Kompromitacja
Każdemu zdarza się pomylić...

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Przebojowy Błaszczykowski, Lewandowski poniżej swojego poziomu

Serwis Goal.com ocenił zawodników po meczu Borussii Dortmund z Greuther Fuerth (6:1). Na zawodnika spotkania został wybrany Mario Goetze, który strzelił dwa gole i został zmieniony w połowie. Świetne spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski. Robert Lewandowski strzelił bramkę, ale jak pisze Goal.com, zagrał poniżej swojego poziomu.

Bundesliga. Borussia rozbiła Greuther na oczach Mourinho. Gole Polaków

Borussia Dortmund pokonała ostatnią drużynę Bundesligi Greuther Fuerth 6:1. W jedenastym meczu z rzędu gola zdobył Robert Lewandowski, który zmierza po koronę króla strzelców. Ma już 22 bramki. Gola strzelił również Jakub Błaszczykowski, który zaliczył trzy asysty. Na trybunach był trener Realu Madryt Jose Mourinho.

KONIEC! Borussia wygrała 6:1.

• 81. min.

To 22 bramka Lewandowskiego w sezonie.

• GOOOOOOL

80. min.

Gol Roberta Lewandowskiego! Polak trafia w Bundeslidze w 11 meczu z rzędu. Kapitalna akcja Błaszczykowskiego, który przedarł się przez kilku obrońców i podał do Lewandowskiego, który trafił do pustej bramki.

• GOOOOOOL

71. min.

Ładna akcja gospodarzy i Prib pokonał Weidenfellera!

• 70. min.

Santana był bliski zdobycia bramki po strzale głową. Niewiele zabrakło.

• 65. min.

Jedna z niewielu szans Greuther, ale na posterunku był Roman Weidenfeller. A w zasadzie kilkanaście metrów przed ''posterunkiem'', bo uratował Borussię świetnym wyjście na dwudziesty metr.

• 59. min.

Borussia uspokoiła grę. Piszczek też ma apetyt na bramkę. Przed chwilą wyszedł z kontrą, podał do kolegi, jednak ten stracił piłkę.

• 54. min.

A tak Jose Mourinho, który zawitał dziś na trybuny, by podejrzeć grę rywala, z którym przyjdzie się Realowi mierzyć w półfinale Ligi Mistrzów. Trzeba powiedzieć, że wybrał niezłe spotkanie.

• 50. min.

Tak wygląda Klopp zmęczony życiem i wysokim prowadzeniem:

I już akcja Lewandowskiego, który przejął piłkę po błędzie obrońców. Później minął trzech obrońców i dośrodkował w pole karne, ale piłka odbiła od jednego z kolegów i wyleciała poza linię bramkową.

• 45. min.

Zaczynamy drugą połowę! Z nadzieją, że zobaczymy w niej przynajmniej tyle samo bramek.

• 45. min. + 1

Okazję mieli gospodarze, Sararer walczy o górną piłkę, ale nie udało mu się głową skierować piłki do bramki. Chwilę później sędzia kończy tę jednostronną połowę

• 45. min.

OPIS BRAMKI: Goetze z lewego skrzydła biegnie wzdłuż linii pola karnego, uderza mocno z dystansu i mieści piłkę tuż przy słupku!!

• GOOOOOOL

45. min.

5:0!!! Goetze!!!!

• 42. min.

Była okazja na 5:0! Świetne podanie na lewe skrzydło do wbiegającego w pole karne Grosskreutza, strzela z pierwszej piłki, ale Hesl nie dał się zaskoczyć i wybija na rzut rożny

• 37. min.

Trener gospodarzy próbuje ratować sytuację dokonując zmiany - za Babę Rahmana wchodzi Thomas Pledl

• 33. min.

OPIS BRAMKI - Błaszczykowski ucieka prawym skrzydłem, dośrodkowuje płasko do Gundogana, a ten uderza mocno "rogalem" zza pola karnego. Piłka wpada tuż przy słupku obok bezradnego bramkarza

• GOOOOOOL

33. min.

4:0! Gundogan!!!!

• 29. min.

OPIS BRAMKI - Brazylijska wymiana piłki w polu karnym i Borussia prowadzi już 3:0. Najpierw świetne podanie do Goetzego na lewe skrzydło, ten trafia w obrońcę, ale po chwili Goetze podaje wzdłuż bramki do nadbiegającego Błaszczykowskiego, który z najbliższej odległości głową wbija do bramki i przy okazji obrońca zahacza go butem w głowę