(5)

Liczba oddanych głosów: 16

Wi�cej o wydarzeniu

Serie A. Fiorentina rozgromiła Inter

Fiorentina na własnym boisku pokonała 4:1 Inter Mediolan po dwóch golach Stevana Joveticia i dwóch Adema Ljajicia. Rafał Wolski, który dwa tygodnie temu trafił do Florencji z Legii, cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Dla Interu trafił tylko Antonio Cassano.

Koniec meczu. Fiorentina wygrywa.

• 87. min.

A jednak! Gol dla Interu! Antonio Cassano uderzył idealnie z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od słupka bramki bronionej przez Emiliano Viviano. A sytuacja wydawała się niegroźna.

• 86. min.

Mogło być 5:0, bo obrona Interu znów zaspała gdy Ljajić podał w pole karne do El Hamdaouiego. Ale ten trafił w nogę bramkarza.

• 82. min.

Schelotto dość rozpaczliwie popędził prawym skrzydłem, dośrodkował, ale w polu karnym Fiorentiny Ranocchia i Cassano wzajemnie sobie przeszkadzali. Ten drugi skoksował i piłka poleciała wysoko nad poprzeczką bramki Fiorentiny.

• 78. min.

Piłkarze Fiorentiny rozgrywają piłkę w środku boiska. Na trybunach: "ole, ole".

• 70. min.

Inter już nawet niespecjalnie walczy o gola. Emocje w meczu trochę opadły.

• 65. min.

Czwarty gol dla Fiorentiny! Inter na kolanach. Ljajić dostał podanie od Valero. Ranocchia niespecjalnie go atakował, więc Serb strzelił obok Handanovicia.

• 63. min.

Dwa z rzędu rzuty wolne Fiorentiny. Nic z nich nie wyszło, ale gospodarze wciąż przy piłce.

• 59. min.

Aquilani z rzutu wolnego w mur. Piłka cały czas na połowie Interu.

• 55. min.

Trzeci gol dla Fiorentiny! Niesłychane jak Fiorentina ogrywa Inter. Aquilani zagrywał w pole karne. Piłkę spod nóg rywala wygarnął Nagatomo, ale ta odbiła się od jednego z jego kolegów i trafiła znów do Aquilaniego. który obrócił się i piętą podał w pole karne do Joveticia. Bramkarz Interu był bez szans.

• 51. min.

Za to Fiorentina radzi sobie z obroną Interu z łatwością. Cuadrado strzelał z narożnika pola karnego. Gdyby nie rykoszet szybujący w stronę piłki Handanović mógłby mieć kłopot z obroną.

• 49. min.

W pierwszych minutach po przerwie atakuje Inter, ale na razie bez sukcesu. Za to turyńczycy podchodząc bliżej bramki Fiorentiny narażają sie na kontry. Przed momentem Ranocchia został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Joveticiu.

Grają po przerwie.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 41. min.

Yuto Nagatomo próbował ataku lewym skrzydłem. Ale Inter jest kompletnie bezradny. Rzadko zdarza mu się dojść do pola karnego Fiorentiny.

• 36. min.

Przewaga Fiorentiny jest gigantyczna. Gdyby nie Handanović, gospodarze prowadziliby już dużo wyżej. Przed chwilą Słoweniec obronił najpierw strzał Valero, a po chwili Aquilaniego.

• 32. min.

Bajeczny gol Joveticia dla Fiorentiny! Czarnogórzec wykorzystał stratę Kovacicia przed własnym polem karny i znalazł pozycję do strzału i z 20 metrów trafił w samo okienko.

• 28. min.

Jedna z nielicznych okazji dla Interu. Kuzmanović strzelał z 25 metrów. Blisko spojenia słupka z poprzeczką, ale jednak niecelnie.

• 24. min.

Kolejna okazja dla Fiorentiny. Pasquale dośrodkowywał z rzutu wolnego tuż przed bramkę Handanovicia, ale piłkę wybijają obrońcy.

• 19. min.

Kolejna okazja po prostopadłym podaniu. Tym razem Valero z bliska trafił w bramkarza. Obrona Interu gra fatalnie. A Fiorentina jest rozpędzona.