Kaiserslautern

0 1

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Borysiuk: To była głupota

Przegląd prasy. - Miło mi nie jest, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. Na pewno nikt mnie nie skrzywdził, popełniłem dwa głupie faule, po których sędzia podjął słuszne decyzje - komentuje w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? swoją czerwoną kartkę w debiucie w Bundeslidze Ariel Borysiuk, pomocnik Kaiserslautern.

Bundesliga. Połowa Sławomira Peszki należy do niego

Peszko jeszcze tylko przez pół roku zostanie w FC Koeln. Po mistrzostwach Europy ma - niezależnie od swojej woli - przenieść się do Rosji, bo tak zaplanował inwestor. Żaden polski piłkarz nie jest tak uzależniony od widzimisię bogatego biznesmena

Bundesliga. Prasa niemiecka o Borysiuku: "Kompletnie zawiódł"

Z pewnością do nieudanych zaliczy Ariel Borysiuk swój debiut w Bundeslidze. Były pomocnik Legii Warszawa już w 40. minucie opuścił boisko po drugiej żółtej kartce, a jego zespół przegrał z FC Koeln. "Zaliczył wiele złych podań" - można przeczytać o Borysiuku w niemieckiej prasie. Według większości opinii, obie kartki dla Polaka były słuszne.

Polski mecz w Bundeslidze. Kicker: Debiut Borysiuka, Świerczok na ławce

Nowy nabytek Kaiserslautern Ariel Borysiuk już w niedzielę zadebiutuje w Bundeslidze. Na ławce rezerwowych usiądzie za to Jakub Świerczok - przewiduje niemiecki Kicker. W drużynie Koeln w pierwszym składzie tradycyjnie znajdzie się Sławomir Peszko. Kto będzie górą w polskim meczu? Transmisja o 17.30 w Europorcie 2, relacja na żywo w Sport.pl.

Odśwież
25
Borysiuk pierwszą żółtą kartkę obejrzał w 35. minucie za faul taktyczny na połowie przeciwnika. Pięć minut później, również na połowie Koeln, odepchnął bez piłki... Sławomira Peszkę.

Były zawodnik Lecha także specjalnie się w tym meczu nie wyróżnił. Co więcej, w 69. minucie został zdjęty z boiska, a wprowadzony za niego Odis Roshi chwilę później zdobył jedynego gola meczu.

Ostatni kwadrans na boisku przebywał trzeci z Polaków Jakub Świerczok, ale nie zdążył wpłynąć na losy meczu.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. Trzy minuty doliczone przez arbitra.

89. min. Wagner dostał teraz dobrą piłkę w polu karnym, ale uderzył po ziemi i w środek bramki.

84. min. teraz bliski gola był drugi rezerwowy Koln Ishak, ale strzał z woleja młodego Szweda kapitalnie odbił Trapp.

78. min. Jakub Świerczok wchodzi w miejsce Jorgensena.

72. min. GOL!!! Co za wejście na boisko Odisa Roshiego! Clemens dośrodkowuje z rzutu rożnego i dwudziestoletni Albańczyk strzałem głową nie daje najmniejszych szans Trappowi.

69. min. Ishak i Roshi wchodzą na boisko w miejsce Laniga i Peszki.

67. min. Oprócz dwóch dość przypadkowych sytuacji naprawdę kompletnie nic nie dzieje się od czasu gdy zawodnicy wrócili na murawę.

59. min. Duże zamieszanie w polu karnym gospodarzy, Novaković był bliski oddania strzału, ale ostatecznie wszystko wyjaśnił Bugera.

54. min. Novaković dosłownie zostaje trafiony piłką w głowę przez Clemensa, ta wpada do bramki, ale gol nie może zostać uznany, ponieważ był spalony.

51. min. Słabiutki mecz oglądamy w drugiej połowie. Tempo zrobiło nam się bardzo senne, mnóstwo fauli i niedokładności.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

43. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Novaković wyskakuje najwyżej, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybija jeden z obrońców.

40. min. Czerwona kartka dla Borysiuka!!! Borysiuk odpycha bez piłki... Peszkę i ogląda drugą żółtą kartkę. Nie był to zdecydowanie wymarzony debiut młodego Polaka.

37. min. Ależ to była okazja dla Kaiserslautern! Dośrodkowanie z prawej strony, Shechter uderza głową z ośmiu metrów, ale Rensing kapitalnie instynktownie broni jego strzał.

35. min. Borysiuk dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny w okolicach linii środkowej.

22. min. Najlepsza okazja Koeln! Jajalo dośrodkowuje, a McKenna uderza głową. Piłka trafia w słupek.

20. min. Pojedynek Borysiuka i Peszki. Obaj biegli do piłki, skończyło się autem dla Kaiserslautern

12. min. Strzał Sławomira Peszki z dystansu, ale obok bramki.

3. min. Od pierwszych minut ataki Kaisersluatern, ale im bliżej pola karnego Koeln, tym trudniej gospodarzom rozgrywać piłkę.

1. min. Zaczęli!

1. min. Ariel Borysiuk gra w Kaiserslautern z numerem ?4?.