FC Nuernberg

0 2

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Kicker zmanipulował wypowiedź Lewandowskiego?

Chodziło mi tylko o to, że nie miałem po co przechodzić do Bayernu w przerwie zimowej. Co będzie po sezonie? Trzeba poczekać - tak Robert Lewandowski komentuje dzisiejszą okładkę w "Kickerze", na której pyta wymownie: "Gram dla mistrza. Po co mi Bayern?". Wywiad został autoryzowany przez rzecznika Borussii.

Odśwież
45
Zobacz bramki z tego meczu na Z Czuba.tv [WIDEO]

Od pierwszych minut na Frankenstadion w Norymberdze byliśmy świadkami dobrego i szybkiego meczu. Obie drużyny mogły otworzyć wynik już w pierwszych 45 minutach. Świetne okazje ku temu miał m.in. Robert Lewandowski. Polak najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Schäferem, później dobrze strzelał zza pola karnego, ale znowu górą był bramkarz gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla BVB - Leitner prostopadłym podaniem uruchomił Piszczka, ten dokładnie zgrał piłkę pod nogi nabiegającego Kehla i Borussia prowadziła 1:0. Od tej pory goście kontrolowali wynik meczu i sporadycznie przeprowadzali groźne kontry. Po jednej z nich do siatki trafił Lucas Barrios, skutecznie dobijając strzał Kagawy.

Co ciekawy, to dopiero pierwszy gol reprezentanta Paragwaju w tym sezonie Bundesligi. Napastnikowi BVB w czwartek nie udało się zmienić klubu i zostanie w Dortmundzie na rundę wiosenną. W piątek w 72. minucie zmienił Lewandowskiego i od razu potwierdził, że może się jeszcze przydać trenerowi Kloppowi. - Mamy wielki zespół, jak widać konkurencja jest duża - komentował po meczu bramkę swojego konkurenta polski napastnik.

Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek rozegrali bardzo dobre spotkanie. Kapitan reprezentacji Polski świetnie wyprowadzał kontrataki i dokładnie podawał, drugi z naszych reprezentantów nie popełniał błędów w obronie i zaliczył asystę.

Po zwycięstwie w Norymberdze Borussia wyprzedza w tabeli Bayern o 3 punkty. W sobotę Bawarczycy grają na wyjeździe w HSV. Jeśli wygrają wrócą na pozycję lidera.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +2 Koniec meczu! Borussia pewnie pokonuje Norymbergę i w tym momencie jest liderem Bundesligi.

90. min. 2 minuty dolicza arbiter.

88. min. Gundogan zmienia Błaszczykowskiego.

88. min. Błaszczykowski próbował z woleja. Szkoda, że nie trafił, to byłoby dobre przypieczętowanie świetnego występu.

84. min. Kolejny gol dla BVB, kolejny raz nieuznany. Tym razem nie ma jednak wątpliwości - Błaszczykowski, który wyłożył piłkę Kagawie wcześniej był na spalonym.

82. min. Gol dla Borussii! Lucas Barrios! Pierwszy gol reprezentanta Paragwaju w tym sezonie. Zmiennik Roberta Lewandowskiego dobił strzał Kagawy i prawdopodobnie przypieczętował zwycięstwo BVB.

77. min. Dużo lepsza wrzutka Hlouska niż 10 minut temu. Obrońcy Borussii są jednak dobrze ustawieni.

72. min. Lewandowski schodzi z boiska. Zmienia go Barrios.

71. min. Na boisku leży Kehl.

66. min. Hlousek fatalnie dośrodkowuje. Nie udało się wyprowadzić kontry.

65. min. Rzut wolny dla gospodarzy z około 30 metrów. Można strzelać.

63. min. Gol Lewandowskiego, który przeciął piłkę po strzale Kehla, ale... Polak był na minimalnym spalonym. Wielka szkoda.

60. min. BVB próbuje grać z kontry. Kolejny raz wyprowadza piłkę Błaszczykowski, który dziś jest jedną z najjaśniejszych postaci na boisku. Piłkę traci jednak Lewandowski.

58. min. Zmiany w Norymberdze: Esswein za Eiglera oraz Chandler za Cohena.

57. min. Błaszczykowski świetnie wypuścił Piszczka, ten wpadł w pole karne, ale niedokładnie dograł do partnerów. Nikt nie zamykał akcji.

55. min. Gospodarze po starcie bramki są lekko zdezorganizowani. Nie potrafią wrócić do poukładanej gry z pierwszej części meczu. Borussia lekko się cofnęła.

