Borussia dortmund Wygra...... Robert Lewandowski strzeli bramkę...............

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Wi�cej o wydarzeniu

Grembocki o Lewandowskim: Czasami dostawał ode mnie młotkiem w głowę

PRZEGLĄD PRASY. Były trener Znicza Pruszków Jacek Grembocki wspomina na łamach ?Przeglądu Sportowego? swoją współpracę z Robertem Lewandowskim w podwarszawskim klubie. - Przyznam szczerze, że wtedy wydawał się zbyt delikatny. Inni piłkarze robili na mnie większe wrażenie - wspomina w rozmowie z gazetą Grembocki.

• KONIEC

Borussia robi swoim kibicom prezent podwójny - nie tylko wygrywa z największymi rywalami na wyjeździe, ale dodatkowo ostatecznie ogranicza walkę o mistrzostwo Niemiec do zaledwie dwóch drużyn. A mogłaby nawet do jednej, gdyby Bayern przegrał dziś z FSV Mainz. Jednak nawet jeśli Bayern wygra - na trzy kolejki przed końcem Borussia będzie miała sześć punktów przewagi i będzie musiała bardzo się postarać, żeby ją roztrwonić. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 2

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

Długie podanie do Lewandowskiego, który mając świadomość, że jest na spalonym, niespecjalnie się przyłożył do przyjęcia piłki. Czas jednak płynie, więc warto było piłkę chociażby kopnąć, co Robert uczynił.

Rzut rożny dla Schalke. Dośrodkowanie, strzał głową zostaje zablokowany przez obrońców, do piłki dopada jeszcze Pukki, ale obrońcy wykorzystując przewagę liczebną zabierają mu piłkę.

Nieporozumienie Piszczka i Weidenfellera. Piłka dośrodkowana w pola karne Borussii spokojnie opuszczała boisko, ale Łukasz na wszelki wypadek, nie widząc ustawienia przeciwników i swojego bramkarza, wybił ją na rzut rożny,

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Za Grosskreutza wchodzi Owomoyela.

• 88. min.

Żółta kartka dla Schmelzera za wiązanie sznurowadeł w czasie, kiedy powinien wrzucać piłkę z autu.

• 87. min.

Ładna kontra Borussii. Perisić przebiegł jednak z piłką tak dużo metrów, że w obliczu bramki rywali nie miał już siły na przyzwoity strzał. Trafił w Unnerstalla, zresztą bramkarz Schalke nie musiał się przy tej okazji specjalnie gimnastykować.

• 86. min.

Zmiana w Schalke. Za Uchidę wchodzi Marica.

• 84. min.

Schalke w poszukiwaniu straconego czasu zaczyna faulować piłkarzy Borussii, którzy robią coś zupełnie odwrotnego - szanują piłkę, przetrzymują ją i liczą, że za chwilę to wszystko się skończy.

• 83. min.

yellowCard

Grosskreutz przyjmuje piłkę z boku pola karnego Schalke i natychmiast pada bezlitośnie wycięty przez Jonesa. Sędzia pokazuje pomocnikowi Schalke żółtą kartkę.

• 82. min.

Koniec świata odwołany. Błaszczykowski schodzi na ławkę o własnych siłach i nie wygląda, jakby stało mu się coś poważniejszego.

• 81. min.

Za Błaszczykowskiego natychmiast wchodzi Perisić. I nic dziwnego - na powtórkach widać, że Fuchs próbował Polakowi zrobić z Achillesów jesień średniowiecza.

• 80. min.

Błaszczykowski po starciu z Fuchesem pada i nie wstaje.

• 78. min.

Akcja Borussii zakończona stratą Gundogana. Schalke natychmiast wyprowadza kontrę, która mogła okazać się zabójczą, gdyby nie Błaszczykowski, który wrócił do obrony szybciej, niż Łukasz Piszczek. Świetna interwencja kapitana reprezentacji Polski.

• 78. min.

Borussia ewidentnie wynalazła jakiś kryptonit, który odbiera holenderskim piłkarzom moce. Fuchs ucieka obrońcy na lewym skrzydle, dośrodkowuje na siódmy metr prosto pod nogi Huntelaara, który... nie trafia w piłkę.

• 76. min.

Rzut rożny dla Borussii. Mocne dośrodkowanie, Santana wyprzedza obrońcę i bardzo mocno uderza głową. Siedzący za bramką Schalke kibice wpadają w popłoch.

• 75. min.

Uchida walczył z Lewandowskim o górną piłkę i chyba zdawał sobie sprawę, że jest na straconej pozycji, dlatego faulował Polaka. Dośrodkowanie z rzutu wolnego jest skuteczne, znowu o piłkę walczy Robert, ale obrońcy wybijają na rzut rożny.

• 74. min.

Borussia chyba nie może się zdecydować, czy najlepszą obroną jest atak, czy najlepszym atakiem jest obrona. po stracie Uchidy mistrzowie Niemiec wychodzą z kontrą, Grosskreutz, Schmelzer i Kagawa długo rozgrywają piłkę, po czym wycofują się pod własną bramkę. Hummels daleko wykopuje, prosto pod nogi obrońców Schalke.

• 73. min.

Interesująca akcja Borussii, która wykorzystała chwilową dekoncentrację piłkarzy Schalke i nagle Grosskreutz znalazł się na linii pola karnego Gelsenkirchen, gdzie zdecydował się na podanie do Kagawy będącego na spalonym.