Bayern Monachium
(28)

Liczba oddanych głosów: 32

Wi�cej o wydarzeniu

KONIEC MECZU! Bayern wygrał z Wolfsburgiem 2:0. Pierwszą bramkę strzelił Coman (kopnął piłkę, która spadła na środek pola karnego po odbitym strzale Lewandowskiego), a drugą Lewandowski po asyście Ribery'ego. Był to 23. gol Polaka, który umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców. A Bayern oczywiście prowadzi w tabeli (11 punktów przewagi nad BVB), Wolfsburg jest ósmy.

• 85. min.

Jeszcze jedna ciekawostka - w swoim najlepszym sezonie Lewandowski strzelił tylko jedną bramkę więcej (2012/2013 dla BVB).

• 85. min.

Był to 23. gol Roberta Lewandowskiego w tym sezonie. Ciekawostka - 19 bramek zdobył w drugiej połowie.

• 78. min.

Lahm kropnął zza pola karnego i piłka pędziła do bramki. Na przeszkodzie stanęła jej głowa Rodrigueza. Bardzo obolała głowa Rodrigueza.

• 74. min.

OPIS BRAMKI: Lewandowski znalazł się w dobrym miejscu, w dobrym czasie i popisał się dużym sprytem. Piłka trafiła do niego nieco przypadkowo (Ribery asystował, ale czy chciał przyjąć czy podawać - sprawa dyskusyjna) i z niełatwej pozycji uderzył zewnętrzną stroną buta tuż przy słupku. Bramkarz bez szans. Ładna odchodząca piłka.

• GOOOOOOL

74. min.

GOL DLA BAYERNU!! LEWANDOWSKI!

• 71. min.

Goście odpowiadają tym samym. Ładna, kombinacyjna akcja zakończona lichym strzałem Xabiego Alonso w środek międzysłupkowej przestrzeni.

• 70. min.

Gospodarze walczą: Vierinha miał okazję do cieszenia się z gola, ale jej nie wykorzystał, czym zasmucił kibiców. Uderzył prosto w rękawice Neuera.

• 67. min.

OPIS BRAMKI: Lewandowski zdecydował się na uderzenie z 15 metrów, piłkę zablokowali obrońcy, ale tak niefortunnie, że trafiła ona pod nogi stojącego przed bramką Comana. Zawodnik Bayernu uderzył z pierwszej piłki, bramkarz jeszcze ją odbił, ale od wpadnięcia do siatki nie uchronił.

• GOOOOOOL

66. min.

GOL DLA BAYERNU!!! 0:1!

• 64. min.

Znakomita kontra Wolfsburga. Kruse dośrodkował w pole karne do wbiegającego Draxlera, a ten kropnął z woleja. Piłka leciała pod poprzeczkę, ale z pojedynku z wyciągniętymi rękami Neuera nie wyszła zwycięsko.

• 60. min.

Robben schodzi z boiska. Zmienia go Ribery.

• 60. min.

Kolejna szansa Lewandowskiego, miał dobrą okazję, ale uderzył z całej siły około metr od spojenia.

• 60. min.

Lewandowski trafił do siatki, ale gola nie ma! Kapitan reprezentacji Polski tym razem się nie popisał, nie utrzymał linii spalonego i po podaniu Muellera był na spalonym. Prosty błąd Polaka. Guardiola kręci głową.

• 50. min.

I mamy pierwszą zmianę. Za Diego Costę wchodzi Thiago Alcantara.

Rozpoczęła się druga połowa. Lewandowski nadal na boisku.

• 45. min.

PRZERWA. Lewandowski oddał na razie dwa niecelne strzały i ani jednego celnego. Dotknął piłkę zaledwie 16 razy i miał 75 proc. skuteczności podań.

• 38. min.

Ależ groźna sytuacja! Powinno być 1:0 dla Wolfsburga. Marcel Schafer znalazł się przed bramką i uderzył w długi róg. Chyba zeszła mu piłka z nogi. Poleciała tuż przy słupku.