53. min. Żółta kartka dla Feulner za faul na Błaszczykowskim przy próbie wyprowadzenia kontry.

49. min. Borussia prowadzi 1:0! Kehl! Piszczek w swoim stylu poszedł prawą stroną i po ziemi podał do Kehla, który precyzyjnym strzałem dał gościom prowadzenie! Asysta polskiego obrońcy.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Sędzia nie doliczył ani minuty. Koniec pierwszej połowy. Mimo, że nie padły bramki nie możemy narzekać na poziom widowiska. Polacy są aktywni, brakuje tylko trafienia. Oby tak dalej, wracamy za 15 minut.

41. min. Weidenfeller niepewnie wyszedł z bramki, rywale nie zdołali tego wykorzystać.

36. min. Błaszczykowski powstrzymał atak gości i rozpoczął kontrę. Za połową świetnie wypuścił Piszczka, który momentalnie dośrodkował na głowę Lewandowskiego. To byłaby piękna polska akcja, ale byłego napastnika Lecha w ostatniej chwili uprzedził obrońca... Za chwilę akcję próbował piętką skończyć Kagawa, Schäfer w ostatniej chwili zatrzymał piłkę na linii bramkowej. Dzieje się.

33. min. Lewandowski próbował sprzed pola karnego. Broni bramkarz Norymbergi.

30. min. Kolejna bardzo dobra akcja prawą stroną Błaszczykowskiego. Niestety na obiegnięcie poszedł Kehl, który dośrodkował za wysoko.

28. min. Lewandowski próbował strzelać piętą, jednak źle trafił w piłkę. Coraz lepiej w ataku prezentują się goście.

26. min. Kapitalna akcja BVB - zaczął ją Kagawa, oddał do Kuby, który w już w polu karnym wypatrzył Lewandowskiego. Ten obrócił się z piłką i świetnie podał do Grosskreutza... Wystarczyło trafić w bramkę. Piłka wylądowała jednak w trybunach. Polacy jednak nie mogę mieć do siebie żadnych pretensji.

22. min. Bender złapał kontuzję i musi zejść z boiska. Zastępuje go Leitner.

21. min. Pierwsza okazja Lewandowskiego! Polak wyszedł sam na sam z Schäferem, ale przegrał ten pojedynek. Próbował strzelać po ziemi w kierunku dalszego słupka. Trafił w nogę bramkarza.

19. min. Powinno być 1:0. Pekhart po zamieszaniu po rzucie rożnym przestrzelił nad bramką z 3 metrów. Borussia musi szybko poprawić grę defensywną, bo to zaraz się źle skończy.

18. min. Pekhart z ostrego kąta próbował pokonać Weidnefellera, ale ten nie dał się zaskoczyć i pilnował bliższego słupka. Tylko rzut rożny.

15. min. Co ciekawe to na razie gospodarze mają przewagę...

11. min. Znowu groźnie pod bramką Weidnefellera. Seria rzutów rożnych, za każdym razem pachniało bramką. Najpierw po wielkim zamieszaniu przytomnie interweniował niemiecki bramkarz, potem świetnie zachował się Kagawa, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej...

9. min. Hlousek niepokoi gości ostrymi dośrodkowaniami z lewej strony. Obrońcy BVB na razie są czujni.

8. min. Błąd w obronie Subotica, na szczęście dla Dortmundu, naprawiony przez Weidenfellera.

7. min. Świetne prostopadłe podanie z głębi pola do Lewandowskiego, sędzia podniósł jednak chorągiewkę. Jak pokazały powtórki spalonego jednak nie było. A polski napastnik wychodził na świetną pozycję...

5. min. Piłkarze Norymbergi domagają się od arbitra rzutu karnego po zamieszeniu w polu karnym podczas stałego fragmentu gry. Sędzia jest nieugięty.

4. min. Pierwsze dośrodkowanie Kuby Błaszczykowskiego, za głębokie. Piłkę ma bramkarz gospodarzy.

1. min. Początek meczu. Przy piłce BVB.

W Norymberdze jest w tym momencie -12 stopni. Temperatura odczuwalna wynosi -15 stopni. Mimo tego mrozu mecz się odbędzie.

Przed meczem: W składzie BVB od początku meczu wybiegną stali bywalcy w pierwszej jedenastce - Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a także zastępujący kontuzjowanego Mario Goetzego - Jakub Błaszczykowski.

Borussia zajmuje w tym momencie drugie miejsce w tabeli Bundesligi, ale liderującemu Bayernowi ustępuje tylko różnicą bramek. Norymberga jest trzynasta, ale nad strefą spadkową ma tylko 3 punkty przewagi.