci w ostatniej chwili ten strzał, świetny refleks bramkarza Romy.

68. min. Bohater meczu - Vidal schodzi z boiska. Zmienia go Giaccherini.

66. min. Tempo meczu spadło, Juventus wysoko prowadzi, a Roma chce, żeby to spotkanie już się skończyło.

62. min. Del Piero pojawia się na boisku. Zmienia Quagliarellę. To jego 701. mecz w Juventusie!

52. min. Juventus prowadzi 4:0! Marchisio pokonuje Curciego dokładnym strzałem z 25 metrów. Piękna bramka.

49. min. Strzał Vucinica o metr mija bramkę Romy.

48. min. Stara Dama nie zwalnia tempa. Z 20 metrów strzelał Marchisio, Curci nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Juventus pewnie prowadzi z Romą i wszystko wskazuje na to, że po meczu przewaga nad Milanem wzrośnie do 3 punktów. Wracamy po przerwie.

45. min. +1 Quagliarella próbował przelobować bramkarza. Nie trafił w światło bramki.

45. min. Minutę dolicza arbiter.

43. min. Gospodarze mają dużą przewagę i kontrolują grę w każdym aspekcie. Pirlo przed chwilą połakomił się na drugą bramkę, uderzył jednak metr obok słupka.

39. min. Quagliarella bardzo groźnie strzelał w kierunku bramki Curciego, ale bramkarz Romy nie popełnił błędu. Pewna interwencja.

38. min. Potężna bomba zza pola karnego De Ceglie. Minimalnie obok bramki.

37. min. Jose Angel w ostatniej chwili powstrzymał Vidala, tym razem korner dla Juve.

36. min. Roma ładnie wymieniała piłkę przed polem karnym Juve, ale pogubiła się w ostatniej fazie akcji. Czwarty rzut rożny dla gości.

29. min. Pirlo podwyższa na 3:0! Włoski pomocnik karnego wykonał fatalnie, ale Curci, który przed chwilą pojawił się na boisku sparował piłkę prosto pod jego nogi. Były piłkarz Milanu nie miał problemów z dobitką. Roma po 28 minutach przegrywa 0:3 i gra w dziesiątkę.

26. min. Rzut karny dla Juve! Marchisio wyszedł sam na sam ze Stekelenburgiem, który faulował przeciwnika. Czerwona kartka dla bramkarza Romy i kolejna szansa dla Juve!

24. min. Marchisio zablokował uderzenie z dystansu. Rzut rożny dla Romy, z którego nic jednak nie wynika.

21. min. Juventus powinien prowadzić 3:0! Chiellini znalazł się w polu karnym przeciwnika i doszedł do świetnej sytuacji - nie trafił jednak głową w bramkę.

15. min. Kjaer próbował strzelać z 25 metrów. Wysoko nad bramką.

13. min. Piłkarze Romy nie potrafią otrząsnąć się po zabójczych pierwszych 8 minutach w wykonaniu Juventusu. Kolejny rzut rożny dla zawodników w różowych strojach.

11. min. Juve wciąż w natarciu. Tym razem próbował strzelać Vucinić, ale bramkarz Romy nie miał problemów ze złapaniem piłki.

8. min. 2:0! Znowu Vidal! Kapitalne uderzenie Chilijczyka z lewego narożnika pola karnego!

4. min. Juventus prowadzi 1:0! Vidal! Vucinić ładnie rozegrał piłkę w środku pola, zagrał na wolne pole do Paolo De Ceglie, który po ziemi podał w pole karne. Obrońcy Romy nie potrafili wybić futbolówki. Ta trafiła pod nogi Vidala, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

3. min. Pirlo miał pierwszą dobrą szansę na strzał, ale jego uderzenie z rzutu wolnego trafiło w mur.

3. min. Juventus od początku meczu próbuje atakować. Przed chwilą tuż przed polem karnym powstrzymany został Vucinić.

2. min. Gospodarze grają dziś w różowych strojach, rzymianie w białych.

1. min. Początek meczu.

Spotkanie rozpocznie się o 20.45

W meczu rozegranym w niedzielę o 15 broniący mistrzowskiego tytułu piłkarze AC Milan stracili punkty, remisując na własnym boisku z Bologną 1:1. Drużyna z Mediolanu nie wykorzystała tym samym szansy na objęcie prowadzenia w tabeli. Liderem nadal jest Juventus, ale obie drużyny mają po 68 punktów.