live-mecze.blogspot.com/p/transmisja-live-2_11.html

Oceniono 1 raz -1

gdyby Swierszczok byl czarny i nazywal sie np Kuna Kinte to moglby zrobic tam kariere, a tak jest bialy i na dodatek Polak, tego juz tam za wiele

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Dwóch Polaków w jedenastce kolejki wg Goal.com

Piłkarski portal goal.com wybrał najlepszych zawodników 18. kolejki Bundesligi. Wśród wyróżnionych piłkarzy znaleźli się dwaj reprezentanci Polski - Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Ich Borussia rozbiła w niedzielę w wyjazdowym meczu HSV Hamburg 5:1.

Bundesliga. Błaszczykowski jako wzór

Kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski może skorzystać na urazie Maro Goetze, który będzie pauzował być może nawet dwa miesiące. Będzie miał więcej okazji do gry. W niedzielę strzelił dwa gole i miał asystę, dwa razy trafił też Robert Lewandowski i Borussia Dortmund pokonała 5:1 HSV Hamburg.

Odśwież
39
Po meczu 18. kolejki Bundesligi mistrzowie Niemiec zrównali się punktami z Bayernem Monachium, ale nie wrócili na fotel lidera. Niemała w zwycięstwie zasługa trójki Polaków. Piszczek grał dobrze, ale to nie na nim skupią się zachwyty po tym spotkaniu.

Sygnał, że Polacy mogą sobie postrzelać, dał Grosskreutz. Po zmarnowanej przez Lewandowskiego sytuacji w 16. min. on wykorzystał swoją okazję. Asystował Kagawa.

W 31 min. Lewandowski zdobył bramkę, ale odepchnął rywala. Sędzia słusznie nie uznał więc gola. Już sześć minut później nie miał jednak do tego prawa. Błaszczykowski podał do Lewandowskiego, który pierwszym dotknięciem piłki założył w polu karnym siatkę Westermannowi, z pełnym spokojem minął Brumę i ładnym podcięciem uderzył obok bramkarza.

W 58 min. asystą Błaszczykowskiemu odwdzięczył się Lewandowski. Napastnikowi piłka odbijała się przypadkowo od nóg w starciu z obrońcą, w końcu zostawił ją więc kapitanowi reprezentacji Polski, który pokonał bramkarza uderzeniem po ziemi na dalszy słupek.

W 77. min. Kuba strzelił po raz kolejny. Tym razem z rzutu karnego - pewnie, idealnie przy słupku. Brutalnie faulowany był Leitner, który chwilę wcześniej zastąpił Kehla.

W 83 min. Błaszczykowski dostał podanie w pole karne, pobiegał trochę z piłką, nieco się zakiwał, ale minął obrońcę. Świetnie podał do środka do Lewandowskiego, który odegrał krótko do Grosskreutza. Ten rozklepał z Lewandowskim, który świetnie ruszył na bramkarza i uderzył obok niego.

Polski duet zdobył więc w sumie cztery bramki. Nie mieliśmy czegoś takiego od 1991 r. Trzy minuty później Borussia straciła jeszcze przypadkowo bramkę, odpuszczając nieco krycie.

Hamburg przegrał po raz pierwszy w ostatnich dziesięciu spotkaniach. Przepraszamy za pomyłkę, którą zanotowaliśmy na początku relacji - wbrew temu, co zapowiadaliśmy, Borussia nie została liderem - Lewandowski i Błaszczykowski musieliby strzelić znacznie więcej goli, żeby osiągnąć lepszy bilans bramkowy od Bayernu.

90. min. +1 Koniec meczu.

90. min. Grosskreutz w wydaniu solo. Ładnie ruszył, ale strzał dość przewidywalny.

86. min. GOL dla gospodarzy! Pogubili się obrońcy, bramkarz nie sięgnął piłki, za to sięgnął ją Guerrero, który wpakował ją do opuszczonej bramki. A więc 5:1.

83. min. GOOOOOOL!!! Błaszczykowski i Lewandowski!!! Błaszczykowski śmiga lewym skrzydłem, zatrzymuje się w polu karnym. Nieco się zakiwał, ale minął obrońcę. Ładnie dograł do środka do Lewandowskiego, który rozegrał z jednym z Grosskreutzem szybką, kapitalną klepkę, ładnie ruszył z piłką na bramkarza i uderzył obok niego!

82. min. Dwie ostatnie zmiany w Borussii. Za Kagawę Barrios, za Bendera Gundogan.

77. min. GOL! Błaszczykowski po raz drugi!!! Strzela spokojnie, idealnie przy słupku.

76. min. Brutalny atak na nogi Leitnera w polu karnym. Rzut karny dla Borussii!

75. min. Tym razem szansa gości! Mocne uderzenie po ziemi z pola karnego, ale bramkarz pewnie łapie piłkę.

74. min. Zmiana w Borussii. Leitner za Kehla.

73. min. Dobra wrzutka w pole karne, ładne uderzenie głową i Langerak pofrunął w bramce Borussii. Okazało się jednak, że nie musiał. Piłka minęła słupek.

