Kaiserslautern

1 4

Odśwież
44
Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie za sprawą Rodneia. Potem kontrolę nad meczem przejęło Schalke. W 39. minucie wyrównał Lewis Holtby, a chwilę później gola do szatni strzelił Kaiserslautern Klaas-Jan Huntelaar. W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Raul i Jefferson Farfan.

Schalke pozostaje na czwartym miejscu w tabeli Bundesligi. Kaiserslautern jest ostatnie. Do bezpiecznego miejsca drużyna Borysiuka i Świerczoka traci sześć punktów.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. Koniec meczu, pewne i zasłużone zwycięstwo Schalke.

89. min. Fuchs zderzył się z Abelem w polu karnym, gracz Schalke potrzebuje opatrunku.

88. min. Kaiserslautern domagało się rzutu karnego za wejście Papadopoulosa, ale obrońca Schalke trafił w piłkę.

84. min. Kolejna zmiana w szeregach gości - Obasi za Huntelaara.

82. min. Zmiana w Schalke, Teemu Pukki za Draxlera.

81. min. Kaiserslautern kompletnie odkryte, Schalke wyszło trzech na jednego, więc Farfan musiał tylko strzelić do pustej bramki.

81. min. GOL! 4:1!

79. min. Schalke spokojnie rozgrywa piłkę, goście nie interesują się szczególnie strzeleniem czwartego gola. Z kolei Kaiserslautern nie za bardzo wie, jak spróbować zdobyć kontaktową bramkę, goście nie mają problemów z powtarzającymi się dośrodkowaniami.

71. min. Sędzia po raz drugi nie uznaje bramki Schalke, tym razem z powodu spalonego.

70. min. Świerczok strzela na bramkę, lecz nie sprawia problemów Hildebrandowi.

66. min. Rodnei w ostatniej chwili blokuje wślizgiem groźnie zapowiadający się strzał Huntelaara.

62. min. Świerczok wchodzi za Wagnera, Andrew Wooten za De Wita.

60. min. Jakub Świerczok przygotowuje się do wejścia na boisko.

56. min. Pierwszy wypad Kaiserslautern zakończony bardzo niecelnym dośrodkowaniem Tifferta.

53. min. Całkowita dominacja Schalke, gospodarze nie mogą wyjść z własnej połowy.

51. min. Schalke znów zdobywa piękną bramkę zza pola karnego - Farfan szczęśliwie zgrywa piłkę do Raula, który posyła petardę w okienko Kaiserslautern. 3:1 dla Schalke!

51. min. GOL! Raul dobija gospodarzy!

47. min. Nienajlepsze zagranie Borysiuka - Polakowi nie udało się wybić piłki głową, a tuż za nim czekał Raul, który oddał groźny strzał na bramkę.

46. min. Zmiana w Kaiserslautern - Konstantinos Fortounis za Olcaya Sahana.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

I połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy, Schalke na prowadzeniu po dwóch golach w końcówce.

45. min. Goście przejęli piłkę w środku pola i przeprowadzili szybką akcję zakończoną strzałem Huntelaara w krótki róg Sippela. Bramkarz Kaiserslautern powinien poradzić sobie z tym uderzeniem.

45. min. GOL! Kolejka bramka dla Schalke!

43. min. Mogło być 2:1 dla Schalke - groźne uderzenie Farfana z rzutu wolnego obronione przez Sippela.

42. min. Kolejna próba Holtby'ego, ale tym razem zablokowany.

39. min. Lewis Holtby pokonuje Sippela fantastycznym strzałem w okienko oddanym zza pola karnego!

39. min. GOL! Schalke wyrównuje!

32. min. Huntelaar trafia do siatki po podaniu Raula, ale sędzia słusznie bramki nie uznaje. Był spalony.

30. min. Po chwilowej przewadze Schalke, gospodarzy znowu oddalili grę od własnej bramki.

27. min. Znowu groźnie Schalke. Raul uderzył z powietrza, piłka po rykoszecie trafiła do Jonesa, ten był w polu karnym, ale uderzył zbyt szybko i skiksował.

25. min. Piękne dośrodkowanie Raula z prawej strony, Huntelaar doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale głową uderzył obok bramki.

22. min. Kaiserslautern na razie gra bardzo uważnie w defensywie i stara się wyprowadzać kontry. Schalke stwarza zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry.

18. min. Groźnie pod bramką Kaiserslautern. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Fuchs, nikt nie przeciął piłki, która minimalnie minęła prawy słupek bramki.

17. min. Borysiuk w ofensywie niewidoczny, miał za to kilka odbiorów.

14. min. Dośrodkowanie z lewej strony na prawy skraj pola karnego, Farfan zdecydował się na uderzenie z powietrza. Bardzo niecelne.

11. min. Shechter mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale Uchida okazał się od niego szybszy i zabrał mu piłkę.

8. min. Teraz bliźniacza sytuacja po drugiej stronie boiska. Obrońcy gospodarzy wybijają piłkę na rzut rożny.

5. min. Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego Tifferta, tym razem obrońcy wybijają piłkę. Na razie Schalke nie wychodzi z własnej połowy.

3. min. 1:0 dla Kaiserslautern! Dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony Tifferta, niepilnowany Rodnei głową pokonuje Hildebranda.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem:

Mecz z Schalke jest dla Kaiserslautern bardzo ważny. Zajmują oni na razie ostatnie miejsce w tabeli i jeśli po raz kolejny przegrają to strata do miejsca barażowego będzie wynosiła pięć punktów.

Schalke obecnie jest czwarte i w razie zwycięstwo będzie do trzeciej Borussii Moenchengladbach traciła tylko punkt.

16:23 - poprawiliśmy błąd - bramkarz Kaiserslautern, nie Koeln.