Czy Robert Lewandowski obroni koronę strzelców za rok?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Świetne noty Lewandowskiego za mecz z Herthą

Robert Lewandowski zebrał świetne noty i był najlepszym zawodnikiem Borussii w wygranym 4:0 meczu z Herthą Berlin. Polak zdobył dwie bramki i został królem strzelców Bundesligi. To pierwsze takie osiągnięcie Polaka w jednej z pięciu najmocniejszych lig w Europie.

Bundesliga. Król Robert III i I?

- Wszystko jest podporządkowane Robertowi - mówi Juergen Klopp. W sobotę, w ostatniej kolejce Bundesligi, Borussia zmierzy się w Berlinie z Herthą, a Robert Lewandowski stoczy korespondencyjny pojedynek z Mariem Mandżukiciem z Bayernu. Polak i Chorwat mają po 18 goli. ?Lewy? może zostać trzecim w historii królem strzelców z Borussii i pierwszym polskim najlepszym strzelcem jednej z pięciu najmocniejszych lig w Europie. W nich swoich królów miały już aż 34 kraje. Relacja na żywo z meczu Hertha - Borussia w Sport.pl o godz. 15.30.

• KONIEC MECZU

90. min.

Robert Lewandowski królem strzelców Bundesligi! Polak zdobył dwie bramki w meczu z Herthą Berlin. BVB wygrało 4:0. Do dwóch bramek Lewandowskiego trafienie jeszcze dołożył Jojić i Mchitarian.

• 87. min.

Wagner ukarany żółta kartką.

• 84. min.

OPIS BRAMKI. Robert Lewandowski mógł sezon zakończyć hat-trickiem. Polak ni wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarze gospodarzy, ale chwilę później piłkę dobił Mchitarian.

• GOOOOOOL

83. min.

GOOOOOL! Mchitarian!

• 81. min.

OPIS BRAMKI. Już nikt nie odbierze Polakowi tytułu króla strzelców Bundesligi! Lewandowski zdecydował się na strzał z rzutu wolnego i trafił w samo okienko bramki! Bramkarz nie miał szans.

• GOOOOOOL

80. min.

GOOOOOL! Lewandowski!

• 75. min.

Wydawało się, że Polak będzie miał dogodną sytuację do oddania strzału, ale w ostatniej chwili uprzedzili go obrońcy.

• 73. min.

Pierre Aubameyang wchodzi na boisko w miejsce Reusa.

• 71. min.

Schulz został ukarany żółtą kartką.

• 70. min.

Ramos był bliski przejęcia dośrodkowania z rzutu rożnego, ale wyprzedził go Weidenfeller.

• 65. min.

I kolejna zmiana w składzie Herthy. Murawę opuszcza Kobiaszwili, a w jego miejsce wchodzi Ramos.

• 63. min.

Dobrze zapowiadał się kontratak BVB, ale Jojić za mocno podał i zepsuł tą akcję.

• 59. min.

Kolejna wymuszona kontuzją zmiana w składzie Herthy. Murawę opuszcza Langkamp, a w jego miejsce wchodzi Niemeyer.

• 56. min.

Zmiana w składzie BVB. Boisko opuszcza Hummels, a w jego miejsce wchodzi Papastathopoulos. W przerwie Klopp zdjął z boiska Sahina, a jego miejsce zajął Kirch.

• 52. min.

Po szybkim wznowieniu gry z autu, piłkę dostał Lewandowski, ale nie zdołał jej opanować w asyście dwóch obrońców.

• 48. min.

Reus! Niemiec dostał podanie w pole karne od Lewandowskiego i uderzył z pierwszej piłki nad bramkę. To była dobra okazja na podwyższenie wyniku, ale Reus przestrzelił.

Początek drugiej części spotkania.

• 45. min. + 1

PRZERWA. Borussia Dortmund prowadzi do przerwy z Herthą 2:0. Bramkarza gospodarzy pokonał Robert Lewandowski i Jojić. Polak jest coraz bliżej korony króla strzelców Bundesligi!

• 44. min.

Otworzył się nam worek z bramkami.

Robert Lewandowski dostał prostopadłe podanie w pole karne, przyjął futbolówkę i spokojnie skierował ją do bramki obok bramkarza. Powtórki telewizyjne pokazały, że Polak był chyba na delikatnym spalonym, ale sędzia bramkę uznał.

Chwilę później podwyższył Jojić. Przyjął futbolówkę w polu karnym, ograł rywala i skierował ją ładnym strzałem do bramki.