68. min. Gospodarze bawią się w ładne sztuczki techniczne w środku pola. Mają szczęście, że (po stratach) Borussia dość niecelnie w tej chwili podaje.

63. min. Piłka szczęśliwie się odbiła (również od ręki obrońcy) i spadła do Lewandowskiego, który stał kilka metrów przed bramką, mając do pokonania tylko bramkarza. Tym razem, niestety, uderzył naprawdę słabo - obok słupka.

58. min. GOL!!! Błaszczykowski!!! Piłka do Lewandowskiego, który schodził w prawą stronę. Piłka odbiła się od kryjącego go obrońcy i z powrotem od Lewandowskiego, dzięki czemu została przy Polaku. Ale on odpuścił, widząc nabiegającego Błaszczykowskiego, który strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza.

54. min. Kagawa znowu wbiega w pole karne z lewej strony. Idealnie wystawia piłkę Grosskreutzowi, ale ten kiksuje.

53. min. Kagawa i Lewandowski wpadają w pole karne, ale obrońcy powstrzymują obu rywali.

52. min. Częściej atakują gospodarze. Mistrzowie Niemiec nie wydają się jednak szczególnie zaniepokojeni.

47. min. I na początek groźne ataki graczy HSV. Piszczek ma jednak kontrolę nad sytuacją.

46. min. Znowu gramy.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Sędzia dolicza minutę.

45. min. Ładna akcja Piszczka, któremu piłka jednak dość mocno odskakiwała, przez co sędzia słusznie odgwizdał spalonego, ponieważ raz w jej opanowaniu pomagał mu kolega z drużyny, który był na spalonym. Piłkę do pustej bramki skierował Lewandowski, ale arbiter już wcześniej przerwał grę.

43. min. Borussia prowadzi już 2:0 i choć gospodarze starają się jeszcze atakować, to oba zespoły czekają już chyba na przerwę. Goście trzymają piłkę i spokojnie konstruują swoje akcje.

37. min. Lewandowski strzelił gola! Tym razem sędzia nie miał nic do powiedzenia! A jeszcze bardziej rywale! Przepiękna akcja Polaka! Piłka zmierza do Lewandowskiego, który pierwszym dotknięciem zakłada w polu karnym siatkę Westermannowi, potem kapitalnie, z pełnym spokojem mija Brumę i uderza ładnym podcięciem obok bramkarza!!!

31. min. Lewandowski zdobył gola, ale sędzia go nie uznał. Po wrzutce Kuby "Lewy" popisał się dobrą główką, jednak arbiter uznał, że chwilę wcześniej w zamieszaniu pod bramką gospodarzy Robert odepchnął Kacara. Kontakt między zawodnikami rzeczywiście był, ale trudno orzec, czy sędzia postąpił słusznie, przerywając grę.

30. min. Faulowany Schmelzer i za chwilę Błaszczykowski znów dośrodkuje z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego gospodarzy.

27. min. Bardzo dobra centra Kuby, główka Suboticia z pięciu metrów i Drobny broni z najwyższym trudem.

27. min. Niezła sytuacja dla Borussii - rzut wolny z lewej strony pola karnego. Do piłki podchodzi Błaszczykowski.

24. min. Borussia miała rzut rożny, ale Błaszczykowski dośrodkował prosto w ręce bramkarza Hamburga.

20. min. Hamburg chce szybko odrobić straty - gospodarze przejęli inicjatywę.

17. min. Powinno być 1:1. Aogo ładnie zwiódł na lewym skrzydle Piszczka, bardzo dobrze dośrodkował, a Guerrero główkował z siedmiu metrów minimalnie niecelnie.

16. min. 0:1 - swojej szansy nie zmarnował Grosskreutz, który znalazł się w podobnej sytuacji, jak wcześniej Lewandowski. Asystę zaliczył Kagawa.

12. min. Lewandowski zmarnował znakomitą okazję. Zgubioną przez Hamburg piłkę przechwycił Kagawa, podał do Kehla, ten odegrał do wpadającego w pole karne Polaka, ale Robert za długo zwlekał i kiedy oddał strzał, wślizgiem zablokował go Westermann.

10. min. Pierwsza akcja gospodarzy - Aogo dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę pewnie chwycił strzegący bramki BVB Langerak.

7. min. Po mocnym początku Borussii tempo gry spadło.

4. min. Dobry strzał Lewandowskiego blokuje Bruma - tylko rzut rożny dla BVB.

2. min. Kagawa do Błaszczykowskiego, na prawe skrzydło, Polak zagrywa przed pole karne do Bendera, a ten uderza nad bramką gospodarzy. Dobra akcja Borussii.

1. min. Zaczęła Borussia.

Przed meczem: W pierwszej kolejce rewanżowej rundy Bundesligi swój mecz przegrał Bayern. Zespół z Bawarii uległ w piątek na wyjeździe Borussii Moenchengladbach 1:3. Borussia ma szansę wykorzystać potknięcie lidera. Nasze trio z trybun Imtech Areny ogląda selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.