Artemio Franchi

Inter

Odśwież
25
W pierwszej połowie polski bramkarz nie miał zbyt wiele do roboty, sytuacje w polu karnym rywali tworzyli sobie za to jego koledzy z ataku. Żadnemu z nich nie udało się jednak pokonać Julio Cesara, choć większość strzałów była niecelna.

W 68. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Adem Ljajić. Julio Cesar, który sam sfaulował piłkarza rywali, wyczuł intencję strzelca i pewne obronił "jedenastkę".

Do ostatnich minut częściej atakowali goście, jednak Boruc nie dał się zaskoczyć. Pewnie bronił strzały Zarate i Milito, bardzo dobrze grał także na przedpolu, gdzie często wyjaśniał sytuację po dośrodkowaniach i podaniach z głębi pola.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec spotkania, które mogło się zakończyć zarówno zwycięstwem gości jak i gospodarzy. Dzięki bramkarzom zespoły podzieliły się jednak punktami

87. min. Fantastycznym przyjęciem piłki w polu karnym popisał się Milito, który zwodząc obrońcę oddaje strzał, ale Boruc był na posterunku i chwyta piłkę zmierzającą pod poprzeczkę

85. min. Yuto Nagatomo wbiega w pole karne Boruca z lewego skrzydła i decyduje się na strzał. Na szczęście dla polskiego bramkarza piłka przechodzi tuż obok słupka

83. min. Na strzał z dystansu decyduje się Zarate, ale Boruc pięknie broni piłkę zmierzającą do bramki tuż przy słupku

79. min. Rzut rożny dla gospodarzy, piłka trafia do Nastasicia, a ten z bardzo bliska strzela nad poprzeczką

78. min. Wrzutka w pole karne Boruca, do piłki próbuje dobiec Alvarez, ale Boruc pewnym wyjściem z bramki zażegnuje niebezpieczeństwo

68. min. Rzut karny dla Fiorentiny! Julio Cesar fauluje wychodzącego na czystą pozycję piłkarza "Violi". Ljajić strzela przy słupku, jednak zbyt lekko i golkiper wybija piłkę na róg

56. min. Szansa dla Fiorentiny, Manuel Pasqual wbiega z lewego skrzydła, lekko wrzuca, ale wyszedł mu strzał i piłka ląduje minimalnie obok słupka. Chwilę wcześniej zmiana w Interze - za Forlana wszedł Sneijder

53. min. Dośrodkowanie ze skrzydła, ale Boruc pewnie chwyta piłkę na przedpolu

50. min. Fiorentina dobrze rozgrywa piłkę, mają mnóstwo miejsca w okolicach 30. metra boiska, jednak dalej jest ciężko, a piłkarze w fioletowych koszulkach podają niedokładnie.

48. min. Pierwszy strzał w drugiej połowie. Zarate minął zwodem obrońcę i uderzył z dwudziestu metrów. Piłka zakręciła i przeleciała metr nad poprzeczką Boruca, który spokojnie odprowadzał ją wzrokiem.

Zaczynamy drugą połowę

I połowa:

45. min. +1 Po minucie doliczonego czasu sędzia kończy pierwszą połowę, która choć wyrównana, to jednak z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Boruc był bezrobotny

45. min. Nastasic łokciem powala na murawę Diego Milito, a ten żywiołowo protestuje. Arbiter ukarał żółtymi kartkami obu bohaterów tej akcji

43. min. Piłkarze Interu wymieniają piłkę przed polem karnym, aż w końcu na strzał z dystansu decyduje się Forlan. Piłkę blokuje jeden z obrońców, a Urugwajczyk sugeruje zagranie ręką. Sędzia nie dyktuje jednak karnego

39. min. Ataki Interu jak na razie nieporadne, brakuje im dokładności, a bardzo dobrze bronią defensorzy Fiorentiny

32. min. Rzu rożny po zablokowanym przez obrońcę strzale, a po wybiciu kornera na strzał z dystansu decyduje się Cassani. Piłka szybuje jednak daleko od bramki

27. min. Na indywidualną akcję decyduje się Cerci, który wbiega w pole karne mijając po drodze rywali, ale jego strzał bardzo niecelny

15. min. Przed szansą Forlan, ale jego strzał z pola karnego zablokowany przez obrońcę. Do bezpańskiej piłki dopada Boruc i wyjaśnia sytuację

5. min. Diego Forlan uderza groźnie na bramkę Boruca, ale polski bramkarz nie dał się zaskoczyć

2. min. Wymarzona okazja dla Fiorentiny już na samym początku meczu! Wycofanie z lewego skrzydła do nadbiegającego Kharji, ten jednak strzela niecelnie

1. min. Pierwszy gwizdek na stadionie we Florencji już za nami. Zanim jednak on zabrzmiał, na stadionie miała miejsce minuta ciszy poświęcona pamięci piłkarza Serie B, który zmarł na boisku tydzień temu