(5)
Atalanta
(0)

Liczba oddanych głosów: 5

KONIEC MECZU! Fiorentina wygrała 3:0 i jest liderem Serie A. O dwa punkty wyprzedza Inter Mediolan. Błaszczykowski odegrał bardzo ważną rolę - został sfaulowany w polu karnym na początku spotkania i Atalanta szybko straciła gola z karnego a na dodatek grała do końca meczu w dziesiątkę.

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOOOOOOOOL!!!! 3:0! Piękny no look pass Kalinicia do Verdu, który uderzył z pierwszej piłki tuż obok słupka!

• 82. min.

I trzecia zmiana - schodzi Valero, wchodzi Fernandez. Czyli Błaszczykowski rozegra całe spotkanie.

• 79. min.

Trener Fiorentiny przeprowadził już dwie zmiany, ale Błaszczykowskiego wciąż na boisku trzyma. Polak jest aktywny, czasem drybluje, ale zazwyczaj podaje do tylu lub do środka.

• 79. min.

Jeszcze jedna szansa Kalinicia. Uderzył głową, albo barkiem, z bliskiej odległości. Bramkarz gości pewnie złapał piłkę.

• 76. min.

Piłkarze Fiorentiny wymieniają mnóstwo podań. Nie kwapią się do tworzenia sytuacji podbramkowych. Zawodnicy Atalanty statystują. Nie mają żadnych akcji ofensywnych.

• 70. min.

Doskonałą okazję miał Kalinić, ale obrońca był równie szybki co on, wypchnął go nieco na prawą stronę i napastnik Fiorentiny uderzał ostatecznie z ostrego kąta. Piłka poleciała z dwa metry od bramki.

• 65. min.

Ta połowa nieco spokojniejsza. Fiorentina nie forsuje tempa. A Atalanta atakować za bardzo nie ma jak. Gra w dziesiątkę.

• 60. min.

W strzałach na bramkę 15:4 dla Fiorentiny.

• 53. min.

Rzut wolny dla Fiorentiny. Do piłki podszedł Valero, ale uderzył nad poprzeczką.

• 50. min.

Kalinić uderzył z narożnika pola karnego, ale nie dokręcił. Piłka poleciała z cztery metry obok bramki.

• 48. min.

Statystyki Błaszczykowskiego do tej pory: jeden strzał (celny), jedno kluczowe podanie, 84 proc. skuteczności podań, jeden przechwyt.

Zaczęła się druga połowa. Jakub Błaszczykowski nadal na placu gry.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Fiorentina prowadzi z Atalantą 2:0 i jest wirtualnym liderem Serie A.

• 45. min.

Bardzo ładne uderzenie Ilicicia z rzutu wolnego. Piłka minimalnie minęła bramkę.

• 42. min.

Jeszcze jeden strzał z dystansu. Ilicić uderzył mocno, ale też mocno niecelnie.

• 37. min.

Błaszczykowski wywalczył rzut rożny i otrzymał podanie, po którym strzelił z dystansu. Było to uderzenie bardzo mocne i celne. Bramkarz z trudnością odbił piłkę w bok.

• 35. min.

OPIS BRAMKI: Bernardeschi kapitalnie podał prostopadle do Valero, który miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie go pokonał płaskim strzałem przy słupku.

• GOOOOOOL

35. min.

GOOOOOL! 2:0 dla Fiorentiny!

• 26. min.

Ależ szansa Atalanty! Moralez znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Tatarusanu fenomenalnie broni!