Hoffenheim

1 0

Odśwież
28
Borussia nie wyglądała dziś jak zespół sprzed tygodnia. Z biegiem czasu grała coraz lepiej, zdała sobie sprawę, że musi odrabiać straty, ale piękny gol Salihovica z rzutu wolnego z dziewiątej minuty wystarczył, żeby zgarnąć trzy punkty.

Od początku meczu grali Piszczek i Lewandowski, na początku drugiej połowy na boisko wszedł też - i był niezwykle aktywny - Błaszczykowski, który zastąpił młodego ulubieńca Niemców, Goetzego.

Borussia przeprowadziła sporo ciekawych ataków, ale nie miała szczęścia. Szczęście miała tylko w defensywie, bo Hoffenheim przeprowadziło w rewanżu również wiele groźnych ataków, ale więcej bramek nie zdobyło. Borussia szybko straciła punkty.

90. min. +2 Koniec meczu.

89. min. Coraz lepsze kontrataki Borussii, ale jest już chyba trochę za późno.

88. min. Indywidualna akcja Błaszczykowskiego, który nieźle uporał się z obrońcami, ale przestrzelił fatalnie.

87. min. Piszczek zakręcił trochę na skrzydle, wrzucił w pole karne, Lewandowski wyskoczył, ale był dobrze kryty przez dwóch obrońców i nie mógł za dobrze uderzyć.

83. min. Na bramkę Borussii ciągnie teraz atak za atakiem. Zawsze znajduje się jednak jakiś obrońca, który wykona wślizg w ostatniej chwili. Teraz był nim Hummels.

79. min. Santana ośmieszony przez jednego z graczy Hoffenheim. Ma szczęście, że dalej nic z tej akcji nie było. Chwilę później poszła kontra i Beck zatrzymał ją w niemal zapaśniczy sposób, za co dostał żółtą kartkę.

74. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Kagawę zastąpi Zidan.

68. min. Ale teraz groźnie jest pod bramką Borussii. Hoffenheim nie rezygnuje z ataków. Oglądamy niezłe spotkanie.

66. min. Błaszczykowski, od kiedy wszedł, jest najbardziej aktywny na boisku. Co chwilę posyła ciekawą wrzutkę w pole karne. Ale wszystkie są marnowane.

64. min. Piszczek przeprowadza błyskawiczny, znakomity rajd skrzydłem, podaje po ziemi w pole karne, ale Perisic fatalnie pudłuje.

62. min. Poprzeczka ratuje gości! Piłka wybita w panice na aut.

59. min. Piszczek wycofał lekko piłkę, od razu wrzutka w pole karne i jeden z graczy gości mija się z piłką w powietrzu.

56. min. Kolejna zmiana w Borussii. Perisic za Gundogana.

54. min. Błaszczykowski pojawia się na boisku! Zastąpił Goetzego.

52. min. Ale groźnie bywa też pod bramką Borussii. Weidenfeller musiał wybijać na rzut rożny.

48. min. Znakomita klepka zawodników przednich formacji, ale podanie Kagawy było już trochę za plecy Goetzego i nie udało się gościom wbiec w pole karne z piłką.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Na razie mamy małą niespodziankę.

43. min. Błąd obrońców gospodarzy, głupio tracą piłkę, ale w ostatniej chwili blokują dwa kolejne uderzenie graczy Borussii.

39. min. Borussia od jakiegoś czasu okupuje okolice pola karnego Hoffenheim, ale na razie nic z tego nie ma.

30. min. Z dystansu próbował zaskoczyć Starke'go Grosskreutz, jednak bramkarz Hoffenheim sparował piłkę lecącą w środek bramki

26. min. Na strzał z bardzo daleka decyduje się Babel, jednak zrobił to bardzo niecelnie

19. min. Na bramkę gospodarzy suną kolejne ataki Borussii, jednak niewiele z nich wynika, gdyż podopiecznym Kloppa brakuje dokładności

9. min. Gol dla Hoffenheim!!! Salihovic idealnie przymierzył z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka uderzona z zewnętrzną rotacją idealnie wpadła przy słupku obok bezradnego bramkarza BVB

6. min. Wymarzona okazja dla Hoffenheim - Firmino było o krok od zdobycia gola, gdy potężnie przymierzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, na szczęście dla zaskoczonego Weidenfellera

1. min. Pierwszt gwizdek już za nami, przy piłce Borussia

15:29 Piłkarze są już na boisku, piękna pogoda, pełny stadion - wymarzone okoliczności piłkarskiego meczu