(36)

Liczba oddanych głosów: 43

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Lewandowski najlepszym obcokrajowcem w historii

Dwoma golami wbitymi w sobotę Ingolstadt (Bayern wygrał na wyjeździe 2:1) Robert Lewandowski praktycznie zapewnił sobie drugi w karierze tytuł króla strzelców Bundesligi. W kończącym się sezonie ?Lewy? zdobył już 29 bramek - to najlepszy wynik obcokrajowca w 53-letniej historii rozgrywek

• PILNE

KONIEC

Bayern wygrał po dwóch golach Lewandowskiego (28. i 29. bramka w sezonie) i jako pierwszy klub w historii zdobył czwarty tytuł z rzędu! Gospodarze byli bliscy wyrównania, jednak marnowali dogodne okazję. Bayern nie szarżował, ale był piekielnie skuteczny.

• PILNE

KONIEC

Koniec! Bayern Monachium mistrzem Niemiec!

Jak to nie wpadło! Hinterseer znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, ale potwornie spartaczył... Piłka powędrowała daleeeeko obok słupka...

• 88. min.

Schodzi Thiago, wchodzi Rode.

• 85. min.

Tempo spotkania znacząco spadło... Bayern jest już chyba pewny wygranej i może zawodnicy zaczęli oszczędzać siły na fetowanie mistrzostwa?

• 82. min.

Lewandowski zbyt agresywnie próbował odebrać piłkę i otrzymał żółtą kartkę.

• 78. min.

Warto dodać, że Lewandowski jest pierwszym piłkarzem Bayernu z 29 ligowymi golami w sezonie od czasu samego Rummenigge (1981)!

• 76. min.

Mueller bardzo ambitnie walczył o piłkę i sfaulował rywala. Później ładnie się zachował, pomógł mu wstać, ale sędzie nie okazał żadnej litości i wlepił mu żółtą kartkę.

• 71. min.

Gospodarze robią jednak wszystko, żeby Bayern nie zdobył tytułu. Starają się, kontrują, ale mimo wszystko Bayern ma zdecydowaną przewagę

• 67. min.

Przypomnijmy: Bayern zostanie mistrzem Niemiec jeśli utrzyma przewagę, a Robert Lewandowski najprawdopodobniej królem strzelców! Pierre-Emerick Aubameyang ma 25 trafień, a Polak cztery więcej!

• 65. min.

Gross znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, ale sędzia był czujny i dostrzegł minimalnego spalonego!

• 63. min.

Mathew Leckie popisał się świetnym przyjęciem piłki, którym od razu zgubił obrońce, ale wtedy pojawił się Martinez! Hiszpan zdołał odebrać futbolówkę rywalowi i wznowił grę długim podaniem w kierunku Comana

• 60. min.

Fantastyczne uderzenie Muellera z woleja! Gdyby ten strzał wpadł do bramki, śmiało moglibyśmy mówić o bramce kolejki, a może i sezonu? No ale nie ma o czym gadać, bo piłka minęła bramkę o metr!

• 55. min.

Ribery! Francuz wrócił za swoim rywalem ponad czterdzieści metrów! Na Guardioli nie zrobiło to jednak wrażenia i zdjął go z boiska, a w jego miejsce pojawił się Kngsley Coman

• 51. min.

Alaba! Austriak huknął z dystansu, ale minimalnie niecelnie!

• 50. min.

Ribery został sfaulowany w środku pola. Arbiter okazał się jednak pobłażliwy i nie dał żółtej kartki zawodnikowi gospodarzy.

Boisko opuścił Xabi Alonso, a w jego miejsce pojawił się Mehdi Benatia i od razu zgarnął żółtą kartkę!

Ruszyła druga połowa!

• PRZERWA

Na ten moment Bayern ma mistrzostwo Niemiec! Robert Lewandowski dwukrotnie wpakował piłkę do siatki i tym samym zdobył już 29 bramek w lidze! Korona króla strzelców jest już chyba zaklepana. Bayern przeważał przez większość czasu, ale końcówka należała już do gospodarzy.