VfL Wolfsburg

1 3

Wi�cej o wydarzeniu

Piłka nożna. Bundesliga. Niemiecka prasa: Lewandowski wygrał mecz

PRZEGLĄD PRASY. "Robert Lewandowski zapewnił Borussii Dortmund zwycięstwo, które przed wielkim meczem z Bayernem Monachium daje jej trzy punkty przewagi nad rywalem" - pisze "Bild" i za występ w wyjazdowym, wygranym 3:1 meczu z Wolfsburgiem, przyznaje Polakowi notę marzeń - 1. "Lewy" zbiera pochwały, bo w sobotę zdobył dwa gole.

Odśwież
51
Zobacz bramki z meczu na Z czuba.tv

Koniec meczu. Robert Lewandowski otworzył i zamknął wynik spotkania. W międzyczasie rezultat Borussii podwyższył Gundogan, a gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył Mandzukić. W pierwszej połowie BVB wyraźnie dominowała. Po przerwie Wolfsburg zabrał się do odrabiania strat i zaczął atakować - wywalczył jednak tylko jedną bramkę, mimo zaciętych ataków duetu Dejagah - Mandzukić. Szansę na ewentualne wyrównanie zaprzepaścił Madlung, który zarobił czerwoną kartkę osłabiając swój zespół w końcówce. Gol Lewandowskiego w 90. minucie przypieczętował zwycięstwo gości, którzy utrzymali trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli Bayernem Monachium.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Goool! Kontra Borussii, ale Jirracek zabiera piłkę Grosskreutzowi, ale chwilę potem piłkę przejmuje Lewandowski, naciera na bramkę, lobuje bramkarza i strzela drugiego gola w tym meczu! 1:3.

88. min. Wolfsburg od kilku chwil prowadzi oblężenie bramki Borussii.

87. min. Schodzi Jakub Błaszczykowski zmieniony przez Patricka Owomoyelę. Kibice Borussii skandują 'Ku-ba! Ku-ba!'

85. min. Giovanni Sio zagrywa w pole karne a Jiracek strzela minimalnie obok bramki. Ataki Wolfsburga coraz groźniejsze.

83. min. Czerwona kartka (druga zółta) dla Madlunga za atak łokciem na Łukasza Piszczka. Gospodarze będą kończyć mecz mocno osłabieni w obronie.

80. min. Błaszczykowski w starciu z Jirackiem - Czech zwija sie z bólu. Zmiana ofensywna w drużynie Wolfsburga - Trasch ustępuje miejsca Giovanniemu Sio. Na boisku pojawia się też Moritz Leitner zastępując Kagawę.

79. min. Jiracek urywa się do Grosskreutzowi, podaje do Dejagaha, ten wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne, ale tam przytomnie interweniują obrońcy BVB. W międzyczasie Mandzukić kopnął Schmelzera zamiast piłki, co ratuje Borussię przed stratą drugiej bramki.

76. min. Błaszczykowski holuje piłkę, podaje do Kagawy podcinanego przez Madlunga, sędzia każe jednak Japończykowi wstać. I słusznie, Madlung interweniował czysto.

76. min. Świetne podanie Błaszczykowskiego do Gorsskreutza, gdyby nie to, że Niemiec był na spalonym.

72. min. Kagawa obok słupka!

69. min. Zintensyfikowały się ataki Wofsburga, Dejagah coraz częściej i coraz niebezpieczniej naciera skrzydłem, gra przyspieszyła i wyrównała się.

66. min. Dwójka Dejagah - Mandzukić znów przed szansą na bramkę, jednak tym razem ten ostatni nie dotarł do podania.

64. min. Zamieszanie w polu karnym - najpierw karnego domaga się Kagawa (raczej niesłusznie), chwilę potem faulowany przed Madlunga Lewandowski, sedzia jednak nie odgwizduje jedenastki.

62. min. Bramka kontaktowa Wolfsburga!Dejagah dośrodkowuje po szybkiej akcji skrzydłem do Mandzukicia, który w tej sytuacji nie mógł nie trafić. 1:2.

59. min. Kagawa do Perisica, ten na prawą stronę do Błaszczykowskiego, który strzela w poprzeczkę.

58. min. A Vierinha po raz kolejny pod bramką Weidenfellera. Wejście Portugalczyka zdecydowanie ozywiło grę ofensywną Wolfsburga.

58. min. Vierinha strzela z dystansu, ale Weidenfeller świetnie interweniuje. Kontra BVB, szansa Lewandowskiego, który dostał podanie od Schmelzera - próbował zagrywać piłkę do Błaszczykowskiego, ale jej nie opanował.

56. min. Schmelzer za mocno na lewe skrzydło. Ale i tak Borussia wciąż kontroluje grę.

54. min. Petr Jiracek zmienia Brazylijczyka Josue.

52. min. Hummels do Perisica, ten do Lewandowskiego, który jest na spalonym.

50. min. Gundogan świetnie zachował się w polu karnym. Najpierw w jedensatkę wpadł Błaszczykowski i się przewrócił, ale sędzia kazał mu wstawać, tymczasem nadbiegł Gundogan i pokonał Bengalio.

