0 1
Komentarze (11)
  • Gość: gregor

Oceniono 6 razy 2

najważniejsze żeby borusia wygrała mecz a kto strzeli to mniej ważne ale chciałbym żeby lewandowski strzelił

• Gość: michal

Oceniono 2 razy 0

mecz na kanale 3

strona: mecz.dbv.pl

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Rekordowe przychody Borussii Dortmund

Borussia Dortmund ogłosiła rekordowe przychody w wysokości ponad 100 milionów euro (132,9 .mln dolarów) za ostatnie pół roku. Pierwszy raz w historii klubu przekroczono granicę 100 miliona euro.

Bundesliga. Czy Robert Lewandowski strzeli w Berlinie?

Napastnik reprezentacji Polski w lidze nie trafił od trzech meczów, w tym sezonie tak złej serii jeszcze nie miał. W sobotę powinno mu być łatwiej, bo Borussia Dortmund zmierzy się z pogrążoną w kryzysie Herthą. Transmisja w Eurosporcie 2 o 15.30.

Odśwież
35
Zobacz bramkę Borussii na z Czuba.tv »

Zwycięstwo piłkarzom Kloppa nie przyszło łatwo. Nowy trener berlińczyków świetnie ustawił zespół. Hertha ograniczyła Borussii pole manewru w środku boiska i mistrzowie Niemiec mieli ogromne problemy ze stwarzaniem groźnych sytuacji.

Od pierwszych minut w ataku Borussii wystąpił Lucas Barrios. Tuż za nim miejsce kontuzjowanego Kagawy zajął Lewandowski. I w ataku Borussii często go brakowało. Paragwajczyk zmarnował w pierwszej części kilka świetnych okazji. Jedną miał też Łukasz Piszczek. Polski obrońca nie wykorzystał jednak pojedynku jeden na jeden z bramkarzem Herthy Kraftem.

W drugiej połowy Piszczka na boisku już nie zobaczyliśmy. Jak się okazało, jeszcze przed przerwą Polak odniósł kontuzję i jego miejsce w drugiej odsłonie zajął Owomoyela. Dalej grali dwaj Polacy, ale w pierwszym kwadransie świetne okazje stwarzali sobie gospodarze, głównie za sprawą fatalnych błędów w obronie mistrzów Niemiec.

Gdy wydawało się, że Borussia tego meczu nie ma prawa wygrać, w 66. minucie zobaczyliśmy świetną akcję w wykonaniu Polaków. Po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego i ładnym uderzeniu głową Lewandowskiego piłka najpierw odbiła się od rąk Krafta, a później od poprzeczki. Na szczęście dla gości spadła pod nogi Grosskreutza, który przewrotką pokonał bramkarza.

Po stracie gola gospodarze zwątpili w osiągnięcie dobrego wyniku. Borussia kontrolowała przebieg meczu i wygraną dowiozła do końca.

90. min. Koniec meczu Borussia, po bardzo ciężkim meczu odniosła skromne zwycięstwo. nas martwi najbardziej kontuzja, którą odniósł Łukasz Piszczek.

87. min. Hertha stara się atakować i zepchnęła Borussię do defensywy. Goście szukają teraz swoich okazji w kontratakach. Lewandowski mógł stanąć przed szansą na gola, ale sędzia uznał, że w pojedynku z obrońcą Polak faulował

80. min. Okazja Lewandowksiego. Snajper Borussii przyjął piłkę przed polem karnym, obrócił się obrońcą na plecach i wpadł w pole karne. Jego uderzenie z ostrego kąta dobrze zatrzymał Kraft

77. min. Boisko opuszcza Barrios, którego miejsce zamuje Leitner. Oznacza to, że w ostatnich minutach pozycję wysuniętego napastnika zajmie Robert Lewandowski

76. min. Dobre podanie do Raffaela za plecy obrońców. zawodnik gospodarzy długo zwleka ze strzałem i w końcu zostaje zablokowany

75. min. Hertha po stracie gola jakby trochę zwątpiła w wywalczenie dobrego wyniku. Inicjatywę ma Borussia

71. min. Ramos uderza zza pola karnego i piłka po rykoszecie przelatuje obok słupka

70. min. Indywidualna akcja Lewandowskiego, ale Polak atakowany przez kilku zawodników Herthy traci piłkę

66. min. Gol dla Borussii. Bramka dla Borussii z udziałem Polaków! Dośrodkowanie Błaszczykowskiego, Lewandowski mocno główkuje, ale Kraft broni parując piłkę na poprzeczkę. Ta wraca jednak przed bramkę, gdzie efektowną przewrotką bramkarza pokonał Gorosskreutz!

