SC Freiburg

1 4

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Lewandowski w "11" kolejki wg Kickera

Robert Lewandowski, który w sobotnim meczu Borussii Dortmund we Freiburgu zaliczył dwa gole i asystę, znalazł się w "jedenastce 17. kolejki" wytypowanej przez magazyn "Kicker". Jest to już czwarte tego typu wyróżnienie dla polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi.

Bundesliga. Kanadyjczyk Lewandowski

Tylko Gomez, Huntelaar, Podolski zdobyli jesienią w Bundeslidze więcej bramek niż Robert Lewandowski. O tytuł króla strzelców będzie trudno, ale Polak wyrasta na najwszechstronniejszego ofensywnego gracza Bundesligi

Odśwież
27
Zobacz gole z tego meczu na Z czuba.tv! »

Dzięki tej wygranej Borussia umocniła się na pozycji wicelidera i zmniejszyła stratę do Bayernu do trzech punktów.

Najlepszym graczem meczu był Robert Lewandowski. Polski napastnik strzelił pierwszego gola dla swojego zespołu. Snajper idealnie znalazł się w polu karnym, otrzymał doskonałe podanie do Kagawy i wpakował piłkę do pustej bramki.

Freiburg zdołał wyrównać w 34. minucie, ale to było wszystko na co było stać ostatnią drużynę Bundesligi. Jeszcze przed przerwą mistrz Niemiec wyszedł na prowadzenie. Jakub Błaszczykowski stojąc na ewidentnym spalonym otrzymał podanie od... gracza Freiburga i wykorzystał wielkie nieporozumienie w środku pola - gdy gracze gospodarzy kłócili się z sędzią o spalonego, polski skrzydłowy ruszył na bramkę rywala. Będąc sam na sam z Baumannem, oddał piłkę do Gundogana. Defensywny pomocnik Borussii nie miał problemów ze strzeleniem gola.

W drugiej połowie mistrz Niemiec potwierdził dominację na boisku. Trzeciego gola dla zespołu Kloppa strzelił Grosskreutz. Skrzydłowy BVB uderzył cudownie - piłka po jego strzale z dystansu odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Warto zaznaczyć, że asystę przy tym trafieniu zaliczył Lewandowski. I to polski napastnik zakończył strzelanie w tym spotkaniu. W 70. minucie "Lewy" wykończył książkową kontrę gości.

Po tym meczu Robert Lewandowski ma już 12. goli na swoim koncie w tym sezonie Bundesligi. Polak jest również jednym z najlepszych asystentów ligi. Lewandowski aż sześć razy otwierał swoim kolegom drogę do bramki rywala.

90. min. +2 Koniec meczu!

82. min. Była szansa dla Borussii, ale Kehl huknął wysoko nad poprzeczką. Barrios zmienia Lewandowskiegp

77. min. Robert Lewandowski obejrzał żółtą kartkę za faul na środku boiska

70. min. Czwarty gol dla Borussii, Robert Lewandowski! Kapitalne podanie do Grosskreutza, ten pobiegł w kierunku bramki, będąc już przed bramkarzem wyłożył futbolówkę do Lewandowskiego, a Polak umieścił piłkę w pustej bramce. 12. gol Polaka w Bundeslidze!

65. min. Potężny strzał z dystansu Caligiuriego. Weidenfeller niepewnie wybija piłkę przed siebie. Obrońcy Borussii wybijają piłkę daleko od bramki

59. min. 3:1 dla mistrza Niemiec! Długie podanie do Lewandowskiego, ten wpadł z piłką w pole karne, ale nie uderzał, lecz mądrze wycofał piłkę. Na futbolówkę nabiegł Grosskreutz i pięknym uderzeniem dał trzeciego gola Borussii

52. min. Caligiuri tym razem próbował uderzenia z dystansu. Pomocnik skiksował i ostatecznie nie zagroził bramce przeciwnika

47. min. Niewiele brakowało a mielibyśmy remis. Dobre dośrodkowanie w pole karne Dortmundu, Caligiuri uderzał głową, ale piłka minęła bramkę Borussii

46. min. Zaczynamy drugą część meczu

I POŁOWA:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy

44. min. Kuriozalny gol dla Borussii! Błaszczykowski był na kilkumetrowym spalonym, ale piłkę podał mu... obrońca rywala! Polak pognał na bramkę przeciwnika, będąc sam na sam z bramkarzem oddał futbolówkę do Gundogadana, który wpakował piłkę do pustej bramki!

36. min. Kolejna szansa dla Freiburga. Długie dośrodkowanie do Cisse, ten uderzył mocno z woleja, ale obok bramki

34. min. Bramka dla Freiburga! Świetna dwójkowa akcja Rosenthala z Putiłem, ten pierwszy otrzymał krótkie podanie przed polem karnym, wpadł w szesnastkę i strzelił między nogami Weidenfellera.

30. min. Freiburg wciąż szuka sposobu na sforsowanie szczelnej obrony Borussii. Defensorzy mistrza Niemiec rzadko się jednak mylą

26. min. Borussia zadowolona z prowadzenia nie forsuje tempa gry. Freiburg nie jest w stanie zagrozić bramce gości.

21. min. Lewandowski dostał podanie od Schmelzera w polu karnym, mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał z ostrego kąta, ale bramkarz odbił piłkę poza linię końcową.

19. min. Lewandowski główkował, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

17. min. Błaszczykowski po ładnej akcji wyłożył piłkę Kehlowi, ale strzał Niemca został zablokowany.

15. min. Borussia spokojnie konstruuje akcje, Freiburg stara się je wcześnie przerywać wysokim presingiem.

12. min. We Freiburgu zimowa aura, pada deszcz ze śniegiem. Akcję chciał zainicjować Błaszczykowski, ale stracił piłkę.

7. min. GOOOOOL! 1:0 dla Borussii! Kto? Oczywiście Robert Lewandowski! Polak po koronkowej akcji dostaje piłkę w polu karnym od Kagawy i nie pozostaje mu nic innego jak umieścić ją w pustej już bramce.

Pierwsza groźna sytuacja dla gospodarzy! Białorusin Putiło strzelał sprzed pola karnego, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka.

1. min. Początek meczu

Przed meczem:

Po odpadnięciu z europejskich pucharów Borussia już w pełni może się skupić na obronie tytułu mistrza Niemiec. Klub z Dortmundu nie może sobie pozwolić na stratę punktów w wyjazdowym meczu z ostatnim w tabeli Freiburgiem.

W pierwszym składzie Borussii wyszli trzej Polacy: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.