(15)

Liczba oddanych głosów: 18

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Lewandowski piłkarzem meczu

Bayern Monachium wygrał w wyjazdowym meczu z FC Koeln 1:0, a jedynego gola strzelił Robert Lewandowski - według niemieckich mediów najlepszy piłkarz spotkania. Polaka wyróżniły niemal wszystkie serwisy sportowe.

• KONIEC MECZU

KONIEC

Bayern Monachium wygrał z Koeln 1:0 po ładnej bramce Roberta Lewandowskiego. Dla Polaka było to już 25. trafienie w lidze niemieckiej. Zobaczyliśmy dwa oblicza Bayernu, w pierwszej odsłonie wszystko wyglądało jak zawsze. Bayern dominował i stwarzał dużo okazji. Druga odsłona była jednak popisem gospodarzy. Gdyby tylko Modeste był nieco skuteczniejszy... Bayern wciąż jest liderem i ma osiem punktów przewagi nad Borussią Dortmund, ale BVB ma rozegrany mecz mniej.

• 90. min. + 2

Coman! Coman zagrał do Lewandowskiego, a ten odegrał Francuzowi z pierwszej piłki. Coman oddał groźny, ale niecelny strzał.

Neuer nie spieszy się ze wznowieniem gry... Niemiec mógł zostać ukarany żółtą kartką, ale arbiter okazał się litościwy.

Sędzia doliczył trzy minuty!

Lewandowski! Polak był bliski zdobycia drugiej bramki, ale Bayern zyskał tylko rzut rożny. Korner został rozegrany na krótko, a piłka ostatecznie została wycofana do środkowej strefy. Bayern chyba jest usatysfakcjonowany jednobramkową przewagą.

• 86. min.

Lahm został minięty przez gracza gospodarzy, ale zdołał zatrzymać akcję rywali. Faul taktyczny Niemca skończył się żółtą kartką.

• 84. min.

Modeste stanął oko w oko z Neurem, ale nie... Nic z tego nie będzie. Sędzie odgwizdał spalonego. To była słuszna decyzja.

• 81. min.

Koeln kompletnie zdominowało Bayern! Może nie jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale o groźne sytuacje już na pewno. Bayern w drugiej odsłonie nie przeprowadził żadnej składnej akcji. A Kolen dochodzi do wielu sytuacji, ale Modeste ciągle pudłuje. Trzeba jednak dodać, że nie ma łatwo, bo Neuer broni wybornie.

• 79. min.

Guardiola widząc nieporadność swoich podopiecznych zdecydował się na ostatnią zmianę. Zszedł Rode, wszedł Lahm.

• 76. min.

Co tu się działo! Kolejna groźna akcja Koeln! Modeste stanąłby oko w oko z Neuerem, ale napastnik źle przyjął piłkę, więc golkiper zdołał ją wybić. Nie zrobił tego zbyt dokładnie, więc była okazja do dobitki, ona też okazała się niedokładna.

• 75. min.

Tymczasem Kolen znowu naciska! Modeste został uprzedzony przez Neuera. Gdyby golkiper Bayernu nie wyszedł z bramki, byłoby bardzo groźnie.

• 73. min.

Schodzi Douglas Costa, wchodzi Frank Ribery! Wydawało się, że Francuz ma najlepsze lata za sobą, ale od kiedy wróćił po kontuzji to imponuje wysoką formą. To dla niego dwusetny mecz w lidze niemieckiej.

• 72. min.

Neuer! Co on wyprawia! Bramkarz wybiegł na trzydziesty metr i przeciął akcję gospodarzy.

• 70. min.

Natychmiastowa riposta Koeln! Sorensen zagrał na krótki słupek do Modeste, ale napastnik minął się z piłką. Niewiele brakowało...

• 67. min.

Douglas Costa przeprowadził kolejną identyczną akcję. Czyli popędził lewym skrzydłem, minął kilku rywali i niecelnie dośrodkował w pole karne.

• 63. min.

Lewandowski!!! Polak szukał kolejnej bramki, ale był zbyt odchylony i piłka powędrowała nad poprzeczką.

• 60. min.

Wreszcie odpowiedź Bayernu! Costa popisał się ładną indywidualną akcją na lewym skrzydle, niestety jego dośrodkowanie okazało się za głębokie.

• 55. min.

Co się dzieje z Bayernem? Mistrzowie Niemiec stracili swoje panowanie. Kolen znowu było blisko zdobycia bramki. Modesta niecelnie strzelał głową. Guardiola zareagował natychmiastowo. Schodzi słabiutki dzisiaj Xabi Alonso, wchodzi Arturo Vidal. Chilijczyk powinien ożywić grę Bawarczyków.

• 52. min.

Pierwszy groźna akcja Koeln! Modeste zagrał do Bittencourta, a ten oddał mocny strzał z dystansu. Manuel Neuer pewnie złapał piłkę. Strzał był dobry, ale Neuer jest lepszy...