66. min. Dośrodkowanie w pole karne Borussi, ale dobrze z bramki wyszedł Weidenfeller

62. min. Borussia bezradna. Od kilkunastu minut pod polem karnym Krafta nic się nie dzieje

57. min. Błaszczykowski podaje do Kehla, ten górą do Barriosa, ale Paragwajczyk był na spalonym

53. min. Kopia akcji sprzed kilku minut. Ebert znów posyła piłkę obok bramki. Do dzisiejszej postawy obrońców Borussii można mieć sporo zastrzeżeń

51. min. Uderzenie Lewandowksiego z woleja mija bramkę Krafta o metr. Polak w końcu znalazł się dogodnej pozycji do oddania strzału

50. min. Doskonała okazja gospodarzy. Po stracie piłki przez Błaszczykowskiego akcja szybko przeniosła się w okolice pola karnego Borussii. Ebert uderzył obok bramkarza, ale piłka przeleciała też obok bramki

48. min. Agresywnie grający w środku pola berlińczycy zmuszają do rozgrywania piłki stoperów Borussii. Ci nie mają pomysłu na wyprowadzenie ataku i długimi podaniami oddają rywalom futbolówkę

46. min. Rozpoczynamy drugą połowę. Już bez Łukasza Piszczka, który został zmieniony przez Owomayelę. Polakowi przytrafił się chyba jakiś uraz

45. min. Koniec pierwszej połowy: Hertha postawiła w pierwszej części bardzo trudne warunki. Mistrzowie Niemiec nie mają tyle swobody co zazwyczaj. Z trójki Polaków najbardziej aktywny jest na razie Łukasz Piszczek. Obrońca mógł nawet zdobyć gola. Tuż przed gwizdkiem arbitra nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Kraftem.

45. min. Piszczek miał doskonałą okazję do zdobycia bramki. Po prostopadłym podaniu znalazł się przed Kraftem, ale trafił prosto w niego

42. min. od kilku minut Borussia ma wyraźną przewagę. Swoje akcje przeprowadza głównie prawą stroną boiska. Ofensywniej zaczął grać Łukasz Piszczek, który wraz z Błaszczykowskim robi najwięcej zamieszania

36. min. Koszmarny błąd Hummelsa mógł skończyć się dla gości tragicznie. Obrońca Borussii stracił piłkę we własnym polu karnym. Raffael przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mistrzowie Niemiec po chwili mieli swoją okazje do zdobycia gola, ale dwa strzały Barriosa z pola karnego zostały zablokowane

31. min. Gra toczy się głównie w środku boiska. Barrios zmarnował przed momentem fantastyczną okazję, nie trafiając w piłkę będąc 10 metrów przed bramkarzem

23. min. Tymczasem w meczu Kaiserslautern z Moenchengladbach po kwadransie było już 0:2. W przegrywającej drużynie gra dwóch Polaków - Jakub Świerczok i Ariel Borysiuk.

20. min. Błaszczykowski ładnie do Schmelzera, który świetnie podaje w poprzek boiska, ale strzał zostaje zablokowany. Nadal nie ma bardzo groźnych okazji dla żadnej z drużyn.

18. min. Zamieszanie w polu karnym Herthy. Lewandowski nie wywalczył jednak górnej piłki.

16. min. Schmelzer wpada na rywala, który z kolei wpada boleśnie na bandę reklamową i ją przestawia.

12. min. Tym razem atakują berlińczycy. Na razie jest to stosunkowo wyrównane - i rozgrywane raczej w leniwym tempie - spotkanie.

10. min. Kolejna akcja Borussii. Piłka bez większych kłopotów wyprowadzona jednak z pola karnego przez stołecznych obrońców.

8. min. Dośrodkowanie prosto na głowę Barriosa, który jednak słabo uderza z kilku metrów. Kraft bez trudu łapie piłkę.

6. min. Hertha podjęła pierwszą odważniejszą próbę ataku. Akcja lewą stroną została jednak zatrzymana.

4. min. Borussia zaczęła od dość spokojnego rozgrywania piłki z tyłu. Gospodarze nie zamierzają przyciskać.

1. min. Początek meczu.

15:30 Zawodnicy są już na boisku. Lewandowski nie strzelił gola od trzech spotkań - to jego najgorsza passa w tym sezonie.

15:25 To pierwszy mecz Rehhagela jako trenera drużyny ze stolicy Niemiec. I od razu trafia się mu nielichy przeciwnik. Za pięć minut Polski tercet i spółka rozpoczną sprawdzanie Herthy.