49. min. Najpierw rzut wolny dla BVB, a potem, po zamieszaniu w polu karnym - rzut rożny. Ale z kontrą wychodzi Wolfsburg. Mandžukić i Dejagah szaleją na skrzydłach, ale świetnie interweniuje Piszczek. Kontra BVB i 2:0!

48. min. Druga połowa rozpoczyna się od szansy dla Wolfsburga, której jednak nie wykorzystuje Mandžukić.

Do przerwy Borussia wygrywa w Wolfsburgu 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego i jest stroną wyraźnie lepszą.

47. min. Perisic urwał się skryzdłem Traschowi, ale zamiast odegrać do Lewandowskiego wdaje się w kiwkę z Madlungiem, którą przegrywa. Koniec pierwszej połowy

45. min. Kehl do Perisica, ale tym razem lepszy od niego Dejagah, piłka wraca jednak do Borussi poprzez interwencję Schmelzera, który podał do Gundogana, ten odegrał do Błaszczykowskiego, ale zabrakło celności. Rzut rożny, ale w zamieszaniu gospodarze wybijają piłkę.

44. min. Znów dominuje Borussia szanując piłkę i wymieniając dziesiątki małych podań.

41. min. Grę wznawiają 'Wilki', ale po chwili kolejny faul, tym razem Patricka Helmesa z Wolfsburga - od bramki zaczyna Weidenfeller.

39. min. A jednak rzut wolny egzekwował Gundogan - piłka trafia do Kehla, ten odgrywa znów do Gundogana, który na pełnym biegi zderza się z bramkarze Wolfsburga - Diegiem Bengalio któremu udzielana jest teraz pomoc - zderzenie tych zawodników wyglądało bardzo groźnie.

38. min. Błaszczykowski wrzuca piłkę w pole karne, ale tam szybsi są gracze gospodarzy. Po chwili piłka wraca pod nogi Kagawy, ale sędzie odgwizduje faul na Perisicu - znów rzut wolny wykonuje Kuba, a Dejagah dostaje żółtą kartkę za dyskusje.

36. min. Na murawie leży Gundogan, ale po dłuższej chwili wraca do gry. Rzut wolny dla BVB.

33. min. Teraz atak pozycyjny konstruują gracze Wolfsburga, ich podania po ziemi kończą się jednak na Weidenfellerze.

31. min. Gundogan do Perisica, ten do Błaszczykowskiego, Polak faulowany, ale gra zostaje szybciutko wznowiona - niebezpiecznie robi się pod bramką gospodarzy ale sędzia odgwizduje spalonego.

29. min. BVB długo utrzymuje się przy piłce uspokajając grę. Tymczasem w Monachium korzystny wynik dla obrońców tytułu - Bayern wygrywał wprawdzie od 1. minuty z Augsburgiem, ale gościom udało się wyrównać.

28. min. Borussia zdominowała środek pola i rozgrywa piłkę. Hummels próbował uruchomić Kagawę, ale Dejagah widowiskowo interweniował nożycami.

27. min. Ależ szczęście Dortmundu! Tylko świetna dyspozycja Weidenfellera ratuje Borussię przed stratą bramki. Szybka kontra Wolfsburga - Schafer okiwał Piszczka, podał do Mandzukicia, którego strzał obronił Weidenfeller.

24. min. Wolfsburg rzucił się do odrabiania strat, ale Schafer był na spalonym.

22. min. Gooool! Świetne prostopadłe podanie Kagawy do Perisica, który odegrał do Lewadnowskiego wbiegającego w pole karne i Polak zdobywa swoją 18. bramkę w sezonie!

22. min. Błaszczykowski niedokładnie podał za plecy Piszczka, co stworzyło szansę na kontrę Wolfsburga, jednak obrona BVB nie pozwoliła na rozwinięcie się akcji.

19. min. Niezła piłka Gundogana do Lewandowskiego, ale ten na minimalnym spalonym. Nie układa się na razie gra mistrzom Niemiec.

12. min. Piszczek świetnie wypuścił prostopadłym podaniem Błaszczykowskiego, ale ten dośrodkował zbyt mocno.

9. min. Znakomita szansa Lewandowskiego. Polak wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale piłka po jego strzale o pół metra minęła słupek.

9. min. Błaszczykowski poszedł na przebój i wywalczył rzut rożny.

7. min. Słaby początek spotkania z obu stron. Na razie bez większych emocji.

5. min. Kagawa przewraca się w polu karnym, ale arbiter uznaje, że obrońca Wolfsburga go nie faulował.

Gramy!

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.30.

Przed meczem: Po stracie punktów w poprzedniej kolejce z VfB Stuttgart (4:4) piłkarze Borussii Dortmund nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę i spotkanie z Wolfsburgiem muszą wygrać. Drugi w tabeli Bayern Monachium traci bowiem do drużyny Juergena Kloppa tylko trzy punkty. Czy swoją 18. bramkę w sezonie strzeli Robert Lewandowski? I jak zaprezentują się Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski? Wszystkiego dowiemy się już za chwilę.