Comunale Luigi Ferraris

Fiorentina

Odśwież
42
Boruc mógł być może zachować się lepiej przy pierwszym golu gospodarzy. Belluschi dostał w 21. min. piękne podanie od Mesty i uderzył głową z bliska obok Boruca, który stał jak wryty. Szybko wyrównał jednak Montolivo i do przerwy był remis.

W drugiej połowa Genoa była wyraźnie lepsza i w 57. min. należał jej się nawet rzut karny, którego sędzia nie podyktował. 12 min. później na prowadzenie wyszli gości po golu Natalego.

W 88. min. remis gospodarzom uratował Palacio, a właściwie beznadziejna obrona gości - trójka z nich wpuściła między sobą rywala w pole karne, który z ostrego kąta puścił piłkę obok wychodzącego w jego stronę Boruca.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +3 Fiorentina miała jeszcze dwie niezłe okazje, gospodarze jedną. Ale to już chyba wszystko, skończy się remisem.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

88. min. GOL! 2:2! Palacio! Potworne zachowanie broniących zawodników. Palacio po prostu wbiegł między trzech rywali w pole karne i wyszedł sam na sam z Borucem. Polak wybiegł do niego, a Palacio z ostrego kąta posłał piłkę obok bramkarza.

85. min. Żółta kartka dla Boruca i Pasquala.

83. min. Zmiana w Fiorentinie. De Silvestri za Amauriego.

79. min. Ale teraz kolejne, niepozorne uderzenie gospodarzy mija bramkę zaskoczonego Boruca o centymetry.

77. min. Lazzari! Ależ blisko, sytuacyjne uderzenie z ziemi. Frey nie zdążyłby zareagować. Strzał minął jednak bramkę.

75. min. Znowu groźnie pod bramką Boruca. Strzał przelatuje jednak obok słupka.

73. min. Zmiana w Fiorentinie. Lazzari za Marchionniego.

69. min. GOL! 1:2! Ale to Fiorentina strzela! Wrzutka z rzutu rożnego, Amauri bardzo agresywnie walczy w polu karnym, przez co robi miejsce Natalemu, który uderza głową z daleka i trafia pod poprzeczkę!

66. min. Genua przeważa i to ona jest bliższa strzelenia gola.

63. min. Pierwsza od dawna okazja dla gości. Strzał mija jednak słupek bramki Freya.

62. min. Zmiana w Genui. Jorquera za Rossiego.

61. min. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbija się od muru, ale Boruc dobrze rzuca się i zbija ją do prawej strony.

60. min. Żółta kartka dla Gamberiniego za faul przed polem karnym.

57. min. Ewidentne pociągnięcie za koszulkę, zawodnicy obu zespołów padają na murawę, Genui należał się rzut karny! Sędzia go jednak nie podyktował.

53. min. Zamieszanie w polu karnym Fiorentiny, błąd - poza obrońcami - popełnił też niezdecydowany Boruc, ale skończyło się szczęśliwie dla gości.

48. min. Marchionnni pogalopował w stronę bramki, ale uderzył niecelnie.

47. min. Genoa zaczęła pd ataku, ale strzał Belluschiego z dystansu nie stanowił zagrożenia dla bramki Artura Boruca.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa. Żaden z trenerów nie zdecydował się na dokonanie zmian.

45. min. Przerwa. Do przerwy Genoa remisuje u siebie z Fiorentiną, po golach Belluschiego (Artur boruc mógł przy nim zachować się lepiej) i Montolivo. W spotkaniu nie brakuje jednak sytuacji podbramkowych, można więc liczyć na gole w drugiej połowie.

43. min. Vargas w pojedynku biegowym z Mesto - udaje mu się dośrodkować, ale Marchionni nie zdążył dobiec do piłki. Jeszcze rzut rożny.

40. min. Artur Boruc zaczyna od bramki, ale piłka szybko pod nią wraca. Behrami oddaje piłkę pod naciskiem dwóch obrońców.

39. min. Pasqual do Joveticia, ten do Behramiego, ten zaś z powrotem do Pasquala. Potem podania do Montelivo, który podaje do Vargasa, całą zabawę przerywa jednak Mesto.

Vargas urwał się skrzydłem, zacentrował, a wynikiem tego była kontra Genoi.

34. min. Jovetić na pełnym biegu podaje do Amauriego, ten jednak (również na pełnym biegu) strzela prosto w bramkarza.

Gol! Montelivo przywraca nadzieję Fiorentinie! 1:1<.b>

30. min. Kaladze idzie lewą stroną, dośrodkowuje, ale tym razem Natali wyjaśnia sytuację.

28. min. Mogło być 2:0 dla Geoi - bardzo ładny strzał Gilardino, sędzia dostrzegł jednak, że Włoch był na spalonym.

32. min. Fiorentina próbowała odpowiedzieć ładnie skonstruowanym atakiem, w którym długo rozgrywała piłkę próbując "rozklepać" obronę rywali, ale nie udało się.

21. min. Gol Nagle Genoa przyspieszyła, Belluschi dostał piękną piłkę ze skrzydła od Mesty i uderzył głową z bliskiej odległości tuż obok osłupiałego Artura Boruca.

20. min. Szybka kontra Fiorentiny z Joveticiem i Marchionnim na czele, ale obrońcom Genoi udało się uratować sytuację.

19. min. Pasqual faulował Carvahlo - szybko rozgrany rzut wolny dla gospodarzy nie stanowił większego zagrożenia dla bramki Boruca. Ale Genoa utrzymuje się na połowie Fiorentiny.

17. min. Fiorentina w ataku pozycyjny. Cassani przyspiesza, przerzuca na drugą stronę, gdzie do piłki dobiega Vargas, ale strasznie pudłuje.

16. min. Kibice odpalają race za plecami bramkarza Genoi. Gra traci na dynamice.

12. min. Genoa ruszyła z kontrą, której stanowczo zabrakło impetu - strzał prosto w Boruca. A;e następna jest już groźniejsza, Cassani w ostatniej chwili blokuje Gilardino.

10. min. Rzut wolny dla Fiorentiny - było blisko, najbliżej był Amauri, ale bramkarz gospodarzy sparował jego strzał nad poprzeczkę.

7. min. Może tereaz? Marchionni dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale Vargas z woleja, strzela niecelnie.

5. min. W pierwszych minutach meczu Fiorentina ma lekką przewagę, gra toczy się jednak raczej powoli, bez groźnych sytuacji strzeleckich dla żadnej ze stron.

1. min. Rozpoczyna się mecz na Stadio Luigi Ferraris.